W teatrze uczuć

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Capital Theatre (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Because You're Mine
Ag2S

Lady Madeline Matthews woli okryć się hańbą niż poświęcić wolność. Aby uniknąć małżeństwa ze starzejącym się rozpustnym lordem, szuka towarzystwa Logana Scotta – burzliwy romans z aktorem, właścicielem teatru i notorycznym kobieciarzem bez wątpienia sprowadzi na nią potępienie w oczach towarzystwa i wybawi od niepożądanego mariażu. Logan to w rzeczywistości niezwykle skryty mężczyzna dręczony...

Logan to w rzeczywistości niezwykle skryty mężczyzna dręczony przeszłymi zdradami. Tymczasem bezpośrednia mała kokietka, całkowicie zagubiona w londyńskim wielkim świecie, zakłóca jego spokój radosną energią, urokiem i nieskalanym pięknem. Niewinny pocałunek przeradza się w coś więcej, coś zachwycającego i prawdziwego. Czy Logan i Madeline odnajdą w sobie odwagę, by w imię miłości zrzucić maski, za którymi się ukrywają?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/W_teatrze_uczuc-p-32083-1-30-.html

Karina | 2018-07-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 26 lipca 2018

Jak dla mnie najsłabsza spośród książek Kleypas, które czytałam. Coś mi nie do końca pasowało w bohaterach i ich zachowaniu.

Sawyer | 2018-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2018

Już dawno nie czytałam książek tej autorki. To był bardzo miły powrót. Z chęcią przeczytam kolejne jej książki, bo zawsze mnie bawią, zaskakują i wciągają tak, że czytam je w ekspresowym tempie.

Marta | 2017-04-16
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Kleypas, jak się okazało, należy do grona autorek, których twórczość nie jest w stanie mnie zawieść. Przyznam się, że delikatna obawa mnie nie opuściła, ponieważ nie przywykłam, żeby pierwsza powieść jakiegokolwiek autora zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie jak Zimowy ślub. Naturalnie W teatrze uczuć było dla mnie lekturą obowiązkową, ale strach nie opuścił mnie, dopóki nie skończyłam książki.

Powieść Kleypas zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie (po raz drugi), że praktycznie do ostatniej strony czekałam, aż autorka się potknie i zrobi coś niewybaczalnego, przez co moja ocena znacznie spadnie. Jak się okazało W teatrze uczuć to powieść idealna pod każdym względem. Nie jest tajemnicą, że uwielbiam romanse. Ba!, ja kocham romanse, preferuję romanse, żyje romansami. Dlatego wiem, co mówię: Kleypas dla mnie jest jedną z najlepszych.

Być może Madeline nie jest jakąś bardzo oryginalną postacią, ale uważam, że...

książek: 2083
wrzos118 | 2017-02-26
Przeczytana: 2016 rok

Uciekała od małżeństwa a znalazła miłość.

Angel92 | 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Pochłonęłam tę książkę w zastraszającym tempie :P
Postaci zostały wykreowane w genialny sposób.
Ona - niewinna, bezbronna lecz zdecydowana w dążeniu do celu; chce umknąć małżeństwu ze starszym mężczyzną, którego wybrali dla Niej rodzice. Podejmuje decyzję, która ma jej pomóc w ucieczce od tego nieszczęsnego zamążpójścia..
On- władczy, wie czego chce, nie kieruje się uczuciami, jednak młoda niewinna dziewczyna w pewien sposób przykuwa jego uwagę.
Rozbrajająca historia, dzięki której można się pośmiać jak i wzruszać. Jest wiele nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Maddy na samym początku rozbraja czytelnika w sytuacji gdy oferuje Loganowi siebie na kochankę :D Już w ten sposób zdobywa głównego bohatera, podrywem w niekonwencjonalny sposób. Chociaż początkowo jest rozdrażniony jej obecnością, później przekonuje się do Niej, w końcu kto się czubie ten się lubi :) Jak się skończy ta historia warto przeczytać.
Wiele się dzieje. Zdecydowanie polecam!!!

Pacynka1973 | 2016-07-31
Przeczytana: wrzesień 2015

dzięki tej książce rzuciłam się na inne książki Lisy K.

MeBrunette | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Autorstwo Lisy Kleypas coraz bardziej mnie intryguje, jak to możliwe ze książek już tyle wydanych i zamiast tracić wene to jest wprost odwrotnie. Każda następna jest lepsza od poprzedniej.
Powieść godna polecenia😊

deana | 2015-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Lisę Kleypas polubiłam gdy trafiłam na serię o rodzinie Hathaway. Pokazała, że potrafi pisać zabawne romanse historyczne pełne wyjątkowych postaci z którymi ciężko później się rozstać. Nie inaczej jest w przypadku ,, W teatrze uczuć". Główni bohaterowie to najpopularniejszy londyński aktor Logan Stone oraz młodziutka Maddy. Ona ucieka od narzuconego przez rodziców małżeństwa, on - trzymana na dystans ludzi i ostatnią rzeczą jakiej potrzebuje jest jakiekolwiek uczucie. Zetknięcie się takich indywidualności nie może nastąpić bezwypadkowo.

Jak w typowym romansie, nie wszystko może iść łatwo. Nasi bohaterowie mają zadziorne charaktery, w tle panoszą się postaci, które koniecznie muszą wściubić jeszcze swoje trzy grosze, są i tajemnice oraz bolesne wspomnienia. Ogólnie jest sporo śmiechu, wzruszeń po to aby skończyć się, jakże by inaczej, upragnionym happy endem.

W bibliotece trafiłam akurat na wydanie z wielkimi literami. Jest to inicjatywa wydawnictwa Prószyński i S-ka mająca na...

zimazima | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Jestem pod wrażeniem tej książki! Lisa Kleypas zostanie chyba moją ulubioną pisarką romansów historycznych.

Książkę pochłonęłam w jeden dzień. Zaczęłam w sobotę po południu, skończyłam w niedzielę rano. Czytałam do 3 w nocy i później od 7 rano znowu :) To chyba o czymś świadczy :D

Bardzo ciekawa, nieoklepana historia. Młoda śliczna dziewczyna ma wyjść za starego arystokratę, więc aby uniknąć losu postanawia się skompromitować - nawiązać romans ze znanym aktorem.

Oczywiście aktor zakochuje się bez pamięci w młodziutkiej dziewczynie, ale broni się bezskutecznie przed uczuciem i namiętnością, gdyż w młodości został skrzywdzony przez inną kobietę, miał trudne dzieciństwo i jest to wogóle mężczyzna z przeszłością.

No i jak dochodzimy już do tej namiętności, to na tyle harlekinów, których w życiu przeczytałam, Lisa Kleypas jest mistrzynią w opisywaniu pożądania, miłości, rozkoszy. Robi to niesamowicie erotycznie, ale elegancko, nie wulgarnie. Naprawdę człowiek wierzy, że to...

Tirindeth | 2014-05-27

Po powieści Lisy Kleypas sięgam zawsze wtedy, gdy jestem spragniona niezobowiązującej lektury w postaci dobrego romansu historycznego, który przyniesie ze sobą chwile zapomnienia i odprężenia. W teatrze uczuć to kolejne dzieło mojej ulubionej amerykańskiej pisarki, którego akcja rozgrywa się w latach 30 XIX wieku w Anglii.

Jak już wspominałam nie raz, Lisa ma niezwykły dar opowiadania – jej powieści są pełne magii i tajemnicy, a język jest miły, lekki i obrazowy. Autorka z niezwykłą zręcznością potrafi nakreślić realia życia w XIX wieku, wciągając czytelnika w świat pełen konwenansów, ukrytych pragnień i sekretów skrywanych przez wykreowanych bohaterów. Sylwetki postaci to także niezwykle silny atut powieści W teatrze uczuć, gdzie zarówno główna bohaterka, Madeline, jak i Logan, to osobowości wielowymiarowe, plastyczne, targane różnymi emocjami oraz pragnieniami, posiadające indywidualne cechy charakteru. Nie są to jednak bohaterowie idealni – popełniają błędy i właśnie dzięki...