rozwiń zwiń

Co warto przeczytać we wrześniu 2023? Zestawienie nowości

LubimyCzytać LubimyCzytać
30.08.2023

Za oknami już powoli pojawiają się pierwsze oznaki jesieni, a za rogiem już czai się wrzesień. Dlatego dla wszystkich czytelników stęsknionych za długimi popołudniami spędzonymi pod kocem z książką i kubkiem herbaty, przygotowaliśmy zestawienie pełne wydawniczych nowości, które zawitają na księgarniane półki we wrześniu. Którego tytułu nie możecie się doczekać?

Co warto przeczytać we wrześniu 2023? Zestawienie nowości

Zbliża się koniec sierpnia, a tym samym dla większości z nas koniec upalnych dni i wakacyjnych podróży. Nie oznacza to jednak, że nie ma czego wypatrywać. Aby odwrócić uwagę od dogasającego lata i nadchodzącego początku szkoły, przerzućmy symboliczną kartkę w kalendarzu szybciej i rzućmy wspólnie okiem na nadchodzące nowości wydawnicze.

Tegoroczny wrzesień niesie sporo literackich obietnic. Przygotowaliśmy specjalne zestawienie, w którym znajdziecie gorące wrześniowe nowości i zapowiedzi. Pozycje na liście z pewnością ucieszą fanów literatury młodzieżowej i obyczajowej, nie zapomnieliśmy również o tych czytelnikach, którzy od fikcji wolą literaturę faktu i książki wypełnione historycznymi ciekawostkami.

Jeśli chcecie kupić którąkolwiek z książek z naszego zestawienia w cenie, którą sami wybierzecie, ustawcie na nią Alert LC i czekajcie na powiadomienie!

Wrześniowe nowości - literatura Young Adult i fantastyka

„Jeszcze raz przebacz”, Aleksandra Muraszka (BeYa)

Kiedy zaufanie zostaje zawiedzione, już nic nie chroni serca przed bólem

Ellie znowu jest na dnie. Wszystko, z czym się zmagała przed Asherem, wróciło, i to ze zdwojoną siłą. Samotna rzeczywistość jest przygnębiająca, zwłaszcza jeśli każdy drobiazg jej o nim przypomina. Ellie żałuje wielu rzeczy. Tego, że przyjechała do Reno. Tego, że poznała Ashera. I tego, że tak bardzo się do niego przywiązała.

Asher doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił. Męczą go wyrzuty sumienia, nie dają nawet chwili wytchnienia. Mały Max nie ułatwia mu życia. Chłopczyk ma ogromne pretensje do brata o to, że nie widuje już Ellie. Asher bije się z myślami: z jednej strony chciałby się zerwać i biec do niej, z drugiej ― boi się, że Ellie mu nie wybaczy. A kiedy podejmuje decyzję, w jego życiu pojawia się kolejny demon z przeszłości.

Ayla wychowywała się w domu pełnym miłości, ale w dniu, w którym odszedł jej ojciec, bajka się skończyła. Dziewczyna ma za sobą trudną i bolesną przeszłość. Bratnią duszę odnajduje w Ellie ― to przed nią Ayla postanawia się otworzyć. Stan zdrowia jej matki się pogarsza, a kiedy ta wyznaje córce prawdę, owładnięta obsesją pomocy dziewczyna za wszelką cenę chce znaleźć ratunek.

Każde z nich zmaga się z innymi potworami. I każde potrzebuje jednego, by ruszyć naprzód: przebaczenia. Tylko czy przebaczenie jest możliwe, skoro nadzieja właśnie umiera?

„Unbreak me”, Ludka Skrzydlewska (BeYa)

Kiedyś przeżyła koszmar
Teraz musi pomóc innej dziewczynie

Czy znajdzie w sobie dość siły?

River Hansen pragnie jedynie przetrwać drugi rok na uczelni, nie zwracając na siebie uwagi i trzymając się z dala od ludzi, co po traumie z przeszłości stało się jej sposobem na życie. Los nie pozwala jej jednak dłużej na samotność. Dziewczyna jest zmuszona zmienić mieszkanie, a jej nowe współlokatorki, Becca i Arizona, mają mnóstwo znajomych i uwielbiają spotkania towarzyskie. Co więcej, obie nie spoczną, dopóki nie wyciągną koleżanki na imprezę. Pomimo początkowych oporów w nowym otoczeniu River całkiem dobrze się bawi.

Jedyne, co jej przeszkadza, to zainteresowanie okazywane przez Foxa Abrahama. Kapitan drużyny futbolowej, prawdziwa gwiazda kampusu i obiekt westchnień studentek, najwyraźniej nie spocznie, dopóki River nie zgodzi się z nim spotkać. Ale nie to jest najgorsze. Wkrótce dziewczyna dowiaduje się, że na tej przecież spokojnej imprezie wydarzyło się coś strasznego… Coś, co na nowo otworzy jej ledwie zaleczoną ranę i z czym River będzie się musiała zmierzyć.

Czy będzie w stanie? I czy Fox okaże się sprzymierzeńcem, czy raczej przeszkodą w grze, którą podejmie dziewczyna?

Poznajcie romantyczną, ciepłą, comfort story z nurtu new adult ― nową powieść pióra uwielbianej przez czytelniczki romansów Ludki Skrzydlewskiej!

„Girl, Goddess, Queen”, Bea Fitzgerald (Jaguar)

Zbuntowana, młoda bogini i narcystyczny władca piekieł, który swoją dumę musi schować do kieszeni. Bo bogini ma plan…

Brawurowy, przezabawny i zaskakujący retelling
jednego z najpopularniejszych greckich mitów!

Tysiące lat temu bogowie skłamali, twierdząc, że Persefona była tylko pionkiem w ich politycznej grze. Że Hades porwał ją i zmusił do małżeństwa. Że rozpacz Demeter spustoszyła Ziemię.

To tylko mit. Prawdziwa historia jest o wiele ciekawsza!

Persefona wcale nie została porwana do świata umarłych – sama skoczyła w czeluść Hadesu. Nie miała bowiem zamiaru poślubić samolubnego, narcystycznego boga, bardziej zakochanego w sobie niż w niej. Zawitała do jego królestwa tylko po to, by zawrzeć pewien układ.

Teraz musi jedynie przekonać irytująco seksownego, aroganckiego i bardzo nieuprzejmego władcę zaświatów, by zgodził się na jej plan. Plan, który wstrząśnie Olimpem!

A konsekwencje mogą być zabójcze. Zwłaszcza jeśli już jesteś w piekle…

Świeże spojrzenie na świat bogów i ludzi, mit o Hadesie i Persefonie w nowatorskim, współczesnym ujęciu.
Wciągający i zabawny romans fantasy, stworzony przez wschodzącą gwiazdę TikToka.

„Złodziejski Gambit”, Kayvion Lewis (Jaguar)

The Inheritance Games spotyka Ocean’s Eleven, a gra toczy się o jedno: życzenie, które może zmienić wszystko.

Kiedy jako światowej klasy złodziejka specjalizujesz się w opracowywaniu planów ucieczki, twoje życie nie jest normalne. A Ross Quest oddałaby wszystko, by choć przez chwilę być zwykłą siedemnastolatką. Postanawia zrobić więc to, co wychodzi jej najlepiej: uciec.

Ale plany, nawet najlepsze, lubią się komplikować. Gdy matka Ross zostaje porwana, zdesperowana dziewczyna zgłasza się do udziału w Złodziejskim Gambicie – turnieju organizowanym przez tajemniczą organizację. Nagroda główna? Jedno życzenie. Życzenie, które może uratować jej matkę.

Questowie mają swoją zasadę: nie ufaj nikomu. Rzucona w wir wyzwań Ross musi poradzić sobie nie tylko z największą rywalką z dzieciństwa, ale też przystojnym złodziejem, który może skraść jej coś więcej niż tylko łup. Problem w tym, że zwycięzca może być tylko jeden.

Tajemnicza organizacja, najlepsi złodzieje na świecie i śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest życie.

„Tak jest okej” Nina LaCour (Jaguar)

Przejmująco piękna opowieść o żalu i nieprzemijającej sile przyjaźni.

Książka nagrodzona The Michael L. Printz Award 2018.

Człowiek idzie przez życie, myśląc, że tak wiele potrzebuje… Aż zostaje tylko ze swoim telefonem, portfelem i zdjęciem matki.

Marin nie odzywała się do nikogo ze swojego dawnego życia od dnia, kiedy wszystko porzuciła. Nikt nie zna prawdy o tych ostatnich tygodniach. Nawet jej najlepsza przyjaciółka, Mabel. Jednak tysiące mil od wybrzeża Kalifornii, na studiach w Nowym Jorku Marin wciąż czuje, jak przyciąga ją to życie i ta tragedia, od której starała się uciec.

Teraz, kilka miesięcy później, sama, w opustoszałym przed przerwą zimową akademiku, Marin czeka. Ma ją odwiedzić Mabel i Marin będzie musiała się zmierzyć z tym wszystkim, co pozostawiła bez słowa komentarza, i w końcu stawić czoła samotności, która zadomowiła się już w jej sercu.

Intymny szept, który pozostawia po sobie niezatarte wrażenie. „Tak jest okej” to Nina LaCour w najlepszym wydaniu. Ta wspaniale utkana opowieść i przejmująco szczere zobrazowanie rozżalenia sprawią, że od razu zapragniesz pokonać wszelki dystans, by odnowić więź z tymi, których kochasz.

„Puchar Bogów”, Rick Riordan (Galeria Książki)

Percy Jackson, Annabeth Chase i Grover Underwood znowu razem!

To ich pierwsza wspólna misja od czasów Złodzieja pioruna.

Jaka jest tym razem stawka?

Sprawić, by Percy dostał się na studia – na przekór greckim bogom.

PERCY JACKSON, żyjący współcześnie syn Posejdona, stara się, jak może, przetrwać szkołę średnią. Wielokrotnie uratował świat, walcząc z potworami, tytanami i gigantami, a teraz, po zmianie szkoły, chodzi do ostatniej klasy Liceum Alternatywnego w Nowym Jorku i ma nadzieję, że ten rok szkolny upłynie mu (wreszcie) normalnie.

Niestety bogowie nie zamierzają dać mu spokoju. Posejdon przynosi złe wieści: jeśli jego syn chce się dostać na Uniwersytet Nowego Rzymu, musi wykonać trzy misje, by zdobyć trzy listy rekomendacyjne z Olimpu.

Pierwsze zadanie polega na odzyskaniu złotego pucharu Ganimedesa, podczaszego Zeusa, zanim naczynie wpadnie w niepowołane ręce. Jeden bowiem łyk z pucharu może przemienić śmiertelnika w boga – Zeusowi by się to nie spodobało… Czy Percy, jego dziewczyna Annabeth i ich przyjaciel Grover zdołają odzyskać na czas cenny kielich? A jeśli tak, to czy uda im się oprzeć pokusie skorzystania z jego mocy?

Tą pełną humoru historią osadzoną w świecie greckiej mitologii będą zachwyceni zarówno czytelnicy, którzy do tej pory nie znali Percy’ego Jacksona, jak i fani wypatrujący od ponad dekady powrotu ulubionych bohaterów.

„Lodowa Korona” Greta Kelly (Dom Wydawniczy Rebis)

Księżniczka skrywająca magiczne moce zmuszona do walki o los królestwa w świecie zdrady i wojen

Ekscytujący debiut fantasy ‒ pierwszy tom dylogii obfitującej w bohaterskie wyczyny, zdrady, przesiąkniętej magią i miłością, determinacją i wrażliwością.

Askia jest dziedziczką Lodowej Korony, należy jej się tron Seraveszu. Na czele elitarnego oddziału wojowników od miesięcy walczy z brutalnymi najeźdźcami. Jednak armia szalonego władcy imperium Rovenu wydaje się niepowstrzymana. Askia musi szukać pomocy na dalekim południu, u Armaana, cesarza imperium Visziru, ojca chrzestnego księżniczki.

Wychowana wśród wojowników, trafia do gniazda os, w labirynt politycznych intryg. Na pełnym przepychu dworze, gdzie sekrety są warte więcej niż złoto, Askia lęka się, że jednym nieostrożnym krokiem zdradzi, kim jest naprawdę ‒ obdarzoną magicznymi zdolnościami wiedźmą. Ujawnienie tej tajemnicy może narazić ją na śmierć z rąk religijnych fanatyków i skazać jej poddanych na tyranię Rovenu. Co będzie musiała poświęcić, by ocalić swój lud?

Wrześniowe premiery z gatunku literatury obyczajowej i romansu

„Extinguish the Heat. Runda szósta. Finałowa”, Katarzyna Barlińska P.S. Herytiera (BeYa)

Kim byliśmy? Prawda była taka, że byliśmy po prostu ludźmi z dużą liczbą błędów na koncie i miejscem zarezerwowanym w samym środku piekła.

Oczyść świat z popiołu, jaki zostawiliśmy po naszej wojnie

Niektóre powroty cieszą, jak zagubione w niepamięci i odnalezione po latach radosne wspomnienia. Inne bolą niczym otwarta na nowo rana, przynoszą bowiem coś, co nie daje ani radości, ani ukojenia, a budzi jedynie niepokój, wywołuje strach. Victoria Clark nie chciała wracać do Culver City. Do miejsca, gdzie zostawiła ludzi, których kochała, i uczucia, o których chciała zapomnieć. Los jednak zawsze stawiał przed nią wyzwania, na które nie była gotowa… Dziewczynie pozostało więc tylko bezradnie patrzeć, jak w pozornie uporządkowane życie ponownie wkracza chaos spowodowany przez prawdę o jej rodzinie. W tym o ojcu, który przez lata obserwował uważnie jej ruchy, by zjawić się w odpowiednim momencie. Ten czas właśnie nadszedł i choć Victoria boi się, że prawda może ją zniszczyć, zdobywa się na odwagę, aby walczyć, ponieważ nie jest już sama. Prócz kochającego brata i oddanych przyjaciół ma obok siebie kogoś jeszcze. Nathaniel Shey, chłopak o czarnych oczach i pustym spojrzeniu, odważył się biec za nią, aby być dla niej oparciem w najtrudniejszych chwilach.

Żar uczuć, gaszony przez długie lata, wciąż tli się pod warstwą popiołu i rozpala na nowo mocnym płomieniem ― jeszcze intensywniejszym niż wcześniej. Może zadziałać oczyszczająco, spopielić kłamstwa i grzechy ― stare i nowe, małe i wielkie. Niestety, może także zranić tych, którzy za bardzo się do niego zbliżą. Do dawnych kłamstw dochodzą nowe, obok starych blizn pojawiają się świeże i tylko od Victorii zależy, czy kiedyś znikną.

Choć dziewczyna wie, że już nigdy nic nie będzie takie samo, decyduje się odkryć prawdę. Choć to wcale nie musi przynieść jej ukojenia. Wszystkie grzechy w końcu muszą wyjść na jaw. Tylko czy grzesznicy zasługują na rozgrzeszenie?

Choćby świat cię ranił, nigdy nie zamykaj oczu

„The hating game”, Sally Thorne (Czwarta Strona)

Nemezis (rzeczownik)
1. Przeciwnik lub rywal, którego osoba nie może pokonać
2. Czyjaś zguba
3. Joshua Templeman

Lucy Hutton i Joshua Templeman wzajemnie się nienawidzą. Nie chodzi o nielubienie się ani niechętne tolerowanie swojej obecności. To czysta nienawiść.
Nie mają również żadnego problemu z jawnym okazywaniem swoich uczuć. Przelewają je w serii rytualnych pasywno-agresywnych manewrów, które wykonują, siedząc naprzeciwko siebie w pracy. Pech chciał, że dzielą biuro jako asystenci prezesów wydawnictwa. Lucy nie może zrozumieć ponurego, sztywnego i drobiazgowego podejścia Joshui do pracy. On zaś nie dowierza i dziwi się, widząc jej dziwactwa, jaskrawe outfity i niepohamowany optymizm.
Rywalizacja tych dwojga nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy okazuje się, że będą walczyć o ten sam awans. Żadne z nich nie zamierza się poddać, a napięcie między nimi sięga zenitu. W końcu Lucy zaczyna dostrzegać, że być może wcale nie darzy Joshui nienawiścią. A on wcale nie nienawidzi jej. Czy jest to tylko ich kolejna gra?

Literatura dziecięca - na jakie tytuły czekamy?

„Radio Zapomnianych Dzieci”, Anja Portin (Widnokrąg)

Miasto, w którym osoby o wyjątkowo wrażliwych uszach słyszą westchnienia zapomnianych dzieci. Zapomniany chłopiec, który ma odwagę poszukać swojego szczęścia. Tajemnicza Amanda Liścianka z kocurem i krukiem – parą łobuziaków przypominająca znane z bajek o czarodziejach chowańce oraz całkiem prawdziwa historia pewnego wynalazku… Narratorem tej historii jest Alfred Zapomniany.

Dziewięcioletni Alfred praktycznie mieszka sam. Jego ojciec tak często wyjeżdża, że zdaje się nie pamiętać o istnieniu syna, a matka zniknęła dawno temu. Tej nocy, gdy postanowił spędzić noc na podłodze w korytarzu, dostaje niespodziewany prezent – tajemnicza Podkradaczka wrzuca mu przez otwór na listy: gazetę, a w niej jabłko, wełniane skarpety i kanapkę. Alfred rzuca się za nią w pościg i tak rozpoczyna się jego przygoda z Wrażliwouchymi, nocną audycją radiową i zapomnianymi dziećmi.

„Tęcza w kosmosie. Kolorowy przewodnik po tym, co ciekawe”, Sheila Kanani (Wydawnictwo KROPKA)

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego flamingi są różowe, a krew ośmiornic niebieska? A może wiecie, czemu ogień bywa zielony, a marchewki są pomarańczowe?

Planetolożka dr Sheila Kanani zabierze was w pełną kolorów podróż, podczas której razem zbadacie wszystkie kolory tęczy. Będziecie je tropić w całym wielkim wszechświecie - od malutkich mieniących się kolorami owadów po Niebieski Księżyc. Dowiecie się, jak hipopotamy schładzają się w upalne dni, do czego przydaje się złoto w kosmosie i dlaczego niektóre małpy mają czerwone pupy.

Ta bogato ilustrowana książka otworzy przed wami ogromny i pełen niezwykłości świat nauki oraz odmieni sposób, w jaki postrzegacie otaczającą nas rzeczywistość.

„Hotel dla uczuć”, Lidia Branković (Wydawnictwo KROPKA)

Witajcie w „Hotelu dla Uczuć”! Tutaj wszystkie uczucia są mile widziane.

Każdy z gości ma szczególne potrzeby. Złość na przykład jest bardzo głośna i wymaga dużej przestrzeni, w której może się wykrzyczeć. Smutek mówi cichutkim głosem i czasami zalewa łazienkę. Wdzięczność lubi spacery na łonie natury, nigdy nie wiadomo, kiedy podejdzie i przysiądzie się do ciebie.

Uczucia bywają duże i małe, jedne są zabawne, inne znów zdradliwe, jednak nigdy nie odprawiam z kwitkiem żadnego z nich. W „Hotelu dla Uczuć” znajdzie się miejsce dla wszystkich!

Prosta opowieść będąca idealnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o emocjach – tych przyjemnych, i tych mniej…

„Sprawa czerwonej ważki”, Oliver Schlick (Dwukropek)

Dwunastoletnia Matylda prowadzi podwójne życie – jako asystentka prawdziwego detektywa, błyskotliwego, ale chorobliwie nieśmiałego Roryka Nieśmiała, oraz niezwykle rozmowna dziewczyna z osiedla klasy średniej.

Niesamowity duet tym razem podejmuje sprawę aktorki podejrzanej o planowanie zamachu na męża. Bez śladu ginie także cenny obraz „Czerwona ważka”.

Gorące nowości - książki historyczne i literatura faktu

„Wojna peloponeska”, Tukidydes (Czytelnik)

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

„Wojna peloponeska” to klasyczne dzieło starożytnej historiografii greckiej, pisane prawie „na gorąco” – jeszcze w trakcie trwania konfliktu i (zapewne) tuż po jego zakończeniu. Opowiada o przyczynach i dziejach wojny toczącej się w latach 431–404 p.n.e. między Atenami a Spartą o hegemonię w świecie greckim. Obie strony zaangażowały w tę walkę większość greckich miast-państw i ich kolonii od Bizancjum po Sycylię; wciągnęły też sąsiadów: Macedonię i Persję jako sojuszników na różnych etapach konfliktu.
Tukidydes skoncentrował się na wiernym przedstawieniu przebiegu wojny. W układzie chronologicznym – rok po roku – opisał z dużą dokładnością działania militarne i dyplomatyczne. Opis ten uzupełnił o prezentacje stanowisk stron biorących udział w wojnie, ukazując ich motywacje, plany polityków i wodzów oraz opinie panujące wśród ludności polis. Czytelnicy uzyskują w ten sposób pełen, naświetlony z różnych punktów widzenia obraz konfliktu.

Obecną edycję dzieła uzupełniają: przedmowa profesora Kazimierza Kumanieckiego, ilustracje, mapa całego teatru działań wojennych oraz indeks.

„Łowcy skarbów. Jak ojcowie archeologii rozkradli bogactwa Orientu”, Jurgen Gottschlich, Dilek Zaptcioglu (Znak Horyzont)

Niemieccy archeolodzy wyruszali do Imperium Osmańskiego w poszukiwaniu unikatowych artefaktów. Mieli ocalić historię przed zapomnieniem i wydrzeć piaskom pustyni starożytne skarby. Zamiast jednak je ocalić – rozkradli.

Ołtarz pergamoński, brama targowa z Miletu, skarb Priama, popiersie Nefretete – to tylko ułamek bezcennego dziedzictwa, które znalazło się w niemieckich rękach.

Historia wypraw archeologicznych to historia rabunku. To historia przemocy i rozboju, intryg i awantur. Siły pieniądza i braku skrupułów. Kim byli ojcowie archeologii, którzy kierowali wyprawami? Nobliwymi naukowcami? Ukrytymi szpiegami? A może zwykłymi łowcami skarbów, którzy pożądali jedynie złota upadłych cywilizacji?

„Utracony bliźniak Dramat w łonie matki”, Alfred R. AustermannBettina Austermann (Virgo)

Książka jest już dostępna w sprzedaży.

A co jeśli na początku ciąży w łonie Twojej matki oprócz Ciebie był ktoś jeszcze?

Co dziesiąta ciąża jest bliźniacza, lecz jeden z bliźniaków w trakcie okresu prenatalnego obumiera. Rodzi się jedno dziecko prześladowane potem trudnymi do wytłumaczenia poczuciem osamotnienia, pustki, poczuciem winy, tęsknotą za zjednoczeniem.

Autorzy książki „Utracony bliźniak", badacze tego zjawiska specjalizujący się w pracy z traumą prenatalną, prezentują niezbite dowody i poruszające opisy przypadków. Pokazują możliwe konsekwencje utraty bliźniaka i terapeutyczną drogę do uzdrowienia.

„Klub łgarzy”, Mary Karr (Czarne)

Nie mieli stałego punktu ani terminu spotkań. Nigdy ich nie planowali, a mimo to – jednocześnie, o określonej godzinie – przybywali krętymi drogami w to samo miejsce. Kiedy ich żony były przekonane, że poszli zapłacić rachunki, oni spotykali się, by grać w domino i pić alkohol. Jedna z kobiet nazwała ich Klubem Łgarzy.

Mary Karr, uznana poetka i eseistka, wraca pamięcią do spotkań tego klubu i pozostałych wydarzeń z dzieciństwa przypadającego na lata sześćdziesiąte w Teksasie i Kolorado. Przywołuje postać matki ze skłonnością do butelki i wymachiwania bronią – brała ślub siedem razy, aż wreszcie zabrali ją „daleko”, bo była „nerwowa”. Babci, która zamieszkała z nimi krótko przed śmiercią i stworzyła domowe narzędzie do chłostania niesfornych wnuczek. Starszej siostry Lecii, która już jako dwunastolatka potrafiła prowadzić samochód, ale też przekonać policjanta, by nie wlepiał jej mandatu.

Klub Łgarzy to niezwykle osobisty list miłosny do niedoskonałych bliskich, a także opowieść o tym, że każda rodzina w jakimś sensie odbiega od normy. W świecie dzieciństwa, w którym autorka czuła się tak samotna, znajdzie się miejsce dla wszystkich.

---
Artykuł sponsorowany, który powstał przy współpracy z wydawnictwami
.


komentarze [62]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Joanna 31.10.2023 14:57
Czytelnik

Kolejny już raz nie widzę żadnej książki dla siebie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MagdaBiałecka 08.09.2023 19:23
Czytelnik

Dlaczego promowane są książki tak miernej jakości. Tak, rozumiem na czym poleca artykuł sponsorowany, ale ba miłość boską czy nie można by dla zasady dodać kilku wartościowych pozycji? Planowe ogłupianie społeczeństwa od najmłodszych lat? Do tego te angielskie tytuły. Ratunku

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bożenka Wykurz 04.09.2023 07:39
Czytelniczka

Czy obecnie wszystko musi już być sponsorowane? Z automatu nie czytam, nie sprawdzam tego typu poleceń, zestawień itp. I te marketingowe nagłówki :), jak dobrze, ze już się na to nie nabieram! 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
librarian_pl 04.09.2023 07:41
Czytelniczka

A jednak tutaj Pani zaglądnęła ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
5000lib 03.09.2023 19:57
Czytelnik

Reklama, reklama, atakuje Cię od rana. :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Magrat 01.09.2023 00:55
Czytelnik

 Rodzi się jedno dziecko prześladowane potem trudnymi do wytłumaczenia poczuciem osamotnienia, pustki, poczuciem winy, tęsknotą za zjednoczeniem.
Autorzy książki „Utracony bliźniak", badacze tego zjawiska specjalizujący się w pracy z traumą prenatalną, prezentują niezbite dowody i poruszające opisy przypadków. 


od razu mi się skojarzyło z ustawieniami hellingerowskimi i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Moon 31.08.2023 21:33
Czytelnik

Dla mnie takie artykuły zabijają prawdziwe powody ich produkowania ("Artykuł sponsorowany, który powstał przy współpracy z wydawnictwami.)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ficunio 02.09.2023 14:29
Czytelnik

Zgadzam się. We wrześniu jest tyle nowości 😅

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
5000lib 03.09.2023 20:02
Czytelnik

Może to kompleksy, lenistwo lub brak umiejętności? 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
basik 31.08.2023 20:53
Czytelniczka

Nie rozumiem tej nowej mody dlaczego angielskie tytuły nie są tłumaczone na język polski

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ISIA 01.09.2023 02:18
Czytelniczka

Też się nad tym zastanawiałam - wygląda to na taki chłyt marketingowy.
Ponieważ są to tytuły adresowane do młodych czytelników i zapewne oryginalne wydania są intensywnie promowane na TikToku, to wydawnictwo oszczędza na wydatkach reklamowych, opierając się na tym, że tytuł i okładka są już znane potencjalnym odbiorcom w tej wersji i przy decyzji o zakupie już im się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
ISIA 31.08.2023 18:46
Czytelniczka

Podoba mi się koncept umieszczenia "Wojny peloponeskiej" pod nagłówkiem "Gorące nowości", zrobiło mi dzień  😂 😂 😂

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MarWinc 01.09.2023 01:17
Czytelnik

I jeszcze piszą "już dostępne w sprzedaży", a gdy poprzez link wchodzisz na stronę wydawnictwa, to trafiasz na "powiadom mnie o dostępności".
Niech już wreszcie to AI zacznie pisać takie artykuły - przynajmniej znikną te bzdury i niezgodności!
A swoją drogą to zrobiłem to "powiadom mnie", bo pięknie wydaje Czytelnik te antyczne tytuły i "Wojnę peloponeską" też - obok...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Leśniczanka 31.08.2023 16:59
Czytelniczka

Moja ulubiona wrześniowa premiera to  Carrie Soto powraca Już czekam na kuriera 🫣

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Carrie Soto powraca
Jerico 31.08.2023 14:29
Czytelnik

Przeglądam tę listę i tak mi się od razu przypomniał artykuł o "niedoborze" bohaterek w literaturze. Nawet jeśli kiedyś był, to teraz jest nadrabiany z nawiązką. Tu księżniczka, tam bogini, a jeszcze i złodziejka się czai w cieniu. Z 80% propozycji z bohaterkami, więc nie wiem, o co w tamtym artykule było tyle szumu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Cleopatrapl 31.08.2023 18:03
Czytelniczka

Przecież to nie są kobiety, tylko babochłopy. We współczesnej literaturze kobiet jest dokładnie zero. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Jerico 31.08.2023 18:44
Czytelnik

Oj tam, nie generalizujmy. Przecież przy takim natężeniu bohaterek musi się znaleźć jakaś dobrze napisana.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Cleopatrapl 31.08.2023 19:08
Czytelniczka

Czytam teraz Ludzka skaza i uważam, że kreśląc Delfinę Philip Roth oddaje sens do czego prowadzi nadgorliwy feminizm. Teraz takie Delfiny występują hurtowo i w książkach, i w realu niestety. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się