Co sprawia, że ja to ja?

Tłumaczenie: Michał Madaliński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mały naukowiec". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
popularnonaukowa

Czy wiesz, że twoje odciski palców są jedyne i niepowtarzalne? Jedyne i niepowtarzalne są także: twój głos, twoje myśli i twój charakter. Jesteś po prostu cudowny ? ale z czego się składasz? Wybierz się z Robertem Winstonem w podróż, aby poznać umysł i ciało, znaleźć przyczyny, które sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy. Robert Winston to naukowiec, pisarz, lekarz, dziennikarz...

Czy wiesz, że twoje odciski palców są jedyne i niepowtarzalne?
Jedyne i niepowtarzalne są także: twój głos, twoje myśli i twój charakter.
Jesteś po prostu cudowny ? ale z czego się składasz?

Robert Winston to naukowiec, pisarz, lekarz, dziennikarz telewizyjny, a także wykładowca na Imperial College w Londynie.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Było już co nieco o życiu i o biologii, teraz czas na drugą książkę z serii "Mały naukowiec, w której to autor zabiera nas w podróż po naszym własnym ciele oraz organizmie. Dowiemy się tego dlaczego każdy człowiek jest wyjątkowy, dlaczego lubi jedno, a czegoś innego nie znosi, dlaczego jego oczy mają taki kolor, a nie inny... Na początku jest oczywiście spis treści, a w nim następujące rozdziały:

Z czego się składam? Czyli dokładny spis składników, a właściwie substancji chemicznych, z których składa się każdy człowiek, a nawet zwierze. Tlen, węgiel, wodór, azot, fosfor, potas, chlor, sod, magnez, siarka, wapń, żelazo oraz jod... Jeszcze kilka innych składników i ciało człowieka będzie gotowe ;) Tutaj przeczytamy jeszcze o komórkach w naszym ciele (czy wiedzieliście, że jest ich aż 100 bilionów?), o częściach ciała, zobaczymy nasz układ kostny, mięśniowy, krwionośny, nerwowy, pokarmowy, oddechowy oraz odpornościowy. Przeczytamy również co nieco o naszych pięciu zmysłach...
Przez...