zdrowie, medycyna

Podręcznik ten został napisany dla tych, którzy albo cierpią na bulimię nervosa, albo mają z nią styczność. Z pewnością okaże się on bezcennym źródłem wsparcia dla osób pragnących zrozumieć i zmienić swoje zachowanie. Napisano go klarownie i przystępnie; zapewnia czytelnikowi podstawy wiedzy na temat przyczyn powstania tego zaburzenia oraz jego utrzymywania się. Zawiera również szczegółowy program, pokazujący krok po kroku, jak wspomagać proces powrotu do zdrowia.Autorzy korzystają z najnowszych osiągnięć teorii kognitywnej i nowoczesnych strategii leczenia w terapii kognitywnej. Koncentrują się oni na powiązaniu pomiędzy myśleniem a zachowaniem, doradzają, jak rozpoznawać i zmieniać negatywne myślenie, podstawowe założenia i zakorzenione przekonania. Prezentowane są konkretne informacje jednocześnie z kompletnym programem arkuszy, kwestionariuszy samooceny i przykładowych przypadków, czerpanych z bogatego doświadczenia zawodowego autorów.

Saba | 2012-06-05

zaburzenia laknienia. poradnik. profesjonalna pomoc.

Maja | 2015-08-20
Marta K | 2014-12-29