Zgłosuj na książki roku 2017
20849915
czasopisma
Melancholia

„Kontynenty” to kwartalnik skierowany do osób ciekawych świata, dla których podróż i czytanie są przygodą, a intrygująca fotografia to ich pasja. Na łamach „Kontynentów” publikowane są osobiste relacje reporterów, fotografów i podróżników dobrze władających piórem i migawką, historie podróży i wielkich odkryć, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek...

Na łamach „Kontynentów” publikowane są osobiste relacje reporterów, fotografów i podróżników dobrze władających piórem i migawką, historie podróży i wielkich odkryć, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek podróżniczych i reporterskich oraz zapowiedzi nowości wydawniczych z tego nurtu.
Duchowym patronem czasopisma jest Ryszard Kapuściński, a do grona jego autorów należą znani pisarze, nagradzani reporterzy, fotografowie i podróżnicy, m.in. Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader, Andrzej Stasiuk, Maria Wiernikowska, Krzysztof Varga, Paulina Wilk, Adam Wajrak.

„Oddajemy łamy «Kontynentów» nagradzanym reporterom, znanym pisarzom, fotografom i eseistom – podróżnikom i wędrowcom. To pismo ma dawać przyjemność czytania i pobudzać wyobraźnię” – mówi Dariusz Fedor, redaktor naczelny tytułu. – „Chcemy, aby «Kontynenty» były prawdziwą ucztą dla zmysłów i pasjonującą lekturą dla wszystkich, dla których cztery ściany domu nie są żadnym ograniczeniem, a Przygoda to ich drugie, tajne, imię”.

źródło opisu: Agora 2013

źródło okładki: Agora 2013

• Naznaczeni błękitem
  • Krótka historia o długiej miłości
  • Idealna dziewczyna
  • Gdzie niebo mieni się czerwienią
  • Ta dziewczyna
  • Mroczny Układ
  • This Girl
  • Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu
  • To nie jest twoje dziecko
  • Anatomia skandalu
  • Szarość miejskich mgieł
Naznaczeni błękitem
Ewa Białołęcka

7,25 (679 ocen i opinii)
Krótka historia o długiej miłości
Angelika Kuźniak , Ewelina Karpacz-Oboładze

7,07 (15 ocen i opinii)
Idealna dziewczyna
Carrie Blake

4,78 (46 ocen i opinii)
Gdzie niebo mieni się czerwienią
Lisa Lueddecke

Dawid Waszak

8,33 (3 ocen i opinii)
This Girl
Colleen Hoover

7,24 (1464 ocen i opinii)
Powrócę jako piorun. Krótka historia Dzikiego Zachodu
Maciej Jarkowiec

7,33 (3 ocen i opinii)
To nie jest twoje dziecko
Małgorzata Falkowska

Edyta Świętek

8,64 (11 ocen i opinii)
allison | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

To jeden z najlepszych numerów po reaktywacji pisma. Wszystkie teksty przeczytałam z zainteresowaniem, a największe wrażenie zrobiły na mnie reportaże z Kongo (o ofiarach gwałtów wojennych) oraz z Indii (o dramatycznej sytuacji wdów).
Za najsłabszy uważam tekst Mariusza Wilka - przegadany i jakby pisany na siłę. Zdziwiło mnie to, bo autor zapisał się w mojej świadomości jako doskonały gawędziarz. Widocznie jemu też zdarzają się słabsze publikacje.

Na wyróżnienie na pewno zasługują zdjęcia, których jest w tym numerze bardzo dużo.

Maciek Roszkowski | 2014-10-02
Leesec | 2014-04-15