Zgłosuj na książki roku 2017
20833881
czasopisma
Snoopy

Książki na braczek rzucony na rynek Konsumpcjo umiłowana! Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił. Ameryka odpowiada na kryzys i tęskni za rajem rozpasania Szczygieł zostaje patriotą Polak we mnie zmartwychwstał - wyznaje Naczelny Czechofil Kraju Moda - maszyna do podtrzymywania sensu A jeśli cały jej pusty blichtr jednak zaspokaja najgłębsze potrzeby ludzkości? O...

Książki na braczek rzucony na rynek

Szczygieł zostaje patriotą

Polak we mnie zmartwychwstał - wyznaje Naczelny Czechofil Kraju

Moda - maszyna do podtrzymywania sensu

A jeśli cały jej pusty blichtr jednak zaspokaja najgłębsze potrzeby ludzkości?

O dyskretnym uroku luksusu

A ściślej - o iluzji, którą kusi świat wielkich marek, pisze Marek Bieńczyk

Hrabia Esterházy strzela bramki

Z najsłynniejszym węgierskim pisarzem o światopoglądowej wojnie domowej rozmawia Piotr Buras

Nirwana Terzaniego

Jak żył i umarł włoski reporter nr 1, pisze Miłada Jędrysik

Wojak Szwejk idzie do banku

Czy da się wytłumaczyć wyzwania stojące przed Wall Street, sięgając do Starego Testamentu, Platona i Kanta?

Wielkie żarcie do czytania

O tajemnicach francuskiej kuchni przed Balzakiem i po nim oraz o jej związkach z władzą i pieniędzmi pisze Wojciech Nowicki

Przepisy z książek, ale nie kucharskich

Magdalenki Prousta, makaron Lampedusy, bulion Huysmansa, kanapka Allena i czekolada Colette

Nowe opowiadanie Etgara Kereta

Premierowy utwór wybitnego izraelskiego pisarza z tomu, który ukaże się w Polsce wiosną. "Jakie jesteś zwierzę?"

Rudnicki czyta, jak zostaje się papieżem

Od miejsca urodzenia Ratzingera (Marktl) do miejsca narodzin Hitlera (Braunau) jest 30 km. A ile jest z Wadowic do Oświęcimia? No właśnie. Ukazują się wspomnienia brata Benedykta XVI

Spielberg królowej Wiktorii

Był twórcą kultury masowej, zanim pojawiły się środki masowego przekazu. O 200-latku Charlesie Dickensie pisze Jerzy Jarniewicz

Jeden dzień z życia pisarza

O której wstawał Chandler, co pił Lowry, jak podróżował Iwaszkiewicz, jaką metodę ma Pynchon, co oglądał Białoszewski w Nowym Jorku, czego Joyce szukał na dworcach

Człowiek, który był tekstem

Wszystko, czego się tknął, stawało się czystą literaturą. O wydanym po 30 latach "Tajnym dzienniku" Mirona Białoszewskiego pisze Tadeusz Sobolewski

Kochasz dzieci, to je postrasz

O pożytkach z makabresek dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem ponurej tradycji anglosaskiej, pisze Michał Rusinek

Pochwała kruka i wrony

Nikt ich nie lubi przez Żeromskiego, a przecież spośród ptaków tylko one potrafią się bawić - pisze Adam Wajrak

Bestia ubita!

Z Krzysztofem Bartnickim, który przełożył najtrudniejszą książkę świata - "Finnegans Wake" Jamesa Joyce'a - rozmawia Katarzyna Bielas

Bóg, orgazm, ojczyzna

Maria Nurowska, najpopularniejsza na świecie polska pisarka, to królowa łatwych pocieszeń

Mordor nasz codzienny

Powieść telewizyjna na czas zwolnień w korporacjach, czyli Krzysztof Varga o nowym serialu "Iluminacja"

A także:

Premiery na wiosnę

Książki m.in. Sebalda, Updike'a, Stasiuka, Sobolewskiego i Tokarczuk

50 książek, które czyta świat

Najważniejsze nowości z Europy i obu Ameryk

Krzyżówka i rebusy

Tytuły powieści zaszyfrowane w hasłach Joanny i Jana Gondowiczów oraz rysunkach Jacka Gawłowskiego

Lista bestsellerów "Gazety Wyborczej"

Czyli co w ostatnim kwartale czytali Polacy. Literatura piękna, faktu i dla dzieci

źródło opisu: wyborcza.pl

• Klan Kossaków
  • Lata szkolne Jezusa
  • Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy
  • Kobieta w oknie
  • Nela i Artur.Koncert intymny Rubinsteinów
  • Anatomia skandalu
  • Gdzie niebo mieni się czerwienią
  • Elegia dla bidoków
  • Dwa dni w maju
  • This Girl
  • Slammed
  • Krótka historia o długiej miłości
Córka głosu. Księga życia Hili Campos

8,67 (6 ocen i opinii)
Kobieta w oknie
A.J. Finn

6,87 (210 ocen i opinii)
Nela i Artur.Koncert intymny Rubinsteinów
Ula Ryciak

7,55 (11 ocen i opinii)
Anatomia skandalu
Sarah Vaughan

7,03 (30 ocen i opinii)
Gdzie niebo mieni się czerwienią
Lisa Lueddecke

Jordi Sierra i Fabra

7,5 (2 ocen i opinii)
This Girl
Colleen Hoover

7,24 (1461 ocen i opinii)
Slammed
Colleen Hoover

8,02 (4065 ocen i opinii)
Krótka historia o długiej miłości
Angelika Kuźniak , Ewelina Karpacz-Oboładze

7,07 (15 ocen i opinii)
allison | 2012-05-02
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: 02 maja 2012

Trochę za dużo w tym numerze przegadanych tekstów i napisanych co prawda poprawnie, ale bez polotu.

Na szczęście, są również ciekawe artykuły i wywiady, które przeczytałam za zainteresowaniem i przyjemnością.

To przede wszystkim:

- czechofilski tekst Mariusza Szczygła,

- artykuł Wojciecha Nowickiego o motywie jedzenia w literaturze (plus przepisy zaczerpnięte z kuchni bohaterów literackich arcydzieł i bestsellerów),

- krytyczny i pełen ironii(a nawet szyderstwa!) recenzencki tekst na temat książki "Mój brat, Papież" (o Ratzingerze),

- barwny i pełen ciekawostek esej o Dickensie z okazji rocznicy jego 200. urodzin,

- publicystyczna opowieść o Mironie Białoszewskim (na kanwie jego "Tajnego dziennika"),

- Adama Wajraka rozważania o krukowatych - tych prawdziwych, z krwi i piór, i o ich literackich pobratymcach (Wajrak nawet o pchłach potrafiłby ciekawie opowiadać:)),

- i wreszcie NAJCIEKAWSZY, moim zdaniem, obszerny artykuł o twórczości Marii Nurowskiej, w którym...

fulmir | 2014-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Nareszcie udało mi się dorwać archiwalny numer "Książek" od mojego kolegi. I co w nim mamy? Na pewno są artykuły godne uwagi jak i też te mniej przyciągające uwagę. W tej pierwszej grupie umieściłbym: artykuł na temat konsumpcji kiedyś i dziś, czechofilski tekst Mariusza Szczygła, artykuł na temat Balzaca i tego jak wprowadził on pojęcie jedzenia do literatury, dalej mamy ciekawe portrety: byłego już papieża Benedykta XVI, Charlesa Dickensa, Mirona Białoszewskiego. Zaintrygował mnie też artykuł na temat brutalności w literaturze. Interesujacy okazał się również wywiad z pisarzem i tłumaczem Krzysztofem Bartnickim. Możemy dowiedzieć się z niego jak podjął się niewykonalnego zadania (przetłumaczenia pewnej książki). Ogólnie poziom numeru jest dobry, zachęcam do czytania.

książek: 1978
kryptonite | 2012-03-06
Przeczytana: 06 marca 2012

Najciekawszy był dla mnie wywiad z panem Andrzejem Bartnickim, tłumaczem książki Joyce'a 'Finneganów tren'. Poza tym zaciekawił mnie przepisy z popularnych powieści oraz artykuł o konsumpcji.

Boo | 2012-03-07

Warto sięgnąć chyba wyłącznie ze względu na rewelacyjne opowiadanie Kereta.

enigma_pl | 2012-06-04

Bardzo ciekawe artykuły, moje ulubione to: wywiad z tłumaczem Joyce'a, opowiadanie Etgara Kereta oraz artykuł Adama Wajraka. Interesujące krzyżówki i rebusy literackie

Ksiądz Pistolet | 2017-01-14
Joanna | 2014-10-30
Miśka | 2013-08-05
Frantek | 2013-08-04
Przeczytana: 07 kwietnia 2012
"Książki. Magazyn do czytania" nr 4 już w sprzedaży.

Kolejny numer Magazynu Książki już w sprzedaży. A w nim kilka perełek dla książkowych moli.