DORASTANIE. Jakie to proste

2018-09-09
2018-09-09

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Przydatna książka dla rodziców dorastających dzieci. Przedstawia przegląd tematów, z którymi styka się nastoletnie dziecko we współczesnym świecie. Zawiera również wskazówki dla nastolatków i ich rodziców, na jakie zagadnienia warto zwrócić szczególną uwagę.

Książka ważna i potrzebna. Raczej leksykon, niż podręcznik. Tematyka bardzo rozległa i niestety, w związku z taką formułą, część zagadnień opisano bardzo pobieżnie. Zupełnie nie odpowiada mi forma graficzna, która jest infantylna, a nadmiar ramek, kolorów, formatów i piktogramów wprowadza niepotrzebny chaos i utrudnia odbiór. Mam wrażenie, że część ilustracji powinny zastąpić informacje.

Książka jest prawdziwą kopalnią wiedzy o tym, co się dzieje z młodym człowiekiem, gdy do głosu do chodzą hormony. Nie tylko na zewnątrz, ale też w środku. Autor podejmuje całą paletę tematów, nie zawsze dla rodziców łatwych. Od zmian, którym poddaje się ciało nastolatka, przez emocje, jakie towarzyszą tym zmianom, aż po kwestie bardzo intymne i osobiste. Autor do każdego tematu podszedł rzetelnie, tak więc ilość informacji w tej książce jest wręcz ogromna.

Pełna recenzja wraz ze zdjęciami książki na stronie:

Dodaj cytat z książki DORASTANIE. Jakie to proste