Siła woli. Odkryjmy na nowo to, co w człowieku najpotężniejsze

Tłumaczenie: Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo: Media Rodzina
Willpower. Rediscovering the Greatest Human Strength
jagarkar

Siła woli, przełomowe dzieło amerykańskiego psychologa Roya F. Baumeistera, napisana wraz z dziennikarzem naukowym "New York Timesa", Johnem Tierneyem, w rewolucyjny sposób zmienia rozumienie jednej z najwyżej cenionych ludzkich cech - samokontroli. Autorzy korzystają z rewolucyjnych badań oraz dogłębnej, specjalistycznej wiedzy, aby poinstruować nas, jak można zmienić życie dzięki skupieniu własnej energii. Ta książka jest znakomitą lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy pragną uprawiać ćwiczenia fizyczne, przestrzegać diety, skutecznie zarządzać czasem, oszczędzać i opierać się pokusie.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2013

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Diana | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Książka zajęła mi kilka ostatnich wieczorów. Nie jest to pozycja, którą można przeczytać tzw. jednym tchem, ale zdecydowanie warto i lekturę polecam każdemu, kto chce zmienić swoje życie w dowolnym aspekcie, ale... jakoś do tej pory mu nie wychodziło.
Czemu skusiłam się na "Siłę woli"? Bo nie potrafię dotrzymać obietnic złożonych sobie: nauka angielskiego i francuskiego, zrzucenie 6 kilo tłuszczu, napisanie doktoratu i założenie własnej działalności. Te cele przepisuję do kalendarza z roku na rok.
Książka przedstawia dowody naukowych badań (do mnie taka argumentacja dobrze trafia), przytacza przykłady znanych osób jak Eric Clapton i Oprah Winfrey. Każdy z rozdziałów zawiera rozwiązanie konkretnego problemu: utrzymanie diety, wychowanie dzieci, organizacja pracy, zarządzanie czasem, oszczędzanie pieniędzy na wybrany cel itp.
Lektura motywuje, wskazane rozwiązania na wzmocnienie siły woli są proste i każdy może je zastosować we własnym życiu, nie wymagają wydatków finansowych ani...

iw- | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Bardzo dobra książka. Choć zawiera wskazówki, nie nazwałabym jej poradnikiem. Autorzy przedstawili (na wielu przykładach) działanie i mechanizmy odnoszące się do siły woli. Publikacja napisana w sposób przystępny, pozwala nam zrozumieć abstrakcyjny temat samokontroli.

Piotr Gaik | 2015-01-30
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Bardzo dobra pozycja, która pokazuje Siłę Woli z naukowego punktu widzenia. Ma bardziej charakter naukowy niż poradnikowy. Pokazuje także jak wolę ćwiczyć oraz jak odnawiać jej zapasy.

Rafał | 2017-08-28
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Żaden bełkot motywacyjny, lecz bardzo konkretna naukowa pozycja, w której ilość przypisów (których zresztą i tak nikt nie czyta) zdecydowanie przekracza ilość rozdziałów. Naukowcy od lat próbują zmierzyć i zważyć świat, choć jak wiadomo - jest on dość trudny do analizy. Wiele aspektów wciąż trudno jest oszacować, również silna (lub słaba) wola nie posiada żadnej, zrozumiałej dla wszystkich skali wartości. Książka podejmuje rękawice i wskazuje gdzie należy tej woli szukać, jeśli ktoś jej oczywiście potrzebuje. A okazuje się, że potrzebują wszyscy, co więcej, tworzy ją dość pokrętny w logice mechanizm, o którym warto wiedzieć. Jedynie czego mi w "Sile woli..." brakuje, to właśnie choć delikatnej próby zbudowania tej siły woli u czytelnika, ma on po prostu użyć swojej silnej woli użyć, żeby książkę przyswoić, a potem znaleźć w sobie taki magiczny przycisk "Zastosuj", żeby wszystkie te porady na swoje życie przełożyć. Krótko mówiąc - człowieku o słabej woli, nie znajdziesz tu mantry...

Herald | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Siła woli to zdecydowanie jeden z najciekawszych tematów z jakimi miałem styczność. Książka ta opisuje podstawowe mechanizmy działania samokontroli. Między innymi dlaczego samokontrola jest nieskuteczna w utrzymaniu diety. Nieświadomie już znacznie wcześniej niż zabrałem się za temat samokontroli, sam odnalazłem element opisane w tej książce, aby utrzymać dietę. Tym elementem jest cel wyższy, co zostało opisane z nawiązaniem do opowiadania Josepha Conrada pt. "Jądro Ciemności" oraz autentycznych wydarzeń z tym związanych.
Najciekawsze części tej książki to moim zdaniem "alternatywa zero" oraz planowanie tego co się robi. Oczywiście można znaleźć tutaj o wiele więcej ciekawych informacji, powiedziałbym niezbędnych do życia.

Oczywiście nie każdy chce się katować w życiu, niektórzy wola hedonistyczne podejście. Jednak Ci którzy nie myślą całego życia stracić na zabawie, mogą wiele skorzystać na tej publikacji.

Harry61 | 2015-06-29

Obowiązkowa dla każdego komu brakuje wytrwałości i nie wie od czego zacząć pracę nad sobą.

Czytelnik | 2015-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 marca 2015

Dawno nie przeczytałem tak praktycznej książki. Szczerze polecam.

Anna Wadelska | 2015-02-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52 2015r.

Książka dla każdego, kto próbuję zmagać się z rzuceniem nałogu, przezwyciężenia złych nawyków bądź wprowadzenia dobrych zwyczajów. Starannie wypełniona nie tylko naukowymi eksperymentami, ale także dostosowana do praktycznych zastosowań. Gryzł mnie jedynie ten nieporządek: autorzy mogliby na koniec książki dodać parę stron ćwiczeń na silną wolę z ich krótkich opisem. Ale zawartość jest jak najbardziej na plus.

moneygrabbing | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Bardzo fajna książka. Polecam wszystkim ukierunkowanym na rozwój osobisty. Liczne opisy doświadczeń ukazujące jak wielkie znaczenie ma siła woli. Jeśli chcesz polepszyć swoje życie to ta książka jest obowiązkową pozycją. Dowiedz się jak skutecznie rzucić palenie czy przestać palić, w jaki sposób wydajniej pracować oraz lepiej wychowywać dzieci.
Jak dla mnie książka dała kilka praktycznych wskazówek do tego aby lepiej zorganizować sobie życie.
Polecam

Sławomir | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Rzadko wystawiam tak wysoką ocenę, ale w przypadku tej pozycji zdecydowanie zasłużona. Wiele przeczytanych motywacyjnych książek doprowadziło mnie do tej, w moim odczuciu najważniejszej. Tajemnicza SIŁA WOLI, którą każdy powinien poznać i od której powinniśmy zacząć zmieniać oraz doceniać nasze życie i możliwości. Bezapelacyjnie jest to obowiązkowa lektura dla osób, które chciałyby coś zmienić, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. W 100% polecam.