Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: G+J
9 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
biologia, przyroda
figlarna24

Jak powstało życie? Co zajmuje szczyt łańcucha pokarmowego? Jak wyglądają najdziwniejsze organizmy żywe na Ziemi? Oto życie pozwala zgłębić wiedzę o świecie ożywionym i wyjawia jego intrygujące tajemnice. Przyjrzyj się bliżej życiu na naszym globie, dowiedz się, z czego zbudowane są rośliny i zwierzęta, czym się nieustannie zajmują, dzięki czemu rozwijają się i rozmnażają. Ta niezwykle ciekawa...

Jak powstało życie?
Co zajmuje szczyt łańcucha pokarmowego?
Jak wyglądają najdziwniejsze organizmy żywe na Ziemi?
Przyjrzyj się bliżej życiu na naszym globie, dowiedz się, z czego zbudowane są rośliny i zwierzęta, czym się nieustannie zajmują, dzięki czemu rozwijają się i rozmnażają. Ta niezwykle ciekawa książka pełna jest zaskakujących faktów i fantastycznych ilustracji.

Robert Winston – naukowiec, dziennikarz, lekarz i prezenter telewizyjny – jest profesorem brytyjskiego uniwersytetu Imperial College London. Jest autorem kilku książek dla dzieci, popularyzujących różne dziedziny nauki. Jedną z nich jest Co sprawia, że ja to ja? nagrodzona w 2005 r. Junior Aventis Prize for Science Books.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

figlarna24 | 2013-04-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Jak wiadomo człowiek uczy się najszybciej i najprościej poprzez obserwację, doświadczenie , ale przede wszystkim przez odpowiednie zaciekawienie tematem.
Biologia nie należy do nauk prostych, gdyż jest pełna skomplikowanych , zawiłych i czasami bardzo trudnych do okiełznania relacji, reakcji i procesów zachodzących wśród istot należących do fauny i flory.

Mnie biologia często stawała kołkiem w gardle, już od samego patrzenia na książki w szkole. Teraz , gdy już strach przed licealnymi lekcjami biologii odszedł w nieznane zaczynam dostrzegać wady tego stanu. Teraz, już na spokojnie i bez emocji zaczynam czytać , dowiadywać się i próbuje zainteresować (co muszę przyznać z dobrym skutkiem ) moje dzieciaki.

Ostatnio trafiłam na książki naukowca, dziennikarza, lekarza i prezentera telewizyjnego - Roberta Winstona. Jest on profesorem brytyjskiego uniwersytetu Imperial College London. Jest autorem kilku książek dla dzieci, popularyzujących różne dziedziny nauki. Jedną z nich jest "Co...

Biologia... Zawsze mnie fascynowała. Kiedy chodziłam do szkoły to uwielbiałam ten przedmiot. Oceny również miałam dosyć dobre. Do nauki się przykładałam, bo interesowało mnie większość tego o czym się uczyliśmy. Jest to tak rozległa dziedzina życia, tak różnorodna, tak pełna przeróżnych ciekawostek, zaskakujących, czasem nawet niewyobrażalnych rzeczy, że bez różnicy jak długo byśmy o tym czytali, czy się uczyli, zawsze znajdzie się coś w temacie biologii o czym jeszcze nie słyszeliśmy :)

Biologia czyli nauka o życiu. O ludziach, zwierzętach, roślinach, o bakteriach, komórkach, anatomii, wyglądzie, rozmnażaniu, o chorobach... Mogłabym tak wymieniać i wymieniać bez końca, ale zapewne sami doskonale wiecie na czym polega biologia. I właśnie w tej książce można to wszystko znaleźć. Podzielona jest ona na takie rozdziały:

Sens życia w którym dowiemy się czym jest życie, jak powstało, z czego zbudowane są organizmy żywe, poczytamy o komórkach, o roślinach i ich budowie i o tym co jest...

Ola Kubicka | 2018-01-08
Na półkach: Kubusiowe, Posiadam, Przeczytane