Dogs: Bullets & Carnage tom 2

Dogs 獵犬 Bullets & Carnage
manga, sensacja, dramat
komiksy
raven

Heine wciąż słyszy w głowie ostatnie słowa Giovanniego. Tymczasem Naoto próbuje zdobyć jakiekolwiek informacje na temat właściciela miecza. W tym tomie także kolejny występ szatańskich bliźniaczek w dodatku "Hardcore Twins"!

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl

Niesamowita. Najlepsza manga, jaką dotąd miałam w rękach. Posiada wszystko, co lubię, a kreska jest obłędna. Uwielbiam to napięcie i pragnienie, żeby dowiedzieć się, o co chodzi. A sceny walki!... :3 Nie mogę się doczekać następnych tomów.

Chociaż w tym akurat trochę mało się działo.

miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

Element_kultury | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Sam nie wiem co mogę napisać. Kolejna część mangi "Dogs", tak samo jak pierwsza, jest genialna. Akcja zaczyna nabierać rozpędu, poznajemy zamiary oraz przeszłość głównych bohaterów, mamy już pierwsze starcie, poprostu super.
Już nie mogę się doczekać kiedy moje łapki dobiorą się do kolejnej cześci.
Serdecznie polecam.

Mes | 2013-08-21

O ile pierwszy tom jedynie nieznacznie podsycił mój apetyt, to drugi sprawił, że się ślinię ;).

Kreska ze strony na strony robi się coraz przyjemniejsza, a kolorowymi obwolutami jestem zachwycona - są przepiękne, już nie mogę doczekać się morskiej trójeczki( będzie pasowała mi do grzywki~).

Wartka akcja, fabuła, która zagęszcza się coraz bardziej i ciekawe, pogłębione psychologicznie portrety bohaterów.

Czegóż chcieć więcej?

Interakcja Natoto z Heinem zapowiada się interesująco. Podobają mi się też te typowo 'psie' wstawki.

Nieco wulgarny humor i same wulgaryzmy wbrew pozorom nie są też specjalnie nachalne.

Polecam!

Zielony | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 22 lutego 2015

Pierwszy tom "Dogs" sprawił, że mój apetyt na tą mangę wrósł bardzo wysoko. Humor - często wulgarny - potrafił rozbawić mnie do łez. Sceny akcji - efekciarsko narysowane - zachwycały. Warto też wspomnieć o wyrazistych bohaterach.

"Dwójka" kontynuuje ten trend, aczkolwiek nieco miesza proporcje. O ile zarówno w "jedynce, jak i w "Stray Dogs Howling in the Dark" Shirow Miwa przeplata humor z powagą mniej więcej w równym stopniu tak, w drugiej części "Bullets & Carnage" pierwsza połowa jest jakby spokojniejsza, poważniejsza (ale to też nie oznacza, że jest CAŁKIEM spokojna i poważna ;P), tak w drugiej połowie, wraz z pojawieniem się bliźniaczek jest już jazda po całości.

Brawa należą się dla autora za fabułę. Mimo, że dużo tu akcji, i zdarzają się momenty, kiedy przewraca się strony oglądając tylko naparzające się postacie, ten aspekt też wypadł wyśmienicie. Fabuła autentycznie mnie wciągnęła, Shirow Miwa świetnie przeplata z sobą wątki, oraz różnych bohaterów. Podoba mi się też...

Naoto wciąż poszukuje człowieka, który nie tylko dzierży tę samą katanę, co ona, ale też majstrował przy jej wspomnieniach. Dziewczyna wie jedynie, że ukradł jej przeszłość, choć sama jej nie zna. Naoto podąża za Heinem i Badou do Podziemia, by zasięgnąć informacji na temat właściciela miecza. Jednak rąbanka wpisana została drobnym druczkiem w cenę wycieczki i nic nie wskazuje na to, by była to pokojowa misja. Sprawy tradycyjnie się komplikują, niewiele idzie po myśli Heine’a i Badou. A kiedy wydaje się, że wszystko w ślimaczym tempie wraca na swoje stabilne tory, na scenę wkraczają bliźniaczki Hardcore Twins – Luki i Noki – które chcą nieco „zabawić się” z naszymi bohaterami. I raczej ich zabawkami nie będą lalki Barbie i kucyki Pony…

W drugim tomie „DOGS-ów” ponownie mamy do czynienia ze sporą dozą rozrób, zadym, bójek, szarpanin, nawalanek i mordobić. Tymi rzeczownikami można określić mniej więcej środek akcji mangi. Heine, Badou, Naoto i zabójcze bliźniaczki zapewniają...

Argos | 2017-10-08
Magdalena-cherry | 2017-09-02