Stigmata: tom 1

Wydawnictwo: Studio JG
スティグマータ 赤煉の聖者
komiksy
burzowekocie

Od zakończenia Świętej Wojny minęło już 10 lat. Papież, powołuje tajną organizację RADEM, która rusza na krucjatę przeciw odzyskującym moc demonom. Nowo powstała jednostka ma ręce pełne roboty, ponieważ wielu bohaterów Świętej Wojny zaczyna ginąć w tajemniczych zamachach. Tymczasem jeden z kardynałów zwołuje nadzwyczajne zebranie duchownych, aby omówić zaistniałą sytuację, a specjalna wysłanniczka, siostra Rose, zostaje wysłana do prowincji Teatela, aby odnaleźć Ojca Gabriela Iotę, duchownego posiadającego niezwykle silną Moc Wiary.

źródło opisu: Studio JG, 2012

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Zielony | 2013-03-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 22 marca 2013

Wojna demonów i ludzi jest stara jak świat, pojawia się w fantastyce niemal od zawsze. Motyw ten wykorzystywany był w tak wielu filmach, książkach, komiksach, grach, że nie sposób ich wszystkich zliczyć. "Stigmata" dorzuca swoją cegiełkę do tej wojny, ale cegiełkę dość specyficzną.

Od razu muszę tu napisać jedną rzecz, by rozwiać ewentualne wątpliwości. Manga to dla mnie temat nowy, wcześniej miałem do czynienia tylko z serią "Hellsing", więc jeszcze nie do końca rozpracowałem "o co w tym wszystkim dokładnie chodzi". Przepraszam więc z góry wszystkich wielbicieli, jeśli coś pokręcę - jestem nowy w mangowym świecie. Moja Luba jednak nad tym pracuje, więc pewnie z czasem się wdrożę w klimat :)

Akcja "Stigmaty" dzieje się dziesięć lat od zakończenia Świętej Wojny. Niby jest już wszystko w porządku, ale demony pomalutku rosną w siłę, dodatkowo masowo giną bohaterowie tejże wojny, tak więc papież powołuje do życia tajną organizację RADEM, w skład której wchodzi m.in. zakonnica Rose....

Pyromaniac | 2012-09-18
Przeczytana: 18 września 2012