Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Cykl: Maximum Ride (tom 3)
Wydawnictwo: Hachette
Saving the World and Other Extreme Sports
AMisz

Inne wydania

Grupa szalonych naukowców bawiła się w tworzenie rekombinantów, co oznacza wszczepianie DNA jednego gatunku drugiemu. Większość eksperymentów zakończyła się straszliwą klęską. Niektóre gatunki ginęły po krótkim czasie. Parę przetrwało, na przykład my, latające dzieci, w zasadzie ludzie, ale z ptasim DNA. Nasza szóstka jest razem do lat. Kieł, Iggy i ja jesteśmy najstarsi, mamy po czternaście lat. Ten drugi gatunek, który funkcjonuje całkiem nieźle, to hybrydy ludzi i wilków. Nazywamy ich Likwidatorami. Przed nimi uciekamy. I usiłujemy utrudnić naukowcom unicestwienie nas i większej części ludzkości. Czasami zaczynają wykonywać nerwowe ruchy i robią z siebie idiotów, usiłując nas złapać. I tyle. Oto nasze życie w drastycznym streszczeniu. Ze wskazaniem na drastyczność.
Oto bestseller Jamesa Pattersona - przygoda, tajemnica i sensacyjna akcja spod pióra mistrza!

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette, 2013

źródło okładki: www.hachette.com.pl

książek: 1998
Iga | 2011-01-14
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Można by się przyczepić do szczegółów, ale po co? Uśmiałam się jak nigdy i jestem gotowa wybaczyć autorowi wszystkie drobne niedociągnięcia. Ta książka jest boska!

Achromatyczna | 2014-11-17
Na półkach: Przeczytane, 📦 Moje
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam tę serię i dziwię się, że nie została wydana w całości po polsku. Historia jest ciekawa i oryginalna, sam sposób jej napisania angażuje czytelnika w akcję. Czytałam ją wielokrotnie i za każdym razem nie mogłam się od niej oderwać.

Kinga | 2015-06-17

Tytuł mnie zachęcił i pomyślałam, że może nie będzie tak źle i uda mi się skończyć tę mękę. Cóż, faktycznie było lepiej... jak na tę serię.

Opis mówi nam o tym, co już wiemy. Grupa szalonych naukowców bawiła się w tworzenie rekombinantów, co oznacza wszczepianie DNA jednego gatunku drugiemu (co ty powiesz...). Ci rekombinanci, którzy przetrwali, to Max i Likwidatorzy. Aaa, i jeszcze stado (o którym nie było właściwie co powiedzieć, aż do teraz).

Przez ten tom przebrnęłam na rybach, w oczekianiu, aż będzie branie. Nie było. Ale książkę skończyłam. Wszystko działo się tak szybko, że aż za szybko. Ale to dobrze, bo szybciej skończyłam tę mękę. Czwartego tomu długo nie mogłam dostać, pewnie leży tam gdzieś na półce w Empiku, ale wkrótce będę musiała po niego sięgnąć. I sięgnę.

Zupełnie nie wiem, jaki sens mają wybuchające w powietrzu roboty strzelające organami wewnętrznymi (co było delikatnie mówiąc obrzydliwe). Są dwie opcje: albo Max wraz ze stadem odkryli coś fajnego o nazwie...

Recenzentka | 2013-08-08

Czytałam i co chwilę wybuchałam śmiechem. Ta seria ma to do siebie, że od razu poprawia humor. Stado mówi to, co myśli, bez większych ceregieli, a przewodniczka – Max – wyrzuca z siebie same cięte riposty, które wbijają dorosłych w fotele i ich dezorientują. Jeszcze coś – przeczytanie ostatniej części zajęło mi 2 godziny i 35 minut. Istna bomba akcji i emocji. Przygotujcie się na to – w jednej chwili wszystko zdaje się być dobrze, a już dwa zdania później jest inaczej. Nie ma miejsca ani czasu na nudę. Jak się zacznie trzeba skończyć. Te książki nie należą do grupy tych, w których nagle akcja się kończy na jakiś czas i powraca stanowczo za późno. W serii „Maximum Ride” po prostu się nie kończy.
Zapraszam do przeczytania pełnej recenzji: http://recenzentki-ksiazkowe.blogspot.com/2013/08/maximum-ride-i-lekcja-wiary.html

Sarunia_11 | 2016-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Właściwie przeczytałam te książkę "na fali" poprzednich dwóch. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, gdy powiem, że nie jest szczyt kunsztu literackiego, ale za to oferuje czytelnikowi parę chwil szczerego śmiechu. Każde spotkanie z ukochanym doktorkiem-psycholkiem ter Borchtem sprawia, że uśmiecham się złośliwie zanim jeszcze nawet ktokolwiek zdąży coś powiedzieć. Pokręcone relacje wewnątrz stada także dostarczają wiele pozytywnej energii, a niezręczna relacja na linii Max-Kieł jest wytchnieniem od napchanych wszędzie namiętnych romansów. Fabuła mniej więcej na tym samym poziomie, co poprzednie części, ale parę rozwiązań jest bardziej niż śmiesznych (rozumiem, że autor chciał pokazać, że nie tylko dorośli i doświadczeni życiowo mogą coś zmienić, ale to co tu wymyślił to już gruba przesada!). No i jeszcze ten motyw ekologiczny. "Chcemy odzyskać planetę! Chcemy czystej i niezniszczonej planety! Łączmy się! Dzieci się liczą! JESTEŚCIE ZE MNĄ?!" No, ludzie kochani! Tego się nie da...

Anna Zaczyńska | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Tak jak pisałam przy drugiej części, decyzja czytania kontynuacji była strzałem w 10. Jak drugą część przeczytałam z zaciekawieniem to przy trzeciej muszę powiedzieć że pochłonęłam ją jednym tchem.

JennyArtman | 2010-09-07

Super saga. Szkoda tylko, że podobno mają nie przetłumaczyć 4cz:(
Tak słyszałam...

Perc | 2011-05-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Najlepsza część, chociaż nie mogę ich porównać z dalszymi, gdyż w Polsce nie zostały i nie zostaną wydane... W tej części praktycznie wszystko się wyjaśnia i od czwartej ma się zacząć prawdziwa akcja, czyli główny wątek. Niestety, dalsze losy naszych bohaterów przeczytają tylko ci, co dobrze znają język angielski.

aktorka246 | 2014-09-25
Przeczytana: 24 września 2014

Oceniam ją na 6,5. Była dość naiwną częściom. Pewnie gdybym była młodsza byłabym nią zachwycona a tak jest tylko ok.

Keenyah | 2016-10-26
Przeczytana: 2016 rok

Kolejna część serii, przy której uśmiałam się i popłakałam...
Polecam!