Kokoro Connect #1

Cykl: Kokoro Connect (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Kokoro Connect 1
manga, komiks, liceum,
komiksy
Khaleesi

W prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Yamaboshi członkowie Koła Badań nad Kulturą doświadczają nadprzyrodzonego zjawiska. Czy ludzie naprawdę mogą zamienić się ciałami?

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: http://www.studiojg.pl

nightshade | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Ciężko mi powiedzieć czego właściwie spodziewałam się po tej mandze, ale na pewno czego innego. Owszem, jestem zachwycona Kokoro Connect co nie zmienia faktu, że w jakiś abstrakcyjny sposób nie spełnia moich oczekiwań. Myślałam, że będzie trochę poważniej i spokojniej, a jest bardzo dynamicznie i żywiołowo. Ale czy w końcu nie tak powinno być? W końcu bohaterowie to licealiści, a nie mieszkańcy domu starców. Podsumowując, jestem usatysfakcjonowana i z pewnością sięgnę po kolejne tomiki Kokoro Connect.

Katsumi | 2013-10-30
Na półkach: Przeczytane, Mangi/Manhwy
Przeczytana: 30 października 2013

Miła, lekka i przyjemna - to pierwsze co mi przychodzi na myśl. Przesympatyczni bohaterowie, ładna i estetyczna kreska. Polecam!

erit | 2013-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 01 listopada 2013

Przeczytałam tę mangę ze względu na ładną i delikatną kreskę, która mnie zaciekawiła. Jednak fabuła w Kokoro Connect też jest niczego sobie. Mangę czyta się z przyjemnością, a bohaterowie są sympatyczni. Z niecierpliwością czekam na następną część c: Polecam!

Esme | 2016-03-23
Przeczytana: luty 2016

Po mangę sięgnęłam wyłącznie dlatego, że wcześniej widziałam anime. Cóż, już na pierwszy rzut oka widać, że jest to jedna z tych współczesnych mang, gdzie kreska jest strasznie słodka. Osobiście trochę mnie to razi, gdyż styl np. NGE znacznie lepiej pasowałby do fabuły tej konkretnej serii... No, ale nie o tym. Motyw dotyczący "zamiany ciał" jest czymś, co regularnie przewija się w fanowskich fanfickach do różnych serii, sam w sobie nie jest więc zaskakujący. Co jest natomiast zaskakujące to fakt, że autorowi udało się wyciągnąć z tego prostego motywu głębię, jakiej jeszcze nie spotkałam. Choć manga jest przeznaczona głównie dla licealistów (dla starszego czytelnika może zawierać sporo banałów, co niestety odbiera jej urok), to mimo wszystko jest przemyślana, stąd też moja ocena.

Belcia70 | 2015-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Bardzo ładna kreska i w sumie to tyle, zupełnie nie moje klimaty. Manga bardzo statyczna i właściwie dzieje się tylko w szkole co mi nie odpowiada, pewnie przeczytam dalej z ciekawości ale raczej nie będzie to moja ulubiona manga.

CanisCzytelniczka | 2014-11-06
Przeczytana: 06 grudnia 2013