Prophecy #1

Wydawnictwo: Studio JG
予告犯 (Yokokuhan)
komiksy
nialke

Tokijska, policyjna grupa do walki z cyberprzestępczością jest w pełnej gotowości! Zamaskowany osobnik, noszący na twarzy maskę wykonaną z gazety, umieszcza w internecie filmy na których zapowiada zbrodnie: podpalenia, napady, gwałty... W następnych dniach jego przepowiednie sprawdzają się co do joty. Kim jest tajemniczy prorok i jakie są jego motywy? Policja ściga się z czasem, a filmy...

Kim jest tajemniczy prorok i jakie są jego motywy? Policja ściga się z czasem, a filmy zamaskowanego osobnika przyciągają coraz większe grono sfrustrowanych obywateli. Co najgorsze, zaczynają oni stawać po jego stronie...

źródło opisu: Studio JG, 2013

źródło okładki: www.studiojg.pl

Wkp | 2017-04-10

CYBERPRZESTĘCZOŚĆ W REALU

Manga i temat cyberprzestępczości bardzo się lubią. Nic w tym zresztą dziwnego, w końcu kto jak nie naród tak zaawansowany technologicznie, jak Japończycy najlepiej czuje się w podobnych klimatach? Dowodów na to mieliśmy wiele, lęki związane z postępem dominowały treść komiksów, powieści i filmów. „Prophecy” w znakomitym stylu kontynuuje tę długą tradycję i dostarcza porcji dobrej, mocnej zabawy.

Wszystko się zmienia. Świat. Ludzie. Dokonywane przez nich przestępstwa. Zmienić się więc musi także i policja. Chociaż Tokijski Wydział Policji Stołecznej ma w swoich szeregach siły znane jako Cyber Forces, do życia powołany zostaje Departament Do Walki Z Przestępczością Cybernetyczną. Czym obie jednostki różnią się od siebie? CF jedynie monitorowało to, co dzieje się w sieci, Departament natomiast przeprowadza śledztwa i dochodzenia, chociaż jego działania wywołują kontrowersje, jakby były bardziej na pokaz i miały poprawić wizerunek policji a nie faktyczne...

książek: 2005
rumiko | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Znakomita manga poruszająca problem wirtualnego i fizycznego prześladowania, a także kwestię niedostosowania prawa do szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Raffka | 2014-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Dzięki, Magda ;)

Był to mój pierwszy kontakt z mangą i już wiem, że nie ostatni. Fabuła wciągnęła mnie już po kilku stronach i żałowałam, że czytam to tak szybko, jednocześnie nie chcąc zwolnić. Historia czterech mężczyzn, którzy na własną rękę wymierzają sprawiedliwość, bawiąc się z policją w kotka i myszkę i szukają zemsty za wyrządzone krzywdy ma to do siebie, że mimo świadomości zbrodni jakie popełniają bohaterowie - stoisz po ich stronie. Po przeczytaniu dwóch tomów jęknęłam sama do siebie: TO JUŻ? Z niecierpliwością czekam, aż w moje ręce wpadnie trzecia część.

Yae | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Za opisem fabuły kryje się coś więcej. To nie jest historia o bezmyślnym psychopacie, a raczej o tym jak próbuje zmienić społeczeństwo człowiek, który nie ma nic do stracenia.

Suza | 2015-07-01
Przeczytana: 13 grudnia 2013

"Oto przepowiednia na jutro..." - właśnie tak rozpoczynają się internetowe filmiki naszego głównego bohatera, ukrywającego się za maską z gazety. W swoich nagraniach zapowiada ukaranie pewnych osób lub całych grup, których zachowanie jest według niego niedopuszczalne (czasami trudno się z nim nie zgodzić, choć i jego własne metody są cokolwiek kontrowersyjne). I na pogróżkach się nie kończy. Choć zaczyna się od nieszczególnie imponujących (głównie brutalnych i ordynarnych) działań, które nie odbiły się zbyt szerokim echem, Gazeciarz stopniowo podnosi poprzeczkę, zdobywając tym samym coraz większy rozgłos i przykuwając uwagę policji. Konkretnie departamentu ds. walki z przestępczością cybernetyczną z młodą komisarz Eriką Yoshino na czele.

Anonimowy pseudo zbawiciel świata (no dobra, może to lekka przesada), który na własną rękę wymierza sprawiedliwość, nieuchwytny pomimo ciągłych starań policji, powoli...

Alderamin | 2016-11-15

Opinia dotyczy wszystkich trzech tomów.

Na polskim rynku brakuje dojrzałych mang traktujących o problemach współczesnego świata. Jeżeli już, są to bardzo ambitne komiksy dla wytrawnego czytelnika, gdzie by doszukać się przesłania, trzeba najpierw przekopać się przez tony środków artystycznych. "Prophecy" jest inne, to manga "mainstreamowa", sprzedająca swoje przesłanie w kolorowym kryminalnym papierku - ale dzięki temu ma szansę trafić do większego grona odbiorców, co jest niezaprzeczalnym atutem.

W mandze splatają się dwie narracje - kryminalna, ukazywana oczami bezwzględnej pani komisarz i obyczajowo-moralna, pochodzącej od "Gazeciarza", wymierzającego społeczną sprawiedliwość cyberprzestępcy. Ułożony w ten sposób dialog fabularny pozwala zobaczyć w pełnym świetle poruszane problemy, takie jak niesprawiedliwość i wyzysk społeczny, nieodpowiedzialność organów władzy, psychologia tłumu czy obie, wciąż niedoceniane, twarze internetu. Autor nie podejmuje się oceny moralnej,...

Scythe Stoirm | 2017-04-28
Przeczytana: 2014 rok

Ile razy słyszeliście o ludziach, którzy czyimś kosztem zdobywają to, czego pragną? Zapewne nie jeden raz. Przez nich wielu cierpi, a sprawiedliwość nie zawsze ich dosięga. To przestępcy, egoiści i fanatycy.
A ile razy słyszeliście o ludziach, którzy chociaż ranią innych, robią to dla ogólnego dobra? Mściciel, który wymierza sprawiedliwość tym, którzy na nią zasłużyli. Dlaczego to robi i jakie są jego plany? Jest geniuszem czy szaleńcem, a może jedno i drugie? Jeśli wyczuwacie w tym tonie "Death Note", to muszę was powstrzymać, bo manga Tetsui zdecydowanie od niego odbiega.

"Prophecy", czyli 'Przepowiednia' to opowieść nie o karmie i sprawiedliwości, a obraz zepsutego społeczeństwa, które doprowadziło człowieka na skraj przepaści emocjonalnej. Człowiek nie mający nic do stracenia dopuszcza się czynów karalnych, które mają coś społeczeństwu pokazać. Czy społeczeństwo dozna olśnienia i zmieni się? Co dają wszystkie te akcje? Odpowiedź ukryta jest właśnie w tym niezwykłym...

Katarzyna | 2014-03-04

Prophecy jest moją ulubioną z posiadanych mang. Fabuła jest ciekawa, kreska cudna. Niestety nigdzie nie mogę dostać drugiej części... W sumie trzeciej również. Jest ona jedną z pierwszych, które tak naprawdę mnie zaciekawiły - bez zbędnego przymusu. Polecam wszystkim, którzy nie dramatyzują przy czytaniu.

ricusia | 2014-03-20
Przeczytana: 20 marca 2014

Bardzo dobra manga, ciekawe postacie, piękna, realistyczna kreska. Fabuła książki jest niezwykle aktualna i porusza ważne zagadnienia takie jak wolność w internecie, godność ludzka, przyjaźń oraz rozpatrywanie natury samosądów.

PolishPopkulturę | 2014-07-18
Przeczytana: 15 lipca 2014

Średnie toto. Ocena dla całej serii.