Punkt cięcia

Okładka książki Punkt cięcia
Michał Cholewa Wydawnictwo: Ender Cykl: Algorytm wojny (tom 2) fantasy, science fiction
428 str. 7 godz. 8 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Algorytm wojny (tom 2)
Wydawnictwo:
Ender
Data wydania:
2013-04-17
Data 1. wyd. pol.:
2013-04-17
Liczba stron:
428
Czas czytania
7 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362730391
Tagi:
space opera
Średnia ocen

                7,4 7,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2023. Antologia utworów nominowanych za rok 2022 Michał Cholewa, Agnieszka Hałas, Łukasz Kucharczyk, Magdalena Świerczek-Gryboś, Paula Wanarska
Ocena 5,9
Nagroda im. Ja... Michał Cholewa, Agn...
Okładka książki Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2022 Michał Cholewa, Michał Protasiuk, Magdalena Salik, Dominik Szewczyk
Ocena 7,0
Ku gwiazdom. A... Michał Cholewa, Mic...
Okładka książki Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2022. Antologia utworów nominowanych za rok 2021 Michał Cholewa, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Olga Niziołek, Katarzyna Podstawek
Ocena 6,4
Nagroda im. Ja... Michał Cholewa, Ann...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,4 / 10
545 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
961
961

Na półkach:

Książka lepsza, niż „Gambit”, choć jest kontynuacją poprzedniej. Cieszyć się należy z rozwoju autora i trzymać za niego kciuki.
Co jest świetne: za najlepszy pomysł uważam akcję OS na terenie Chin, która wydaje się być wręcz ważna i w amerykańskim filmie to bohaterowie tej akcji ocaliliby świat. A tu zmyłka zwiastująca zadatki na geniusza fabularnego autora - ta akcja okazuje się zaledwie przykrywką dla czegoś o wiele ważniejszego. Ta koncepcja jest świetna.
Natomiast cierpię, gdy autor podejmuje wysiłki celem wyobrażania sobie ważnej technologii w walce o którą można poświęcić armadę wojska. Nadajnik czasu rzeczywistego (chyba tak to się tam nazywa?), to coś załosnego i naiwnego. Nie ma żadnego czasu rzeczywistego, tak jak nie istnieje Celium. Nie ma wykreowanego jakiegokolwiek sensownego i uzasadnionego choćby mitycznie powodu, by taki nadajnik niszczyć. To beznadzieja. Bezsens. Szkoda. Cokolwiek, tylko nie taka bzdura i banał. Mogłyby to być złoża metali ziem rzadkich czy irydu, cokolwiek sensownego, nawet mityczne złoża grafenu do kompozytów pancerzy.
Zaletą książki jest opis bitwy w ostatnim akcie i ucieczki floty. Fajny pomysł. natomiast dla mnie irytujące i cuchnące myszką jest to marynistyczne nawiązywanie do podziału statków na niszczyciele, krążowniki i pancerniki - to dość żałosne. Należałoby się raczej spodziewać, że powstawałyby bojowe statki kosmiczne o optymalnej sile bojowej, niż „pancerniki” obok „krążowników”, to dla mnie żenada.
Skoki w hiperprzestrzeni:
rozumiem, że autor szuka tu dramatyzmu, ale dlaczego do tych skoków potrzebny jest „szperacz” i dlaczego każdy skok to wypadek kosmiczny z ofiarami pożarami i wybuchami na pokładzie oraz selektywną śmiercią ludzi. To straszna bzdura. Albo skok doprowadziłby statek w miejsce niepożądane (za blisko gwiazdy, planety olbrzyma, czy w zderzenie z planetoidą), a wtedy cały statek szlag trafia, albo skok w pustą przestrzeń daleko od domu i nie wiadomo gdzie (zagubienie się), natomiast dlaczego „pewne sekcje statku” rozpadają się w tych skokach? To się kupy nie trzyma. Boje nawigacyjne, to też marynistyczna myszka, ale dobra, może taka boja być przenośnym komputerem z gotowymi parametrami skoku w miejsca pożądane, niech będzie. Dlaczego postawienie takiej boi po wygaszeniu miałoby trwać 4 tygodnie? To kolejna żenada. Komputer kwantowy odtworzyłby dane NATYCHMIAST.
No nic, kibicuje autorowi, niech się rozwija, ale błagam, mniej tych bzdur na przyszłość..
(Część tych bzdur wymieniłem przy recenzji „Gambitu”)
Powodzenia, szanowny autorze. :)

Książka lepsza, niż „Gambit”, choć jest kontynuacją poprzedniej. Cieszyć się należy z rozwoju autora i trzymać za niego kciuki.
Co jest świetne: za najlepszy pomysł uważam akcję OS na terenie Chin, która wydaje się być wręcz ważna i w amerykańskim filmie to bohaterowie tej akcji ocaliliby świat. A tu zmyłka zwiastująca zadatki na geniusza fabularnego autora - ta akcja...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    688
  • Chcę przeczytać
    412
  • Posiadam
    183
  • Teraz czytam
    19
  • Ulubione
    19
  • Fantastyka
    18
  • Science Fiction
    10
  • Audiobook
    8
  • Chcę w prezencie
    8
  • E-book
    6

Cytaty

Więcej
Michał Cholewa Punkt cięcia Zobacz więcej
Michał Cholewa Punkt cięcia Zobacz więcej
Michał Cholewa Punkt cięcia Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także