Opowieść o Norna-Geście

Cykl: Sagi Islandzkie (tom 3)
Wydawnictwo: Armoryka
sagi, historia
historia
welesxxi

„Opowieść o Norna-Geście“ to krótka saga średniowieczna, która zachowała się w „Sadze o Olafie Tryggvasonie”, pochodzącej z powstałego pod koniec XIV w. zbioru „Flateyjarbók”, przechowywanego obecnie w Instytucie Árniego Magnússona w Reykjaviku. Opowiada ona o losach tajemniczego gościa króla Olafa Tryggvasona, które przywodzą niemal natychmiast na myśl grecki mit o Meleagrze, synu króla Ojneusai Altei.

źródło opisu: http://armoryka.home.pl/product_info.php?cPath=4&products_id=57

źródło okładki: http://armoryka.home.pl/product_info.php?cPath=4&products_id=57