Zdobywca

Tłumaczenie: Ewa Kasprzyk
Cykl: Rodzina Warenne (tom 1)
Wydawnictwo: Marba Crown Ltd.
The Conqueror
romans, historia, Anglia
historyczna
schizma

"Zdobywca" to najlepsza książka znanej autorki bestsellerów Brendy Joyce, to najlepszy romans historyczny na polskim rynku księgarskim! Czas: Rok 1096. Miejsce: Anglia. Normanowie krwawo tłumią saksońskie powstania. Bitwy i rzezie, zdrada i przemoc. A jednak w tym okrutnym czasie jest miejsce na gorące uczucie. Rolf - Norman-najeźdźca, Ceidre - Saksonka-ofiara. Z zapartym tchem będziesz,...

Czas: Rok 1096. Miejsce: Anglia. Normanowie krwawo tłumią saksońskie powstania. Bitwy i rzezie, zdrada i przemoc. A jednak w tym okrutnym czasie jest miejsce na gorące uczucie. Rolf - Norman-najeźdźca, Ceidre - Saksonka-ofiara. Z zapartym tchem będziesz, Drogi Czytelniku, śledzić przygody bohaterów i historię ich burzliwej miłości.

źródło opisu: [Marba Crown Ltd., 1993]

gwiazdka | 2016-03-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 13 marca 2016

„Zdobywca” Brendy Joyce to oczywiście romans, tyle, że akcja dzieje się w XI wieku. Czyta się całkiem sprawnie i szybko, wszystkie elementy gatunku są na swoim miejscu. Początek podobał mi się bardziej, był w miarę oryginalny, zakończenie, niestety to już stereotyp, nic nowego i ciekawego tylko sama słodycz. Środek moim zdaniem, wymknął się autorce spod kontroli, która chyba zapętliła się w swoim pomyśle i nie umiała przekonująco z tego wybrnąć. A tło historyczne, razem z ziemniakami w XI wieku, nie przekonuje. Ale ten romans nie jest najgorszy, chwilami nawet zabawny.

kaktusowaona71 | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

No i znowu trafił mi się dylemat z oceną książki - jak ja tak nie lubię :((
"Zdobywca" to romans historyczny osadzony w czasach z początków XI wieku.
Problem polega na tym, iż w odbiorze tej opowieści panuje wielki rozdźwięk pomiędzy bardzo ciekawym pomysłem na fabułę a stylem jej prowadzenia.
Znowu nie mam pojęcia czyja to zawalanka, ale w tym przypadku mam poważne podejrzenia, że winę ponosi tłumaczka i korekta, znowu traktując swoją pracę jak pańszczyznę do odrobienia.
Losy znajomości Deidre i Rolfa naprawdę potrafią wciągnąć czytelnika w odległą przeszłość. Opowieść jest barwna, obfitująca w przygody i wydarzenia, oraz dodatkowo osadzona na naprawdę ciekawym tle historycznym.
Mamy tu miłość, pożądanie, zdradę i to co lubię najbardziej w książkach, czyli zazdrość :)- serwowane w naprawdę zadowalającym tempie.
To co mi się natomiast nie podobało, to kompletna nierealność niektórych wydarzeń i reakcji bohaterów, z zachowaniem Ceidre na czele. Powiem więcej.. wielokrotnie tak mnie...

Niesamowicie wciągająca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji oraz przesycona zmysłowością. Cała opowieść prawdziwie mnie urzekła, pomimo że pod względem literackim pozostawia wiele do życzenia, fakty również zostały nieco naciągnięte, a i w tłumaczeniu znalazłam parę rażących kalek z języka angielskiego. Ogólne wrażenie jednak jest bardzo pozytywne. Czytałam z rosnącą ciekawością do samego końca i przykro mi było, kiedy się skończyła, bo naprawdę polubiłam głównych bohaterów. Zdecydowanie polecam.

sola255 | 2015-01-21

Jeden z pierwszych romansów historycznych jaki przeczytałam. Typowy romans z okresu sredniowiecza .Jak dla mnie fajny okres. Czasy najazdów Normanów na ziemie saksońskie. Skutkiem takich najazdów (zreszta jak wszystkich ) dobra ruchome, nieruchome i wszelkie zycie przechodziło na własność tego zdobywcy , któremu nadał je podbijajacy władca. Skutkiem takich posunięć Pan zamku mógł robić z poddanymi w tym z Ceidre co chciał. I robił. Wydaje mi sie ,że dla wrażliwych czytelników to nie bardzo lektura. Dużo tu przemocy ,zdrady, wrecz gwałtu ( usankcjonowanego chucią Pana) prawo pierwszej nocy. W głowę zachodze ,jak to sie dzieje ,że gwałt przestaje być gwałtem i przeradza sie w namietność. No cóz stara jestem wiec moge sie nie znac :-)Problem siostry masochistki oraz braci , którzy wykorzystują Ceidre w imie ponoc dobrej sprawy . Jedno jest pewne miłość zwycięża . Miłośc każe dumnemu normańskiemu rycerzowi ukorzyc sie i błagac o przebaczenie ( i to mi sie podoba). Nie wiem dlaczego...

kasik | 2015-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Niesamowita książka, aż dziwne że dopiero teraz na niego trafiłam, jestem pod wrażeniem. Znajdzie się w nim to co dobry historyczny romans powinien zawierać, od zdrad poprzez intrygę do wielkiej miłości a wszystko to w średniowiecznym klimacie.Świetnie przedstawiony antagonizm między Normanami a Saksonami, który tak samo lubię w książkach jak między Szkotami a Anglikami. Polecam.

ira | 2012-04-02
Przeczytana: 1995 rok

A, co mi tam. Każdy może mieć jakieś słabości.
"Zdobywca" jest moim sentymentem z czasów, kiedy miałam ...naście lat. Przeczytałam z wypiekami na twarzy i choć po latach dostrzegam fakt, że nie jest to literatura najwyższych lotów, to gdybym dorwała ją w antykwariacie za 2 zł, nie oparłabym się na pewno. ;-)

Aurill | 2013-10-22

Poznają się w dość niezwykłych okolicznościach. On chce ją zgwałcić, jednak Ceidre podaje się za swoją siostrę, a mianowicie narzeczoną Rolfa, co go przed nim ochrania.
Rolf jednak nie jest w stanie wyrzucić ze swoich myśli Ceidre, mimo tego, że wszyscy mają ją za złą czarownice, która straszy swoim złowróżbnym okiem.
Jest to powieść o zdradzie, namiętności i odrzuceniu.

jol | 2017-12-11

Dobrze się czytało, nie było nudy, wciągająca. Lecz kilka stron przed końcem nagle "ciach". Skąd ten pośpiech aby szybko zakończyć. Wiem że romanse są bardzo naciągane, a zwłaszcza te historyczne. Ale takich cukierkowych bzdetów to już dawno nie czytałam. Zakończenie zepsuło całkiem niezłą książkę. Mimo to nie żałuję czasu spędzonego Z Ceidre i Rolfem.

Agnes | 2016-09-12
Przeczytana: 12 września 2016

"Zdobywca" to klasyczny romans, z dużą ilością wątków wręcz erotycznych.
Ceidre, Saksonka poznaje Rolfa - Normana, wroga który chce przejąć ich ziemię.
Opisy najpierw pożądania, a potem samego aktu przeplatają się z bitwami i wizytami u króla.
Czyta się szybko i lekko, polecam na zimowe wieczory :)

Patrycja | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Książka, od której nie sposób się oderwać! Ludzie, przeczytajcie a nie pożałujecie