Klan wilczycy

Tłumaczenie: Marcin Sarna
Cykl: Wojna czarownic (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
La guerra de las brujas. El clan de la Loba

Od niepamiętnych czasów białe czarownice z klanów Omar żyją, ukrywając się przed okrutnymi czarownicami Odish. Czekają cierpliwie, by wypełniło się proroctwo. Wszystko wskazuje na to, że wybranka, która ma zakończyć konflikt, jest rudowłosa Selene z Klanu Wilczycy. Gdy kobieta, porzuciwszy nastoletnią córkę, znika, nikt nie ma wątpliwości ekscentryczna czarodziejka opowiedziała się po stronie mroku.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2008

źródło okładki: Wydawnictwo Jaguar, 2008

katala | 2018-05-22
Przeczytana: 18 listopada 2014

Klan Wilczycy to pierwsza część cyklu Wojna Czarownic. Jak na razie przeczytałam jedynie tę część, ale nie wykluczam sięgnięcia po Lodową pustynię i Przekleństwo Odi, tym bardziej, że jeszcze na razie stoją na półce.
Ale raczej nie chodzi o tę półkę, ale o samą treść.
Przypadkiem wzięłam do ręki, przypadkiem otworzyłam pierwszą stronę i zaczęłam czytać.
Oj, to książka dla młodzieży ze wszelakimi konsekwencjami takiego zamysłu. Nie ma co próbować umieścić ją gdzieś wyżej, gdyż chyba właśnie na tym poziomie broni się najlepiej.
Bohaterka, a właściwie całkiem spora ich grupa to czarownice. Jak to w życiu bywa niektóre złe, a niektóre dobre. Tylko, że tutaj ta dobroć i nie dobroć ma swoje może nie wybitnie odkrywcze, ale stabilne, przekonujące podłoże. Autorka buja po starych historiach, przekazach, przepowiedniach pokazując skąd powstał podział na jedne i drugie. W zasadzie czytelnik nie ma wątpliwości co do zasadności jej toku rozumowania, jej pomysłu, można to śmiało przyjąć. I...

Yossa | 2011-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2011

Od tak dawna chciałam przeczytać tę książkę, że po pewnym czasie już nawet o niej zapomniałam.
Anáid kąpie się się w blasku księżyca i tańczy w wiosennym deszczu, a wszystko w towarzystwie swojej matki - ekstrawaganckiej, pięknej, nieco egoistycznej Selene. Mimo to życie czternastoletniej Anáid nie jest łatwe, w szkole wyzywana od "karlicy cotowszystkowie", nigdy niezapraszana na przyjęcia, samotna i brzydka, wspominająca czasy za życia jej ukochanej babci Demeter. Czy będzie jej łatwiej, kiedy matka nagle zniknie, a w domu zacznie roić się od czarownic? Co to za tajemnice skrywała rudowłosa Selene i z jakiego powodu to zrobiła? Nic nie jest takie, jakie wydaje się być. Czarownicom z klanu Omar brakuje powoli kryjówek przy zuchwałości okrutnych Odish - bardzo wszystkich zastanawia, dalczego stały się tak silne i pewne siebie.

Chyba najbardziej podobał mi się klimat tej książki, który moim zdaniem jest przedstawiony w absolutnie niesamowity sposób - powietrze znad Pirenejów,...

Dominika | 2014-08-17

Książkę dostrzegłam kiedy pomagałam układać książki w bibliotece . I tak właśnie zaczęła się moja przygoda z klanem wilczycy.Przygoda pełna przygód, ciekawostek, zawirowań, przyjaźni z bohaterami.Główna bohaterka"Wybranka" jest świetna. Książkę polecam każdemu.

Świetna!!
Długo odkładałam jej przeczytanie, ponieważ wydawało mi się, że będzie to kolejny romansik młodej nastolatki.
Jak się okazało jest to przepiękna opowieść o poświęceniu, o miłości rodzinnej, o dojrzewaniu i trudnych decyzjach w otoczce fantasy z czarownicami w roli głównej.
Naprawdę coś pięknego :)
Polecam!

Nico1458 | 2015-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Książka nie jest wybitna, ponieważ jest prosta, przewidująca i autorka mało rozwija wątki, które mogły by trwać dużo dużo dłużej. Pomimo kilku wad książka jest po prostu ciekawa.

Nefmi | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Akcja książki rozgrywa się we współczesnej Europie. Głównym tematem jest tu walka pomiędzy dwoma grupami wiedźm - Omar, które żyją w klanach i Odish, które są piękne, ale bezlitosne. Kres tej walce ma położyć zapowiedziana w przepowiedni Wybranka- potężna, rudowłosa czarownica Omar, która przyłączy się do jednej ze stron i pokona drugą. Przepowiednia jednoznacznie wskazuje na Selene z klanu wilczycy, która - chociaż została wychowana przez Omar - o wiele bardziej woli towarzystwo pławiących się w luksusach Odish. Pewnego dnia znika. Zostawia swoją córkę - Anaid, która jako jedyna nie wierzy, że matka odeszła dobrowolnie...

Anaid jest główną bohaterką powieści - nastoletnią dziewczynką, która jest drobna, brzydka i w ogóle nie umie czarować. Chociaż zmaga się z typowymi problemami dorastania- konflikty w szkole, brak akceptacji rówieśników- musi stać się dorosła i odnaleźć Selene. Do tego zadania przydałaby się umiejętność czarowania, ale jak się okazuje - nauka czarów początkowo...

CherryBlossomGirl | 2010-11-11
Przeczytana: 2010 rok

Zaczęłam od drugiej części i szybko sięgnęłam po pierwszą. Bardzo ciekawa historia, wciągająca. Szybko się czyta, bo nie można się oderwać. Jak dla mnie, rewelacja.

infxerno | 2013-11-04
sztuku | 2011-05-18
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2011

Tym razem zacznę może od wydawnictwa. ''Jaguar'' wydawnictwo znane zapewne wielu osobom. Mi na przykład jest ono znane przez serię ,którą nie dawno czytałam ''Błękitnokrwiści''. Od tamtej pory szczerze polubiłam owe wydawnictwo. Większość z was, czytających kupując książki zwraca uwagę na wydawnictwo. Inni zaś nigdy nie zwracają na to uwagi. Muszę przyznać, że jak dotąd nie przywiązywałam do tego żadnej wagi. Ale chyba powinnam zacząć. :) Bo nawet jeśli ktoś kiedyś zapyta mnie

-Jakie lubisz najbardziej wydawnictwo?

Sama nie będę potrafiła odpowiedzieć..

A teraz przejdźmy do rzeczy. Powieść ''Klan Wilczycy'' jest bardzo ciekawą i wciągającą książką. Przy książce można się zrelaksować i zupełnie zapomnieć o rzeczywistości. Jak dla mnie świetna ,trochę tajemnicza powieść na nudne wieczory. Mi osobiście bardzo się podobała i z chęcią zapoznam się z kolejnym tomem. :)

''Klan Wilczycy''- na książkę polowałam już od dłuższego czasu. Jednak w bibliotece wciąż widziałam 2 lub 3 część....

Rogue_Lagoon | 2015-07-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 lipca 2015

Czternastoletnia Anaid dowiaduje się, że jest czarownicą. Obdarzona nieprzeciętną inteligencją dziewczynka z początku wszystkiego uczy się na własną rękę. Jest rządna wiedzy, tym bardziej, że nabyte umiejętności mogą jej pomóc w odnalezieniu zaginionej matki.
Wszystko zmienia się, gdy Anaid przybywa na Sycylię. Wreszcie zyskuje prawdziwe nauczycielki, przechodzi inicjację, znajduje przyjaźń. Sprawy zaczynają się jednak komplikować. Gdzie jest matka dziewczynki? I czy to możliwe, że Selene-Wybranka jest zdrajczynią?

Książkę pochłonęłam błyskawicznie. Jeśli chodzi o klimat i stworzony świat, zachwyciła mnie. Może pomysł wojny czarownic nie jest najświeższy, za to został podany w ciekawy sposób. Niemniej niektóre wątki bywają dość przewidywalne.

Jeśli chodzi o bohaterów, jest nierówno. są takie postaci jak Anaid, Selene, Clodia, których rys został oddany głębiej, ale są też i takie, o których prawie nic nie wiemy, np: Lucrecia, Valeria.

Książka ma potencjał i przyjemnie spędziłam...