Kontynenty nr 2/2013

2013-01-01
2013-01-01
20849915
podróże literatura faktu reportaż

Okładka książki Wygadane o Wschodzie Anna Dziewit-Meller, Wojciech Jagielski, Mateusz Marczewski, Marcin Meller, Małgorzata Szejnert, Ilona Wiśniewska
Ocena 7,1
Wygadane o Wsc... Anna Dziewit-Meller...
Okładka książki Augustus F. Sherman. Atlas Imigranta Jay Dolmage, Karolina Grabowicz-Matyjas, Augustus Francis Sherman, Małgorzata Szejnert, Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka, Adam Walaszek
Ocena 6,0
Augustus F. Sh... Jay Dolmage, Karoli...
Okładka książki NieObcy Jan Bajtlik, Joanna Bator, Katarzyna Bonda, Halina Bortnowska, Sylwia Chutnik, Joanna Fabicka, Paweł Huelle, Piotr Ibrahim Kalwas, Ignacy Karpowicz, Hanna Krall, Jarosław Mikołajewski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Małgorzata Rejmer, Paweł Smoleński, Olga Stanisławska, Andrzej Stasiuk, Dionisios Sturis, Ziemowit Szczerek, Małgorzata Szejnert, Olga Tokarczuk, Mirosław Wlekły
Ocena 6,2
NieObcy Jan Bajtlik, Joanna...

To jeden z najlepszych numerów po reaktywacji pisma. Wszystkie teksty przeczytałam z zainteresowaniem, a największe wrażenie zrobiły na mnie reportaże z Kongo (o ofiarach gwałtów wojennych) oraz z Indii (o dramatycznej sytuacji wdów).
Za najsłabszy uważam tekst Mariusza Wilka - przegadany i jakby pisany na siłę. Zdziwiło mnie to, bo autor zapisał się w mojej świadomości jako doskonały gawędziarz. Widocznie jemu też zdarzają się słabsze publikacje.

Na wyróżnienie na pewno zasługują zdjęcia, których jest w tym numerze bardzo dużo.

Dodaj cytat z książki Kontynenty nr 2/2013