Na zdrowie!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nograd". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Erica
joly_fh

Poznaj świat, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Masz odwagę wziąć udział w Festiwalu na największego Wydmikufla? W Nogradzie ciężko jest o jakiekolwiek nieszczęście, czy choćby pomniejsze zmartwienie. Bogobój cierpi z tego powodu i pragnie z całego serca, by trawiący świat dobrobyt wreszcie się zakończył. Postanawia otwierzyć ludziom oczy na boże istnienie. W osiągnięciu tego stanu nieoczekiwanie ma mu pomóc zbliżający się Festiwal na największego Wydmikufla Nogradu. W międzyczasie wojmił Alford za pomocą magicznej mikstury próbuje wkupić się w łaski przyszłego teścia, a dwójka emerytowanych łotrzyków dokonuje zuchwałego sabotażu w lochach kasztelana. Czy nieistotne z pozoru działania bohaterów będą zagrożeniem dla misternego planu bogoboja? Na zdrowie to kontynuacja komedii fantasy pt.: Awantura na moście i opowiada dalsze losy przygód bohaterów Nogradu, nad którym bez ustanku ciąży francowata pomyślność.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy Erica, 2013

źródło okładki: http://www.strefaksiazki.net/

Zimek | 2015-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 lutego 2015

Powrót do Nogradu był dla mnie obowiązkową podróżą, ponieważ pierwszy tom cyklu "Komedyja wieków minionych", a mianowicie „Awantura na moście”, była niezwykle udaną lekturą z łechtającym moje poczucie humoru dowcipem. Sięgając więc po „Na zdrowie”, miałem tylko jedno życzenie – niech będzie tak dobrze, jak ostatnio.

Okoliczności bardzo sprzyjały temu, aby Nograd ponownie stał się areną niesamowitych wydarzeń: akcja kontynuuje bezpośrednie wydarzenia z części pierwszej, kiedy to dobrze już znani bohaterowie muszą borykać się ze skutkami finałowego rozwiązania akcji tomu poprzedniego – oczywiście niekoniecznie przyjemnego dla nich. A okazji do upupiania swoich bohaterów na nowo Marcin Hybel miał co niemiara, bowiem znów w grodzie zapanowało poruszenie. Nadchodzący festiwal Wydmikufla to prestiżowe zawody w żłopaniu napojów procentowych, który absorbuje całą uwagę społeczeństwa. W tym zamieszaniu swoją szansę widzą Lentak i Melmir, którzy nie chcą oglądać świata przez żelazne kraty...

Efemeryda | 2017-10-30
Przeczytana: 30 października 2017

Krótka lekko zwichrowana historyjka. Humorystyczna, chociaż momentami zbyt dosadna.

Artur | 2014-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Za pierwszym razem było dobrze, teraz jest przeciętnie, historia nie została tak zgrabnie zakończona, a żarty stały się niesmaczne.

Mashio | 2017-08-14
Au-une | 2017-04-16