Co się dzieje w mojej głowie? Jak działa twój mózg i dlaczego robisz to, co robisz?

Wydawnictwo: G+J
joly_fh

Co mnie rozśmiesza? Skąd rodzice wiedzą, o czym myślę? Dlaczego mam dziwne lub straszne sny? Wybierz się z Robertem Winstonem na wyprawę po umyśle, zwiedź z nim najcudowniejszy i najbardziej złożony narząd ludzkiego ciała. Poznaj jego misterną anatomię i dowiedz się, skąd się biorą twoje emocje, zachowania, wspomnienia i osobowość. Od zmysłu smaku do zjawiska telepatii – przekonasz się, w jak...

Co mnie rozśmiesza?
Skąd rodzice wiedzą, o czym myślę?
Dlaczego mam dziwne lub straszne sny?

Wybierz się z Robertem Winstonem na wyprawę po umyśle, zwiedź z nim najcudowniejszy i najbardziej złożony narząd ludzkiego ciała. Poznaj jego misterną anatomię i dowiedz się, skąd się biorą twoje emocje, zachowania, wspomnienia i osobowość. Od zmysłu smaku do zjawiska telepatii – przekonasz się, w jak fascynujący sposób twój mózg decyduje o tym, co robisz i kim jesteś.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

figlarna24 | 2013-06-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Już jakiś czas temu opisywałam mój zachwyt nad publikacjami Roberta Winstona pt:" Oto życie. Zajmująca biologia". Nigdy nie ukrywałam, że jestem uzależniona od zdobywania wiedzy i poszerzania swoich horyzontów. Taką teorię próbuje wczepić moim dzieciakom, by rozwijały swoje zainteresowania i nie ograniczały się .

Nie ukrywam także, że podstępnie "wtłaczam" im do głowy wiedzę (jednocześnie sama ją zdobywając) . Czytam im do poduszki, pokazuje kolorowe ilustracje, odpowiadam na pytania itp. Wczoraj mój synek się zachwycił książką "Co się dzieje w mojej głowie" .

Spodobała mu się tak bardzo, że dziś wszystkim dookoła pokazywał ręcznie, gdzie człowiek ma mózg, a w książce pokazywał jak ludzki mózg jest zbudowany i jakie możliwości on kryje. Przypomnę, że ma on 4 lata. Jest to dowód na to, że pozycja jest przeznaczona nie tylko dla dzieci starszych, ale i dla ciekawszych maluchów.

Książka jest pięknie wydana. Czytając, przeglądając ją nie odnosi się wrażenia, że porusza tematy...

Pamiętacie jak jakiś czas temu prezentowałam Wam dwie książki z serii "Mały naukowiec" ? "Oto życie" oraz "Co sprawia, że ja to ja?" Jeżeli Wam się spodobały to mam niespodziankę. Niedawno swoją premierę miały kolejne dwie części tego cyklu. Poczytajcie dzisiaj o tym co się dzieje w Waszej głowie :)

Mózg to najbardziej skomplikowany i tajemniczy ludzki narząd. Niby wygląda tak niepozornie, taki sobie gąbczasty, żółtawy kalafior... A jednak to w nim dzieje się wszystko co jest z nami związane. To tutaj dzięki miliardom różnych komórek odbywa się wszystko co jest nam potrzebne do życia. To właśnie w mózgu w każdej sekundzie wędrują sobie biliony impulsów elektrycznych i to właśnie dzięki temu jesteśmy zdolni do każdego ruchu, do wypowiadania słów, do zapamiętywania różnych rzeczy, do wyrażania emocji, do myślenia, do oddychania... Narząd ten jest naprawdę niezwykły i zarazem strasznie skomplikowany.

W książce tej przeczytamy o tym jaki wpływ na nasze życie ma nasz mózg. Jak to...

Ola Kubicka | 2018-01-08
Na półkach: Kubusiowe, Posiadam, Przeczytane