イノセント
komiksy
Toddziak

Po tym jak został niesłusznie stracony, były detektyw otrzymuje szansę na ponowne życie. Ash zostaje wysłany na Ziemię, aby bronić niewinnych. Przewodnikiem w jego pozagrobowej walce staje się Angel, który wcale nie pała sympatią do „nieczystego” Asha. Na dodatek ma niespecjalną ochotę do podążania ścieżkami wytyczonymi przez jego zwierzchników. Woli działać "po swojemu".

źródło opisu: Studio JG, 2011

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Vandia | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Czasem po przeczytaniu książki (bądź, jak w tym wypadku, mangi) czuje się niedosyt. Wiesz, że to już koniec i jakoś nie jesteś w stanie się z tym pogodzić.
Tak właśnie się czuję po przeczytaniu The Innocent - Niewinny.
Opowiedziana jest historia Asha - dokładniej jego służba po śmierci. Początkowo czytelnik czuję zniechęcenie, nawet nieprzyjaźń do głównego, tytułowego bohatera. Jednak im dalej brnie się w tę historię i im dogłębniej poznaje się jego cele i wartości, dla których "robił po swojemu" zaczynamy czuć do niego coraz większą sympatię. Kiedy prawda wychodzi na jaw, mamy łzy w oczach.
Kreska była mocna, pogłębiana - za co ta manga ma u mnie duży plus.

Początkowo byłam nastawiona do "The Innocent" negatywnie, at, błaha historyjka, nie chciało mi się jej kończyć. Jednak teraz, jak wzięłam ponownie tą "błahą historyjkę" w dłonie, nie mogłam się od niej oderwać.
Jedyny minus - niedosyt. Wiem, co się dzieje potem, ale nie jest to powiedziane, nie jest to pewne. Pozostawia...

Mes | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Mangi

Zagalopowałam się, z marszu uznając, że tak śliczna kreska sprawi, że łyknę The Innocent w kilka chwil. Jakże wielka była moja pomyłka i jakże wiele wysiłku wymagało ode mnie zmuszenie się do skończenia tego tomiku - historia jest właściwie nijaka, dobre pomysły zostały spłycone tak bardzo, że równie dobrze można by zostawić je w spokoju.
Tak naprawdę interesująco zaczyna robić się dopiero parę stron przed końcem. I wtedy owszem, czujesz niedosyt, ale wówczas możesz jedynie pogapić się na okładkę.

Vayar | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

The innocent to przepiękne narysowana manga, która opowiada smutną historię Asha, detektywa skazanego na krzesło elektryczne za zbrodnie, których nie popełnił. Ash zostaje przywrócony do życia przez Radę Aniołów, żeby ocalić niewinnego mężczyznę przed swoim losem. Główny bohater jest zupełnie pogodzony ze swoją śmiercią i wykorzystuje okazje do uratowania swoich bliskich i wyrównania rachunków w świecie, którego nie jest już częścią.
Manga jest jednotomowa i wydaje się bardzo okrojona. Przydałoby się trochę więcej szczegółów i wyjaśnień - zwłaszcza jeżeli chodzi o anioły. Nie mówię o drugim tomie, ale ten jeden mogliby przecież zrobić grubszy. Od strony graficznej manga jest przepiękna, zwłaszcza Ash jest cudowny. Nie podoba mi się jedynie okładka, Ash strasznie dziwnie na niej wygląda.

Col | 2012-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2012

Manga posiada wspaniałą kreskę i fabułę, ale wielkim minusem jest jej długość. Myślę, że gdyby autorzy stworzyli książkę dwa razy grubszą mogliby poświęcić więcej czasu na wyjaśnienie pewnych niedociągłości i poznanie lepiej bohaterów.

bastek497 | 2018-02-12
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam

Bardzo mnie się podobała, historia ciekawa tak samo jak główny bohater. No cóż, mogę polecić ;)

Shadow | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Tak się składa, że ta manga okazała się być moją pierwszą. W księgarni trafiłam na dział z komiksami, a przy kupowaniu książek tak się zagalopowałam, że pomyślałam , czemu by nie kupić czegoś nowego. I tak oto w moje ręce trafiła manga The Innocent.
Nie wiem jak powinnam ją ocenić. Zważywszy na fakt, że jestem w tej kategorii początkującą chyba nie mam zbyt wysokich wymagań. Fabuła mi się podobała, kreska także, okładka łądna. Fakt, było dosyć krótkie, niektóre rzeczy pozostały nie do końca wyjaśnione, ale ja wybrałam ją ze względu na długość i "jednotomowość", wiec nie mam jej tego za złe. Tak czy siak, jestem zadowolona z tego, że od The Innocent zaczynam swoją przygodę z mangą. Polecam!

Kostuszka | 2012-02-07
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2012

To chyba najlepsza manga (moim zdaniem) która ukazała się na Polskim rynku. Jak to Waneko znów sięgnęło o coś ambitnego ale niezbyt znanego(nie koniecznie niszowego). Kreska miła dla oka(chodź nie jest najbardziej szczegółowa), pomysł naprawdę dobry (o dziwo należy do 100% Amerykanina)scenariusz spaniały. Boli tylko to że wszystko musiało zostać upchane w jednym tomie, scenariusz idealnie nadaje się na dłuższą serie, zresztą co daje się mocno odczuć w mangę, na szczęście Fujisaku i Yasung utworzyli tak fabułę żeby móc ja kontynuować w następnej serii.

Wampanella | 2013-07-19

Kupiłam mangę pod wpływem chwili. Miała dość ciekawy opis i ładną okładkę. W dodatku jest one-shotem. Po jej przeczytaniu czułam niedosyt. Jak na taką historię jeden tom to jest stanowczo za mało. Głupi wydawca,który kazał wszystko upchnąć w jednym tomie. Co do strony graficznej kreska jest bardzo ładna i ma swój własny niepowtarzalny styl. Jedyny minus tej mangi to jej długość:(

Jade | 2019-03-21
Przeczytana: 21 marca 2019

Bardzo fajna manga, ciekawa historia Asha i jego służby po śmierci. Gdyby ukazało się więcej tomów, historia zyskałaby głębię i wątki byłyby lepiej wyjaśnione, ale jako jednotomówka również jest w porządku:)

aquaori | 2012-12-31
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: wrzesień 2012

Nie zachwyciła mnie. Fabuła dość nudna, zero zaskakujących fragmentów. I przez cały czas miałam nadzieję, że Angel to jednak kobieta bez piersi... ^^'