Ratowanie świata i inne sporty ekstremalne

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Cykl: Maximum Ride (tom 3)
Wydawnictwo: Hachette Polska
Saving the World and Other Extreme Sports
AMisz

Grupa szalonych naukowców bawiła się w tworzenie rekombinantów, co oznacza wszczepianie DNA jednego gatunku drugiemu. Większość eksperymentów zakończyła się straszliwą klęską. Niektóre gatunki ginęły po krótkim czasie. Parę przetrwało, na przykład my, latające dzieci, w zasadzie ludzie, ale z ptasim DNA. Nasza szóstka jest razem do lat. Kieł, Iggy i ja jesteśmy najstarsi, mamy po czternaście lat. Ten drugi gatunek, który funkcjonuje całkiem nieźle, to hybrydy ludzi i wilków. Nazywamy ich Likwidatorami. Przed nimi uciekamy. I usiłujemy utrudnić naukowcom unicestwienie nas i większej części ludzkości. Czasami zaczynają wykonywać nerwowe ruchy i robią z siebie idiotów, usiłując nas złapać. I tyle. Oto nasze życie w drastycznym streszczeniu. Ze wskazaniem na drastyczność.
Oto bestseller Jamesa Pattersona - przygoda, tajemnica i sensacyjna akcja spod pióra mistrza!

źródło opisu: Wydawnictwo Hachette, 2013

źródło okładki: www.hachette.com.pl

Sandra Kaj | 2017-02-18

Miałam nadzieję, że nie będzie tu żadnych romansów.. Tak dobrze się zapowiadała. Niestety okazała się kolejną książką posiadającą wątek miłosny :/

Keenyah | 2016-10-26
Przeczytana: 2016 rok

Kolejna część serii, przy której uśmiałam się i popłakałam...
Polecam!

Sarunia_11 | 2016-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Właściwie przeczytałam te książkę "na fali" poprzednich dwóch. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, gdy powiem, że nie jest szczyt kunsztu literackiego, ale za to oferuje czytelnikowi parę chwil szczerego śmiechu. Każde spotkanie z ukochanym doktorkiem-psycholkiem ter Borchtem sprawia, że uśmiecham się złośliwie zanim jeszcze nawet ktokolwiek zdąży coś powiedzieć. Pokręcone relacje wewnątrz stada także dostarczają wiele pozytywnej energii, a niezręczna relacja na linii Max-Kieł jest wytchnieniem od napchanych wszędzie namiętnych romansów. Fabuła mniej więcej na tym samym poziomie, co poprzednie części, ale parę rozwiązań jest bardziej niż śmiesznych (rozumiem, że autor chciał pokazać, że nie tylko dorośli i doświadczeni życiowo mogą coś zmienić, ale to co tu wymyślił to już gruba przesada!). No i jeszcze ten motyw ekologiczny. "Chcemy odzyskać planetę! Chcemy czystej i niezniszczonej planety! Łączmy się! Dzieci się liczą! JESTEŚCIE ZE MNĄ?!" No, ludzie kochani! Tego się nie da...

Demisiaaxxx | 2015-07-23

Książki z serii MAXIMUM RIDE są jednymi z tych, które mi się podobają najbardziej! Śmieszne sytuacje, dużo ciekawych wątków! Nie wiem nawet co tu dużo pisać, warto się o tym przekonać samemu, ja serdecznie polecam! :)

Kinga | 2015-06-17

Tytuł mnie zachęcił i pomyślałam, że może nie będzie tak źle i uda mi się skończyć tę mękę. Cóż, faktycznie było lepiej... jak na tę serię.

Opis mówi nam o tym, co już wiemy. Grupa szalonych naukowców bawiła się w tworzenie rekombinantów, co oznacza wszczepianie DNA jednego gatunku drugiemu (co ty powiesz...). Ci rekombinanci, którzy przetrwali, to Max i Likwidatorzy. Aaa, i jeszcze stado (o którym nie było właściwie co powiedzieć, aż do teraz).

Przez ten tom przebrnęłam na rybach, w oczekianiu, aż będzie branie. Nie było. Ale książkę skończyłam. Wszystko działo się tak szybko, że aż za szybko. Ale to dobrze, bo szybciej skończyłam tę mękę. Czwartego tomu długo nie mogłam dostać, pewnie leży tam gdzieś na półce w Empiku, ale wkrótce będę musiała po niego sięgnąć. I sięgnę.

Zupełnie nie wiem, jaki sens mają wybuchające w powietrzu roboty strzelające organami wewnętrznymi (co było delikatnie mówiąc obrzydliwe). Są dwie opcje: albo Max wraz ze stadem odkryli coś fajnego o nazwie...

Shila | 2015-02-08

Cóż... kolejna genialna część o latających dzieciach.
A tak przy okazji to czy tylko mi się zdaje, że takie Instytucje zajmujące się łączeniem DNA i innych podobnych naprawdę istnieją? J.Petterson odkrył co dzieje się pod podszewką naszego świata i napisał coś co może być ostrzeżeniem.

Achromatyczna | 2014-11-17
Na półkach: Przeczytane, 📦 Moje
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam tę serię i dziwię się, że nie została wydana w całości po polsku. Historia jest ciekawa i oryginalna, sam sposób jej napisania angażuje czytelnika w akcję. Czytałam ją wielokrotnie i za każdym razem nie mogłam się od niej oderwać.

Kassik | 2014-11-09
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 23 lipca 2013

Elise | 2014-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2014

James Patterson z każdą książkę coraz lepiej pokazuje przygody naszego kochanego stada. Z każdym kolejnym tomem jestem coraz bliżej wystawienia oceny bardzo dobrej. Jednak ponownie czegoś mi zabrakło. W trzecim tomie naprawdę sporo się działo. Akcja pędziła jak nie wiem co, z zapartym tchem czekałam co też się wydarzy, a sam koniec książki był naprawdę łez godzien. Z resztą tak to już z reguły jest gdy ginie jeden z bohaterów, ale oczywiście nie zdradzę wam jaki. W tej części naprawdę James nawalił tyle ciekawych wątków, że chyba lepiej wyszedłby na tym gdyby rozdzielił je na dwie poprzednie części. No cóż z każdą częścią jak już pisałam jestem coraz bliżej wystawienia b. dobrej oceny i mam ogromna nadzieję, że wreszcie przy następnym tomie będę mogła to z czystym sumieniem zrobić. Po pierwszych kilku rozdziałach które już przeczytałam jak na razie wszystko zmierz we właściwym kierunku.

aktorka246 | 2014-09-25
Przeczytana: 24 września 2014

Oceniam ją na 6,5. Była dość naiwną częściom. Pewnie gdybym była młodsza byłabym nią zachwycona a tak jest tylko ok.