Dogs: Bullets & Carnage tom 8

Dogs 獵犬 Bullets & Carnage
manga, sensacja, dramat
komiksy
raven

Einsturzen wykorzystuje Naoto w walce z Heinem. Miecz dziewczyny okazuje się skuteczną bronią przeciwko Rammsteinerowi. Tymczasem Liza, przerażona liczbą ofiar wśród swoich podopiecznych, postanawia działać.

źródło opisu: Waneko, 2014

źródło okładki: http://waneko.pl

RECENZJA TOMÓW 3-9

W Dogs zakochałam się rok temu i teraz, po lekturze kolejnych tomów, moje uczucie w ogóle nie zmalało.

Przyszłość, Europa. Miasto gigant podzielone jest na część nadziemną i podziemną. W Podziemiu królują gangi, przemoc oraz nielegalne modyfikacje genetyczne. Giną dzieci, by zasilić armię potworną armię szalonej Matki, która hoduje coraz to nowsze generacje posłusznych sobie psów. Części jednak udaje się uciec i to oni stają się ostatnią linią obrony przed własną Rodziną.

Pierwszą, największą i niezaprzeczalną zaletą Dogsów jest atmosfera i to, co się na nią składa. A więc przede wszystkim kreska. Jest obłędna. Na pierwszy rzut oka cienka i minimalistyczna, ale chwila, chwila. Odniosłam wrażenie, że pod względem warsztatu mangi przyjęło się traktować jako niższy podgatunek komiksu - bo to to się prawie tylko na postacie składa. Shirow Miwa potrafi kilkoma...

Zielony | 2015-07-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 05 lipca 2015

Dzieje się w ósmym tomiku "Piesków" Shirow Miwy, oj dzieje. Jest to jeden z najbardziej napakowanych akcją tomików tej mangi. Przynajmniej z tych, które przeczytałem do tej pory.

Dość powiedzieć, że bywają całe strony, kiedy obserwujemy dynamiczne rysunki przedstawiające walczących bohaterów, nie czytając przy tym żadnych dialogów. Nigdy za takim rozwiązaniem nie przepadałem, ale w serii "Dogs" nawet jeśli takie momenty się pojawiają - to nie jest ich dużo, autor wprowadza je rozsądnie, umiejętnie. Na takim rozwiązaniu cierpi jednak długość ósmego tomiku. W końcu często po prostu przerzucamy kolejne kartki, zamiast czytać.

Ale za to zyskują rysunki, które są po prostu przepiękne. Pełne dynamiki wydają się wręcz poruszać. Shirow Miwa naprawdę ma dar do rysowania dynamicznych scen akcji, i w ósmym tomie mógł się autentycznie wyżyć, i pokazać swoje umiejętności w pełnej klasie.

Ale nie samą akcją człowiek żyje, kiedy jest spokojniej autor też zachwyca kapitalnymi rysunkami....