Terapia poznawcza zaburzeń lękowych. Praktyczny podręcznik i przewodnik po teorii

Tłumaczenie: Robert Andruszko
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Cognitive therapy of anxiety disorders
zdrowie, medycyna
wildfemale

Zwięzły i praktyczny podręcznik terapii poznawczej przeznaczony zarówno dla doświadczonych psychoterapeutów, jak i dla tych, którzy stawiają w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki. Czytelnik znajdzie w nim: szczegółowe omówienie poznawczych modeli zaburzeń lękowych, włącznie z ich nowymi kierunkami rozwoju najnowsze zastosowania terapii poznawczej przykłady kliniczne pokazujące...

najnowsze zastosowania terapii poznawczej
przykłady kliniczne pokazujące zastosowanie technik terapeutycznych w prawdziwych sytuacjach
dokładną charakterystykę najważniejszych zaburzeń lękowych
informacje oparte na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii poznawczej

Książka ta kładzie nacisk na projektowanie i wdrażanie interwencji „czystej” terapii poznawczej. Zawiera ogólne omówienie diagnozy i podstawowych cech terapii poznawczej, a także praktyczne wskazówki dotyczące opracowywania i wykonywania eksperymentów behawioralnych, zadań domowych oraz metod reatrybucji werbalnej. Na końcu zamieszczono kwestionariusze, skale ocen oraz inne materiały, które można wykorzystać w pracy z pacjentem.

Adrian Wells wyczerpująco omówił w swej książce popznawczy model zaburzeń lękowych i pokazał, w jaki sposób szczegółowe poznwcze konceptualizacje konkretnych zaburzeń decydują o wyborze interwencji terapeutycznych. Książka ta zawiera najbardziej aktualną teorię zaburzeń lękowych, która w dużej części została stworzona przez autora. Doktor Wells przedstawiam wiele skutecznych, łatwych do zastosowania technik poznawczych i żywe przykłady z praktyki klinicznej. Wartość tej publikacji docenią zarówno studenci, jak i wytrawni terapeuci.

źródło opisu: www.wuj.pl

źródło okładki: www.wuj.pl

Lisek | 2016-12-14

Nie przeczytałam. Odpadłam już na pierwszym rozdziale.
Przekartkowałam kilka kolejnych.
Nie jest to moja pierwsza książka o CBT, czy terapii kognitywnej.
Betonowe pióro to mało... Książka jest napisana tak naukowo, że bez doktoratu z języka polskiego i psychologii należałoby ją czytać ze słownikiem. Kilkoma słownikami.
Mały druk i masa wstawek w nawiasach rozbijająca tekst nie ułatwiają zadania.
Wiedza, jeśli komuś uda się ją z podręcznika wyciągnąć, choć podana w najtrudniejszy możliwy sposób, wydaje się być niezwykle rzetelna.
No właśnie... JEŚLI KOMUŚ SIĘ UDA.
Mazel Tov!

kasica822 | 2018-01-16