ROZWIŃ ZWIŃ

Jak przestać się martwić i zacząć żyć

Okładka książki Jak przestać się martwić i zacząć żyć
Dale Carnegie Wydawnictwo: StudioEMKA poradniki
poradniki
StudioEMKA
2003-01-01
2003-01-01
Data 1. wydania:
1985-05-01

więcej Więcej

Druga książka Dale'a Carnegie, którą wręcz chłonąłem całym sobą. Bardzo przyjemnie się czytało. Po raz kolejny jesteśmy zasypywani przykładami zwykłych, jak i znanych osób. Podoba mi się podoba taka forma przedstawienia tematyki. Tym razem Carnegie wziął na warsztat zamartwianie. Tymi właśnie historiami różnych osób pokazał, że takie życie w stresie nie ma sensu. To...

Bardzo ciekawe spojrzenie na wszystko co złego spotyka nas w życiu i jak można sobie z tym poradzić. Po prostu możemy zacząć inaczej myśleć, tak proste, a jednocześnie tak odkrywcze.

Bardzo interesujący poradnik. Cieszę się, że trafiłam na niego w miejscowej bibliotece i z pewnością sięgnę po coś więcej tego autora.
Historie wielu osób, które zwalczały swoje zmartwienia, nastrajały mnie optymistycznie i przekonywały, że właściwie z każdej sytuacji jesteśmy w stanie znaleźć wyjście. Często jednak zamiast szukać rozwiązania, wolimy pogrążyć się w smutku...

Poradnik, który ułatwia życie :)

Książka zdecydowanie za bardzo przepełniona naciskiem jaka to wiara w Boga jest najlepszym rozwiązaniem. Momentami jest ciekawa, ale nie była na tyle świetna żebym ją dokończyła.

Zaledwie kilka fragmentów książki do mnie dotarło. Reszta - wiara w Boga i religie. Nie tego oczekiwałam, zawiodłam się. Plus za kilka wplecionych zasad praktycznego radzenia sobie ze stresem. Przykłady takie jak - aktywność fizyczna, zapełnianie czasu albo techniki rozluźniania części ciała - świetne, zgadzam się w pełni. Niestety większa część książki nie dla mnie.

Książka warta przeczytania dla każdego, kto się nadmiernie przejmuje i stresuje pierdołami :)

niepotrzebne wplatanie religii

Książka, której tytuł mówi wszystko. Temat martwienia się jest tam omówiony dogłębnie, zaczynając od wpływu martwienia się na zdrowie, kończąc na praktycznych wskazówkach jak się nie martwić. Jedynie nie podobały mi się wątki religijne, ale autor nie każe nam zgadzać się ze wszystkim co piszę, a jest to jego własne zdanie.

Świetna!!! Będę do niej wracać w gorszych chwilach

3 838
    3 025