Jak przestać się martwić i zacząć żyć

Wydawnictwo: StudioEMKA
Darmowe dodatki Edytuj książkę
poradniki

Według autora, zamartwianie się to też nałóg, taki jak palenie papierosów. Można się więc z niego wyleczyć... Nie jest to łatwe, ale udało się już milionom ludzi na całym świecie. Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak pozbyć się obaw i lęków, jak znosić krytykę i wyciągać z niej wnioski, jak unikać zmęczenia i wyglądać młodo, jak wydłużyć dzień o godzinę czyli po prostu jak odnaleźć sens życia i jego smak.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: wlasne

Marcel | 2019-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 08 października 2019

Świetna książka, dla osób, które często się zamartwiają, stresują, są przeciążone pracą, obowiązkami, planami. Są zmęczone psychicznie i czują zniechęcenie w związku z pracą czy życiem.

Ja do niedawna zamartwiałem się wszystkim: czy zamknąłem mieszkanie, czy wystarczy mi pieniędzy na czynsz, czy nikt mnie nie napadnie, itd, itd. Dzięki tej książce pozbyłem się większości moich zmartwień, a nad resztą pracuję. Polecam bardzo!

Justyna | 2019-09-27

Książka mega motywujaca. Każdy człowiek powinien ją przeczytać a napewno ludzie borykający się z depresja. Warto wypisać sobie ważne cytaty z tej książki i wracać do nich ponownie, aby przypomnieć sobie, że tak naprawdę nie ma Żadnej sytuacji bez wyjścia i Z Każdej możemy czerpać coś pozytywnego.

mendosiek | 2019-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2019

Polecam!

Aga_Lk | 2019-08-18
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Ciekawy poradnik o tym jak spróbować pozbyć się trosk z dnia codziennego.
Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie tj jakieś rady aby każdy dzień upłynął nam trochę spokojniej.

Iga | 2019-08-13

Jeżeli radą na zamartwianie się jest pracowanie więcej, bo przemęczony człowiek nie ma siły na myślenie, to podziękuję.

Jula Romaniuk | 2019-08-08

Takie książki, jak ta, są nam obecnie szczególnie potrzebne. Powieść zawiera nie tylko przemyślenia na nurtujące każdego tematy. Autor z wielkim przekonaniem podsuwa własne recepty na tzw. szczęście. To jest jak uniwesalny lek na wszystkie nasze lęki i rany. Czy zadziała nie wiadomo ale daje nadzieję, że tak. Bardzo dobra i potrzebna powieść-poranik na szczęście. W każdym razie wiadomo, czego nie robić, by się nie dołować jeszcze bardziej.

gazelopka | 2019-07-14

Motywujący "podręcznik" z wieloma przykładami wziętymi z życia. Polecam, w szczególności tym, którzy mają zbyt wiele na głowie i nie potrafią poradzić sobie z problemami.

fata | 2019-06-26
Na półkach: Praca/rozwój, Przeczytane
Przeczytana: 01 listopada 2018

Można powiedzieć, że D. Carnegie jest pionierem w temacie "zamartwiania się".Nikt przed nim nie podszedł do sprawy tak poważnie i kompleksowo. Osobiście lekturę oceniam za mało odkrywczą, ale za to inspirującą. Oto rymowanka dla dzieci, którą Carnegie zacytował jako motywator dla zamartwiających się :):

"Na każdy kłopot, który nosi Ziemia,
Albo jest lekarstwo, albo też go nie ma.
Jeśli jest - spróbuj je odnaleźć.
Jeśli nie ma - nie myśl o tym wcale."

Bafik | 2019-06-14
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 14 czerwca 2019

Dzisiaj skończyłem ją czytać nadrabiając zaległości i będąc pod wrażeniem pozwoliłem sobie na chwilę refleksji, a mianowicie skąd się wziął fenomen na tego typu książki ? Czy traktować je zupełnie serio bo nomen omen mogą być częściowo lub nawet bardziej oparte na faktach czy też jako ciekawostka tylko historii z życia wziętych oraz przemówień wielkich dobrze wyedukowanych amerykańskich mówców. Książka jest mega wciągająca przynajmniej dla mnie i być może gdyby jak najwięcej osób w naszym kraju zastosowało ją także jako poradnik to wiele mogłoby się zmienić w ich zachowaniu i postrzeganiu wielu spraw oczywiście na plus. Bardzo pomocna lektura do której warto wracać. Szkoda że autor już nie żyje bo z odliczaniem czekał bym na jego nowe dzieło.

kstrzelecka | 2019-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2019

Książka autorstwa D.Carnegine nie jest odkrywcza w sensie samej treści, natomiast kompleksowo podchodzi do kwestii zmartwień, różnych ich źródeł oraz możliwych sposób radzenia sobie z nimi. Dodatkowym atutem jest licznie zgromadzony materiał w postaci prawdziwych historii osób, które poradziły sobie z kłopotem w sposób opisywany w danym rozdziale. Warto przeczytać i zapamiętać najbardziej miarodajne dla nas metody.