Dwa bunty

Wydawnictwo: Unia
moch

Lektura esejów Narbutta pozwala na wydobywanie głębszych, nieprzeczuwalnych dotąd pokładów naszej zbiorowej wrażliwości. Owej słynnej polskiej duszy, której drgnienia brzmią znajomo, a jednocześnie bywają tak wielkim odkryciem. Zwłaszcza gdy przewodnikiem w tej wędrówce jest autor słów hymnu „Solidarności”, obdarzony cenną umiejętnością syntezowania oraz trafnego wyciągania wniosków.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-unia.pl/towar/id/19/dwa_bunty/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-unia.pl/towar/id/19/dwa_bunty/

moch | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, Siły sensu, 2013

Rewelacyjne felietony Narbutta z pogranicza kultury, historii i sacrum w błyskotliwym stylu przywracają słowom ich podstawowe znaczenie - prawda jest prawdą (jedyną i niepodważalną), a cymbał jest cymbałem. Dodatkowym atutem jest kultura języka i precyzja wywodu autora, tak rzadko już dziś spotykane. A przy okazji w związku z toczącą się burzliwą dyskusją wokół książki Zychowicza "Obłęd 44" polecam felieton "Milczenie "Bora".