Bigos w papilotach

Wydawnictwo: Baobab
978-83-89642-93-6
powieść polska
Bigos

Maria Bilas-Najmrodzka (absolwentka filologii polskiej) i Elżbieta Narbutt (dziennikarka, z wykształcenia lekarz weterynarii, dziesięć lat temu praktycznie straciła wzrok) napisały pełną ciepła i optymizmu książkę, której treścią jest zwyczajne życie - bez fajerwerków i sensacyjnych doniesień. Na pierwsze danie: kłopoty z pamięcią, nadkwasota, siwe włosy i choroba psa. Na drugie: dużo wolnego czasu i wspomnienia. A przecież świat można oswoić, co autorkom skutecznie udaje się robić. Najprostsza recenzja "Bigosu w papilotach": po jego lekturze chce się po prostu żyć pełnią życia i PESEL, który, chcąc nie chcąc, mamy w dowodzie, nie ma na to żadnego wpływu.

Justyna | 2018-02-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 12 lutego 2018

Co za rewelacyjny audiobook! Korespondencja dwóch starszych pań, przyjaciółek. Dwie kobiety, panie po 70tce mające już, jakby się mogło wydawać, "przeżyte" życie wciąż są pełne wigoru i skore do żartów. Chociaż życie ich nie oszczędziło, bo odejście bliskich osób, ukochanych pupili i choroby coraz bardziej im doskwierają to wykrzesują z siebie niemały optymizm.

Krystyna | 2014-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 07 lutego 2014

I znowu dałam się zmylić opisom na okładce….. Książka składająca się z listów pisanych do siebie przez dwie dojrzałe przyjaciółki da się przeczytać, ale nie mogę stwierdzić, że była to frapująca lektura. Ot takie sobie wynurzenia na temat codziennego życia, trochę wspomnień i rozważań na temat otaczającego je świata, opisów relacji z sąsiadami i rodziną. No i cały czas miałam nieodparte wrażenie, iż było to typowe pisanie "pod publiczkę" - tak nie piszą do siebie zaprzyjaźnione osoby.

Bigos | 2010-06-01
Przeczytana: 31 maja 2010

Inna to książka niż te, które ostatnio czytałam. Dwie przyjaciółki, słusznego wieku piszą listy do siebie. O wszystkim. Z racji swojego wieku na pewne sprawy patrzą z dystansem i mądrościa przebytych doświadczeń a inne są dla nich nowością. Fajnie jest tak poczytać, że nawet jak ma się 70 lat to można nadal się czegoś uczyć, doświadczać,podróżować. Dzisiaj, kiedy rządzi nami ten cały kult młodości, ja czasmi nie mogę sie doczekać kiedy będę na emeryturze:) Ile czasu będę miała na czytanie, albo na inne sprawy:) Młody duch w ciele człowieka starszego, nawet chorego ( jedna z autorek jest niewidoma) potrafi zdziałać cuda.
Obie panie bardzo inteligentnie i trafnie opisują otaczającą ich rzeczywistość. Nie mogę się powstrzymac by nie zacytować, czegos co mnie osobiście dotyczy. Pisze pani Maria : " Kiedy mam w życiu pod górkę, idę pobyć w pewnym zaczarowanym świecie, po którym poruszają się narkotyczni zaklęci ludzie. Nie mają płci ani wieku, często maja okulary, plecaki i...

szpileczka | 2012-11-15

Lekka, łatwa i przyjemna, czasem zabawna, czasem zmusza do refleksji, na pewno poprawia humor:)

książek: 1938
Lavenda | 2018-02-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 2018 rok

Cudna rzecz, traktująca o najzwyklejszej codzienności z perspektywy dwóch dojrzałych pań po 60tce. Odpoczynek i reset po męczącym dniu. Wielka mi sprawiła frajdę.

marpil | 2011-01-18
Przeczytana: 13 lutego 2011