O czym mówią kobiety kiedy rozmawiają o seksie?

Tłumaczenie: Magdalena Mirecka-Liana
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
De que hablamos las mujeres cuando hablamos de sexo

O seksie, partnerach miłosnych przygód i erotycznych igraszkach rozmawia swobodnie, wdzięcznie i dowcipnie siedemnaście pań w różnym wieku. Jest wśród nich m.in. ginekolog Ester, rozwódka Eulalia, kosmetyczka Leo, studentka dziennikarstwa Blanka. Te imiona są oczywiście fikcyjne, za to jak najbardziej autentyczne są ich właścicielki. Mówienie bez cenzury o tym jak przeżywamy i odczuwamy naszą seksualność było tak podniecające i wyzwalające, że aż chciałyśmy podzielić się tym z innymi wyjaśnia jedna z uczestniczek tych wyzbytych pruderii dialogów. To zaskakująco szczera książka o intymnym świecie kobiet, o ich seksualnych doznaniach, namiętnościach i marzeniach.

Ilona | 2011-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2011

Kobiety z odległej Hiszpanii powoli wciągają czytelnika w krąg swoich comiesięcznych spotkań we własnym gronie. Tolerancja i rosnące zaufanie członkiń grupy sprawia, że dzielą się coraz śmielej swoimi najbardziej osobistymi sprawami, o których na codzień milczą. Czasami dlatego, że same ulegają powszechnym stereotypom na temat seksu, kobiet, związków, więc uważają się za dziwadła. Odkrywają ze zdumieniem, że rzeczywistość jest dużo bogatsza i że wiele zyskują, mogąc wtajemniczać się nawzajem w świat kobiecej seksualności i związanych z nią pragnień. Warto czytać powoli, z przerwami, bo są bardzo absorbujące i w dużej dawce chwilami męczą... Ale najczęściej zaciekawiają, wzruszają i budują atmosferę intymności. Są wśród nich wyraziste osobowości, niekoniecznie "łatwe" w odbiorze, i są sympatyczne babki, z którymi wszyscy chcą się zaprzyjaźnić. Ich różnorodność jest ogromną siłą tej książki, w której nie ma "jedynie słusznych" opinii, a każde stanowisko jest ważne i komuś się przydaje.

Andrzej | 2016-10-03
daria | 2016-02-13