Daleko, daleko od Rzymu

Wydawnictwo: My Book
wszechświat, misja, załoga, konflikt
Bożena

Alternatywny wszechświat, w którym Cesarstwo Rzymskie i Królestwo Perskie rozwinęły się pod względem technologii kosmicznych. Chińczycy z pomocą Persów wieki wcześniej dokonali przesiedlenia Mongołów na lodowcową planetę Chan. Po latach Persowie odkryli, że na planecie Chan są niezwykłe kryształy energetyczne, które mogą przyśpieszyć loty kosmiczne i stworzyć nowe źródła zasilania. Ale z niejasnych przyczyn przy pozyskaniu kryształów Persowie zawiedli…
Cesarz Rzymu wysyła na planetę Chan statek kosmiczny „Scypion”. Celem załogi jest osiągnięcie sukcesu tam, gdzie nie udało się Persom. Na pokładzie znajduje się konsul honorowy i radca protokolarny – stoicki Anastenes i bardzo nerwowa centurion Boudikka dowodząca wyprawą. Przy tak różnych osobowościach konflikt jest nieunikniony… Czy dla dobra misji, załogi oraz samych siebie Boudikka i Anastenes znajdą drogę, by ze sobą współpracować? Co odkryją Rzymianie, gdy już dotrą do Chan, i jak ułoży się ich współpraca z przedstawicielami odmiennej kultury mongolskiej?

źródło opisu: http://www.mybook.pl

źródło okładki: http://www.mybook.pl

eR_ | 2014-03-03

Daleko,daleko od Rzymu się znalazłem ..Mongołowie,wysiedleni na inną planetę,tego jeszcze nie było.
Nie jest to jednak tylko opowieść fantastyczno-przygodowa, autor odpowiada na pytanie jak mogłyby się rozwinąć relacje pomiędzy odmiennymi kulturami, a także porusza problem ludzi, którym odebrano wszystko,czytaj-wolność

beldin2 | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013