Jak przestać się martwić i zacząć żyć

Wydawnictwo: StudioEMKA
poradniki

Według autora, zamartwianie się to też nałóg, taki jak palenie papierosów. Można się więc z niego wyleczyć... Nie jest to łatwe, ale udało się już milionom ludzi na całym świecie. Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak pozbyć się obaw i lęków, jak znosić krytykę i wyciągać z niej wnioski, jak unikać zmęczenia i wyglądać młodo, jak wydłużyć dzień o godzinę czyli po prostu jak odnaleźć sens życia i jego smak.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: wlasne

książek: 1941
skarbka78 | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Część pierwsza książki prezentuje podstawową wiedzę o zmartwieniach, druga przedstawia podstawowe techniki analizy zmartwień a trzecia rady jak skończyć z nałogiem martwienia się. W kolejnych rozdziałach czytelnik znajdzie siedem sposobów na zachowanie spokoju ducha, sposoby zwalczania zmartwień oraz porady co zrobić, by nie przejmować się krytyką oraz sześć sposobów zapobiegania zmęczeniu i zachowania energii. Ostatnia ósma część to 31 prawdziwych historii osób, które wykorzystały te rady w praktyce. Całość przedstawiona w bardzo przystępny sposób, licznie zobrazowana przykładami. Polecam.

Jola_St | 2014-07-21
Na półkach: Przeczytane, EBOOK, 2014
Przeczytana: 20 lipca 2014

Miły poradnik, rady bardzo proste i życiowe, ale - jak to w tego typu poradnikach - wskazanym byłoby czytać je co i raz od nowa.
Bardzo lubię czytać historie ludzi, lubię poznawać ich sprawy, troski i radości. W poradniku przy rozważaniu danej kwestii mamy mnóstwo tego typu przykładów.
Bardzo mile czyta się tę książkę, zwłaszcza, że w moim odczuciu trąci troszkę myszką. Autor żył i tworzył w I połowie XX wieku. Przykłady z życia wzięte dotyczyły zatem osób żyjących właśnie w latach 30 i 40 XX wieku w Stanach Zjednoczonych.

Michał | 2011-12-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2009 rok

Mógłbym napisać tutaj esej na temat tego dzieła. Ale po co? Każdy kto szuka, znajdzie to, jeśli tylko będzie tego chciał.

To jedyna książka, którą mogę nazwać... bezcenną. Powinna być obowiązkową lekturą w każdej szkole.

Karmel | 2015-03-10
Na półkach: 2015, Ulubione, Przeczytane, A ...
Przeczytana: 09 marca 2015

Jest to MOJA !!! książka. Aż trudno uwierzyć, że jest ona napisana co najmniej przed 1955 rokiem, nadal aktualna. Dla mnie świetne porady, polecam wszystkim, w końcu konkretna lektura, a nie jakaś psychologiczna papka.

einsatz | 2014-05-10

Ta książka całą swoją siłę pokazuje w momencie, kiedy właśnie JESTEŚ w problemie. Carnegie nie poucza jak z ambony, tylko jest jak dobry przyjaciel: który i z ciebie sobie zakpi, ale i doradzi. Nie będzie się nad tobą rozczulał, tylko wesprze - właśnie jak przyjaciel.

W toku tworzenia książki Carnegie kontaktował się z ogromną rozmaitością ludzi: i z miliarderami pokroju Forda [założyciela firmy Ford] i ze zwykłymi ludźmi. Każdy opowiedział mu swoją historię i jak sobie z nią poradził. Carnegie zresztą prowadził warsztaty na których uczył radzenia sobie ze zmartwieniami i stąd kontakt z taką wielką liczbą ludzi. Opowiada też i o utrapieniach znanych osób z przeszłości i jak z nimi sobie poradzili. Z tej wielości sposobów ludzi, które im pomogły: jednym nie popełniać samobójstwa, innym poradzić sobie z chorobą, kolejnym pogodzić się z czyjąś śmiercią; jak przetrwali i poradzili sobie w problemach finansowych, a i rodzinnych; jedni kiedy czuli, że niedługo oszaleją ze zmartwienia,...

fiona | 2012-12-15
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Nie ze wszystkimi kwestiami poruszonymi w książce się zgadzam , uważam jednak,że sporo jest tu mądrych rad i wskazówek jak pokonać swoje zmartwienia.Książka zawiera wiele przykładów z życia ludzi,( tych znanych, jak i całkiem zwyczajnych)którzy nauczyli radzić sobie z problemami i zamartwianiem się.Autor przytacza też sporo złotych myśli, które mogą nam pomóc w dążeniu do osobistego szczęścia i spełnienia.
Ale uwaga: zasady podane przez D.Carnegie trzeba powtarzać często i wdrażać w życie aby były skuteczne - nie ma innego sposobu.Trzeba uczyć się każdego dnia -"Tylko używana wiedza pozostaje w umyśle".

Gosia | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 12 lipca 2013

Bardzo przyjemny poradnik... "dla życia" :). Myślę, że chętnie do tej pozycji wrócę. Wskazówki, co warto w sobie zmienić, by żyć SPOKOJNIE i RADOŚNIE są trafne... tylko w życie wprowadzić!

Patton | 2013-04-26
Przeczytana: listopad 2012

Czasem każdy z nas zadaje sobie jedno z pytań: co ja mam zrobić, jak się przeciwstawić ogarniającemu mnie stresowi? Czy też wielu innym z dziedziny bać się czy działać. W tej książce z pewnością każdy czytelnik doceni zawarte w niej porady oraz konsekwencje gdy ich nie stosujemy. Polecam każdemu kto ma problem do rozwiązania (każdy jeden) i nie wie jak go rozwiązać.

MeMarie | 2011-08-10

znajdziesz w niej bardzo zyciowe i praktyczne porady dotyczace jak zyc szczesliwie i radzic sobie samemu ze soba i naplywajacymi problemami. Kto przeczyta, ten bedzie wiedzial.
Chociaz szczerze mowiac koncowka jest kiepska, bo przyklady i opisy sytuacji roznych prawdziwych ludzi robia sie nudne...ale to tyle :)

Przeczytana: 06 lutego 2015

Rewelacyjna ksiazka, motywuje na maxa. Podaje nam wiele przykladow z zycia jak zmartwienia moga je zrujnowac.
"Czlowiek jest tym, o czym przez caly czas mysli". Ludzie maja ogromne problemy, choroby, smierc bliskich, brak pieniedzy, tragedie zyciowe jakie przechodza mogly by sie wydawac bez wyjscia a jednak daja sobie z nimi rade i zyja dalej. Wszystko jest w naszych glowach. Autor podaje nam bardzo duzo rozwiazan ktore mozemy wykorzystac w naszym zyciu aby poprawic je na lepsze. Nie mowi tylko o pozytywnym mysleniu a daje konkretne przyklady i rozwiazania ktore mozemy zastosowac w naszym zyciu.

Jak zostalo napisane na poczatku, warto czytac ksiazke z olowkiem w reku i zakreslac rady podane w niej i wracac do nich zawsze kiedy poczujemy ze nasze zycie idzie w kierunku dla nas niekorzystnym.

Sama bede powracac do ksiazki kiedy bedzie to potrzebne, bo daje nam sile, i pomaga przezwyciezyc problemy ktore w wiekszosci przypadkow sa wyimaginowane i wyolbrzymione przez nasz umysl.

Zyj...