Historia 1815-2004: Polska i świat

Wydawnictwo: Scholar
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
yastrzebska

Ta książka łamie reguły gatunku. Autor nie omawia wydarzeń punkt po punkcie. Wykład historii XIX i XX wieku w wydaniu Andrzeja Garlickiego jest pasjonującą narracją, splatającą historię Polski z historią powszechną. Są w niej wszelkie niezbędne daty i wydarzenia, wielcy ludzie i wielkie bitwy. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest ukazanie procesu dziejowego w całej jego komplikacji. Książkę przy tym czyta się jak powieść.

źródło opisu: okładka

Martuszka | 2015-06-20
Na półkach: Posiadam

Nie jestem fanką takich książek ale ta mi zaimponowała. Przeczytanie części było elementem mojego zaliczenia przedmiotu w szkole. Przeczytanie reszty wynikało z zaciekawienia i tego, że choć zabrzmi to dziwnie, wciągnęła mnie. Choć sama jestem tym bardzo zaskoczona - książkę polecam. :)

Dagetto | 2016-05-22
strategos | 2016-04-09