rozwiń zwiń

publicystyka literacka, eseje
Unia
2003-01-01
2003-01-01

Rewelacyjne felietony Narbutta z pogranicza kultury, historii i sacrum w błyskotliwym stylu przywracają słowom ich podstawowe znaczenie - prawda jest prawdą (jedyną i niepodważalną), a cymbał jest cymbałem. Dodatkowym atutem jest kultura języka i precyzja wywodu autora, tak rzadko już dziś spotykane. A przy okazji w związku z toczącą się burzliwą dyskusją wokół książki Zychowicza "Obłęd 44" polecam felieton "Milczenie "Bora".

Dodaj cytat z książki Dwa bunty