Pierwiastki, wystąp! Rozbijamy chemię na czynniki pierwsze

Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Wydawnictwo: G+J
It's elementary! Putting the crackle into chemistry
978-83-7596-281-9
Dorota

Jak zrobić psa? Co paznokieć ma wspólnego z naszą krwią? Dlaczego balon nadmuchany przez nas opada, a wypełniony helem unosi się w powietrze? Robert Winston bierze w obroty zwykłą codzienność i przekształca w obiekt pełen cudów, odkryć i świetnej zabawy. Zwiedź niezwykły świat pierwiastków, poczynając od budulca gwiazd po farbę, którą wydrukowano słowa na tej stronie. Ta książka jest pełna niezwykłych wiadomości i fantastycznych ilustracji. To książka o chemii, ale nie takiej, jaką znamy... Wszystko, co widzimy i czego dotykamy, składa się z przynajmniej jednego pierwiastka naturalnego. Jest ich ponad dziewięćdziesiąt, w tym tlen i wodór, które tworzą wodę. Pierwiastki stanowią budulec wszelkiej żywej materii w całym Wszechświecie, a co najmniej 25 z nich masz w sobie. Książka zabierze cię w niezwykłą podróż po materii, z której zrobione są wszystkie rzeczy, wyprawę pełną kwestii wartych poznania i zbadania. Dowiedz się, co to są pierwiastki i jak je odkryto, a także tego, jak wielki wpływ mają na nasze życie. To jest elementarz.... pierwiastków i innych szczegółów dotyczących świata, w którym żyjemy.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!