The Liars' Club

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Liars' Club
angielski
Felzmann

This is memoir of Mary Karr, american poet and essayist. She tells about her deeply troubled childhood, most of which was spent in a gritty industrial section of Southeast Texas in the 1960s.

poetyczna | 2017-03-24
Przeczytana: 21 marca 2017

Niezwykle ciekawa, wciągająca i głęboko poruszająca książka. Osobiście nie przepadam za pamiętnikami i nie czytałam ich zbyt wielu. Ale ta historia rodziny naznaczonej - powiedzielibyśmy - patologią, choć miejscami czyta się ją jak horror, to jednak niesie swoiste catharsis tym, którzy z przemocą fizyczną lub psychiczną zetknęli się w swoim własnym domu. Mam cichą nadzieję, że polskie tłumaczenie, gdy już się pojawi, nie zepsuje walorów językowych książki, bo te również zasługują na uznanie.