Okładka książki Mama ma zawsze rację

Mama ma zawsze rację

Autor:
wydawnictwo
Mamania
978-83-62829-07-1
typ
papier
Anna
6,66 (76 ocen i 20 opinii)

Opis książki

Bezustanne lawirowanie między dobrem dziecka a swoim, zmiana relacji w związku, codzienna krzątanina i logistyka. Choć Sylwia Chutnik opisuje swoje macierzyństwo ze sporą dozą humoru i ironii, w jej felietonach kryją się celne obserwacje na temat wymagań stawianych współczesnej matce. "Codzienność różni się nieco od teorii rozwijanych przez poradniki. Codzienność boli i wystawia nas na próby ogni...

"Codzienność różni się nieco od teorii rozwijanych przez poradniki. Codzienność boli i wystawia nas na próby ogniowe już od rana. Dzwoni budzik – czas wstawać. Odwracamy się spuchniętą twarzą w stronę Miłości Naszego Życia i błagając, rzęzimy „odprowadzisz do przedszkola?”. Bez reakcji. Wstajemy więc i zaczynamy ogarniać rzeczywistość. W kuchni krajobraz jak po wybuchu bomby atomowej, w przedpokoju ubłocone buty, w lodówce gra zespół Pustki. Jak to się mogło stać w królestwie Perfekcyjnej Pani Domu?"

źródło opisu: http://www.mamania.pl/ksiazki/mama-ma-zawsze-racje,32

źródło okładki: www.mamania.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Mama ma zawsze rację Sylwii Chutnik, to rewelacyjny zbiór felietonów dla każdej pani domu. Tak głosi nota na okładce, a ja jeszcze dodam, że to również świetna lektura dla tatusiów i kobiet, które jeszcze mamami nie są, ale zamierzają być. E, jak już się tak rozpędziłam, to właściwie książkę polecam jeszcze babciom, ciociom, ciociobabciom i wujaszkom. Gwarantuję doskonałą zabawę połączoną z inteligentnym słowem Pani Chutnik.
Wiele osób pewnie kojarzy teksty tej autorki, drukowane w Polityce i Dziecku. Mnie zawsze było ich za mało i strasznie się ucieszyłam, kiedy powstała ta niewielka książeczka. Przez całe sto dwadzieścia pięć stron ciągle się śmiałam i kiwałam głową ze zrozumieniem znawczyni tematu. Po skończonej lekturze pomyślałam sobie, że kurcze nie jestem sama, takich jak ja jest wiele. To znak, że chyba nie zwariowałam, tylko po prostu jestem mamą.
Codzienność różni się nieco od teorii rozwijanych przez poradniki. Codzienność boli i wystawia nas na próby ogniowe już od ran...

adorable | 2012-12-13
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Przypuszczam, że pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się u większości ludzi po usłyszeniu słowa macierzyństwo, to radość, miłość, ciepło, spełnienie (przynajmniej w niektórych przypadkach). Rzadko mówi i pisze się o tym, iż jest to ciężka i nieustanna praca związana z ogromną odpowiedzialnością, poświęceniem, zmęczeniem oraz wyrzeczeniami i rezygnacją z własnych potrzeb. Wiele matek widząc uśmiechnięte i radosne twarze kobiet, które widnieją we wszelkich czasopismach, magazynach i programach telewizyjnych, wyrzuca sobie bycie złą i nieczułą osobą, nienadającą się do wychowywania dziecka. Te piękne i zadbane panie nie przypominają sfrustrowanych, poirytowanych i zmęczonych matek, których nie brakuje w realnym świecie. Od wielu, wielu lat opinia publiczna narzuca pewien schemat postępowania idealnej matki, szykanując i krytykując każdą, która choćby przez moment nie spełnia podyktowanych wymagań. To wszystko powoduje pretensje do siebie: "Jestem złą matką; źle wypełniam swoje obowiązki...

Adrian | 2014-04-03
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Szkice Sylwii Chutnik leżące w bibliotece na dziale "Psychologia" dotyczą tematów bliskich każdej matce: przewijają się tu takie zjawiska, jak: natłok obowiązków, stres, urlop, czy stosunek do nieposłusznych dzieci.
Autorka w zabawny, czy wręcz humorystyczny sposób przedstawia swoje poglądy na powyższe tematy. Jej porad nie sposób nazwać oczywistymi, bo oto pisarka zaleca rodzicom przytulanie dzieci, eliminację kar cielesnych, czy pozwolenie sobie na samorozwój. Wydawałoby się, że takich spraw nie trzeba tłumaczyć nikomu... Sylwia Chutnik zresztą myśli podobnie. Po co więc powstały te szkice? A być może po to, aby w lekkim stylu wnieść trochę świeżości w skostniałe społeczeństwo, nie do końca radzące sobie z trudami rodzicielstwa.
Na ile książka spełnia swoją rolę, trudno powiedzieć. Bo ani to poradnik, ani też książka psychologiczna - tę pozycję należy brać moim zdaniem tak, jak została ona napisana, a więc na luzie i z przymrużeniem oka, bo i o tym autorka nie zapomina, czę...

ciociasamozloeluta | 2013-10-05

Chutnik o matkach, młodych, starszych, ale wszystkich zakochanych w swoich dzieciach. Ale także trochę zmęczonych macierzyństwem. Pisze o ciele matek, sponiewieranych ciążą i porodem. To tak w temacie urodzin twinsow ciocinych. Czasem Chutnik przeklnie, czasem juz ma dosc! Co chwyta za serce, opisy wakacji, gdy trzeba zapolowac na jedzenie ale akurat jestesmy na plazy i nikt nie zabral pieniedzy i nikt nawewt nie mysli o znalezieniu wyjscia z trudnej sytuacji. Calkowicie i z reka na sercu kocham autorke.

Ronja | 2012-08-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Lubię czytać felietony Sylwii Chutnik w magazynach. Ich krótki zbiór zawarty w tej książce bardzo fajnie się czyta. Dla nadopiekuńczych, martwiących się wszystkim dookoła i nadgorliwych matek pozycja obowiązkowa. STANOWCZO ZA KRÓTKIE!

Renata | 2012-08-16
Przeczytana: sierpień 2012

Zbiór felietonów. Nie wiem co tam robi tekst o locie w kosmos rosyjskich piesków, no ale ok. Generalnie polecam, też kupa śmiechu, ale z "Macierzyństwem non fiction" przegrywa.

Kanarek | 2013-02-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Macierzyństwo w krzywym zwierciadle. Sylwia Chutnik mówi głośno to, o czym inni milczą i zamiatają pod dywan.

Magota | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Dawno już się tak nie uśmiałam, jak podczas czytania tej książki, jednak czasem był to śmiech przez łzy... Książka dla matek i o matkach, ale przede wszystkim o realicha w jakich przyszło im żyć we współczesnej Polsce (a już nie daj Bóg tym, które chcą karmić piersią w miejscach publicznych, żyć bez ślubu z ojcem dziecka, czy też nie mają w planie Chrztu Św. ;)). Książka niebanalna, zabawna i dająca do myślenia - szczerze polecam!

Patrycja | 2014-08-07

Zabawna, lekka, traktująca o dzisiejszych matkach i ich trudnej roli godzenia wielu obowiązków. Rozbawiła mnie do łez. Polecam wszystkim młodym mamom.

wiesia | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: marzec 2013

Polecam, zabawne i pouczające felietony. Lektura obowiązkowa.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto