DORASTANIE. Jakie to proste

Robert Winston Wydawnictwo: Arkady poradniki
Arkady
poradniki
2018-09-09

Przydatna książka dla rodziców dorastających dzieci. Przedstawia przegląd tematów, z którymi styka się nastoletnie dziecko we współczesnym świecie. Zawiera również wskazówki dla nastolatków i ich rodziców, na jakie zagadnienia warto zwrócić szczególną uwagę.

Książka ważna i potrzebna. Raczej leksykon, niż podręcznik. Tematyka bardzo rozległa i niestety, w związku z taką formułą, część zagadnień opisano bardzo pobieżnie. Zupełnie nie odpowiada mi forma graficzna, która jest infantylna, a nadmiar ramek, kolorów, formatów i piktogramów wprowadza niepotrzebny chaos i utrudnia odbiór. Mam wrażenie, że część ilustracji powinny...

Książka jest prawdziwą kopalnią wiedzy o tym, co się dzieje z młodym człowiekiem, gdy do głosu do chodzą hormony. Nie tylko na zewnątrz, ale też w środku. Autor podejmuje całą paletę tematów, nie zawsze dla rodziców łatwych. Od zmian, którym poddaje się ciało nastolatka, przez emocje, jakie towarzyszą tym zmianom, aż po kwestie bardzo intymne i osobiste. Autor do każdego...

• Rozwój osobisty - młodzież
  • Wychowywanie dzieci