Kup teraz - 16 ofert w cenie od 7.50 zł do 16.97 zł

Żywioły

J.T. EllisonAlex Kava Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
Storm Season
Storm Season
kryminał, sensacja, thriller
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
burza zbrodnia nawałnica detektyw żywioł

Totalna strata czasu. Wszystkie trzy opowiadania błahe,pisane na kolanie a zakończenia..... tragiczne. Poziom emocji zerowy,ech.
Jedyny plus tej książki,to czas. Wystarczy godzina czytania i można spokojnie o niej zapomnieć

Poza opowiadaniem Kavy nie znalazłam w niej nic ciekawego. Taka szybka poczytajka do herbatki po obiedzie. Jak mówią moi poprzednicy opowiadania są przewidywalne. Koncepcja fajna, ale "Cienie nocy" podobały mi się 100 razy bardziej.

takie krótkie opowiadania na odstresowanie sie

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

''Wielki chłód'' - Erica Spindler 7/10
W moim odczuciu to opowiadanie zostało napisane jakimś dziwnym sztucznym językiem. Dziwaczny język nie przeszkodził mi jednak w pochłonięciu tej historii. Spindler praktycznie przez całą swoją opowieść trzymała mnie w napięciu, pomimo krótkiej formy tekstu. ''Wielki chłód'' rozbudził we mnie chęć przeczytania pozostałych dwóch...

Opowieści są za krótkie i przez to zbyt przewidywalne.

Okładka
straszna burza
skąd
biblioteka
moja opinia
Fajne,to było.Te śledztwo.Dobre,pisarki pisały.\
Był też Paryż to ze strony kryminalnej.

Wielki Chłód Erica Spindler to opowiadanie w którym detektyw M.C główna bohaterka zmuszona zostaje do poszukiwań swego ukochanego, porwanego przez morderce jednej z jego współpracownic na której ciało w rzece natrafia przypadkowy przechodzeń.Cała akcja dzieje się w trakcie ogromnej śnieżycy panującej w mieście.
Elektryczny błękit Alex Kava osadzony w typowym dla agentki...

3 opowiadania, które szybko można wchłonąć.
Jak dla mnie tytuł troszkę mylący. Spodziewałam się w książce więcej mocy"żywiołów". Chyba za dużo filmów katastroficznych widziałam :D
To w zasadzie blade tło, ot tak rzucone jak wzmianka o pogodzie, a w między czasie rozwiązują się sprawy kryminalne.
Tak jakby za dużo oczekiwałam po samym tytule ;)

Jedna z najgorszych książek, jaką przeczytałam od dłuższego czasu.
O A. Kava nie miałam nigdy dobrej opinii, moim zdaniem dysponuje kiepskim warsztatem , co wyczuwa się czytając.

Tutaj mamy do czynienia z trzema dość średnimi, przeciętnymi opowiadaniami, które nie wytrzymują porównania z najsłabszymi opowiadaniami Kinga ( a czytałam wszystkie).
Ot, zwykły skok na kasę...

Jak podsumować "Żywioły"? Najkrócej - mistrzynie thrillera połączyły siły i wokół burzy śnieżnej osnuły akcję trzech opowiadań z wątkiem kryminalnym. O ile jednak autorki sprawdzają się w dłuższych formach, opowiadania wypadają co najwyżej przeciętnie. Są krótkie i schematyczne, bardzo mocno przewidywalne. Żadne nie zapada w pamięć na dłużej.

To babska książka, bo kobiety...

• Alex Kava
  • 2014