Another t. 2

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
アナザー
komiksy
raven

Misaki z klasy 3-C to wzór do naśladowania - żadnych problemów w nauce czy sporcie, a do tego wysoka popularność wśród rówieśników. Niestety Misaki umiera w tajemniczych okolicznościach. Szok wywołany śmiercią powoduje że pozostali uczniowie postanawiają zachowywać się tak, jakby nic się nie stało. Udają, że Misaki wciąż jest wśród nich - ta dziwna sytuacja trwa to aż do ukończenia szkoły. 26 lat Później, chłopiec o imieniu Kouichi Sakakibara trafia do klasy 3-C. Zauważa, że panuje tu dziwna i straszna atmosfera, a jego uwagę przykuwa piękna dziewczyna z opaską na oku, która zawsze trzyma się na uboczu.

źródło opisu: http://jpf.com.pl

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Lexy | 2017-12-26

Po przeczytaniu pierwszego tomu, następnego dnia zabrałam się za drugi. Bardzo chciałam jeszcze raz zagłębić się w historię "Anothera", przeżywać na nowo wszystkie dziejące się tam wydarzenia i razem z uczniami 3C ponownie odkrywać tajemnicę klątwy ciążącej nad nimi jak worek kartofli.

Ciąg dalszy różnic, ale z kolejnym tomem odnajduję ich coraz więcej. To, co bardzo podobało mi się w anime i utrzymywało mroczny klimat, większy rozlew krwi i tajemniczość tutaj tego zabrakło.

Sakakibara wreszcie dowiaduje się prawdy o klasie 3C, jednak zbyt późno. Klątwa zaczyna zbierać swe krwawe żniwo, a bohater nie ma zielonego pojęcia, jak temu zapobiec. Dodatkowo staje się "osobą, której nie ma", podobnie jak koleżanka. Czy uda im się wspólnymi siłami wskórać coś i pokrzyżować plany klątwie?

Tutaj również rysunki pana Kiyohary są niesamowite, niemal magiczne! Ma się wrażenie, że postacie zaraz z nich wyjdą lub wciągną cię w swój świat, abyś pomógł im rozwikłać tajemnicę.

Tutaj również...

Ala | 2014-11-12
Przeczytana: październik 2014

Drugi tom "Anothera" przeczytałam bardzo szybko, tak mnie to wciągnęło. Zmieniło się trochę moje zdanie do mangi, może dlatego, że samo anime trochę mnie zraziło, bo lał się trup za trupem.
Drugi tom szczerze, bardzo mi się podobał. Kilka rzeczy zostało wyjaśnionych, ale nie wszystkie, co bardzo mi się spodobało i czekam aż się wyjaśnią.
Kreska i w tym tomie mnie urzekła, była bardzo ładna, momentami było zabawnie, co zmieniało nastrój mangi. :D W zasadzie każde zdanie byłoby już spoilerem, w takim razie po prostu czytajcie, a ja nie mogę się już doczekać, kiedy w moje łapki wpadnie 3 i 4 tom.

erit | 2013-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Sakakibara dowiaduje się wstrząsającej prawdy o "klątwie klasy 3 c" oraz sam staje się "osobą, której nie ma"... Natomiast uczniowie jego klasy zaczynają ginąć w niewytłumaczalny sposób. Czyżby "klątwa" znów zaczynała działać?

Herbaciarka | 2015-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: listopad 2015

Po mangę "Another" sięgnęłam po oglądnięciu anime. Może to niewłaściwa kolejność, ale dopiero po seansie dowiedziałam się, że istnieje manga i postanowiłam, że muszę ją przeczytać, co równało się z zakupem wszystkich czterech tomów. Dość długo jej szukałam w serwisach aukcyjnych, więc jak tylko udało mi się ją zakupić i w końcu do mnie dotarła - nie mogłam się od niej oderwać. Całość przeczytałam w dwa dni, ale jakbym się uparła to jeden dzień w zupełności by wystarczył.
Ponieważ historia była mi znana, niestety nie przechodziły mnie ciarki podczas czytania, chociaż i tak czuło się to rosnące napięcie i tajemnicę, poza tym zwracałam często uwagę na różnice pomiędzy mangą, a anime. Mogłam za to do woli zachwycać się przepiękną kreską i samym wyglądem książek (większy format, kolorowe strony, obwoluta).
Cała historia jest świetna i przyznam, że o ile wydarzenia z końcówki anime mi się nie podobały (krwawa jatka w hollywoodzkim stylu, szalona gospodyni) tak w mandze wszystko było...

Sara | 2013-12-22

Szczerze mówiąc troche się zawiodłam. Kreska jak wcześniej bardzo dobra, ale przez to, że pojawiły się śmieszne scenki zepsuło cały klimat. Po przeczytaniu tej części czuje niedosyt :/ mam nadzieję, że kolejna mnie zaskoczy.

TheImmortal | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Świetna kreska jak i fabuła. Do końca trzymała w napięciu! Czekam na kolejne części ^^

Prue | 2013-12-18
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Historia, która trzyma w napięciu. Nareszcie poznajemy cała prawdę o tajemnicy trzeciej ce i o ,,tej, której nie ma". Polecam!

minami_eriko | 2018-09-29
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane