Siła woli. Odkryjmy na nowo to, co w człowieku najpotężniejsze

Roy BaumeisterJohn Tierney Wydawnictwo: Media Rodzina nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Willpower. Rediscovering the Greatest Human Strength
Data 1. wydania:
2012-08-28
Piotr Budkiewicz
Media Rodzina
siła woli samokontrola psychologia poradniki
Willpower. Rediscovering the Greatest Human Strength
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Piotr Budkiewicz
siła woli samokontrola psychologia poradniki

Naukowe spojrzenie na siłę woli. W moim odczuciu trochę zbyt długa lektura. Niemniej jednak, bardzo wartościowa.

Znakomita książka, otworzyła mi oczy na wiele kwestii. Napewno zajrzę do niej jeszcze niejeden raz.

Przygotuj się na to, że te wiedzę można przekazać w 150 stron. No niestety, gdyby tak było to dałbym 8, Ale myślę, że i tak warto, o ile nie ma aktualnie jakiejś zgrabniejszej publikacji.

Jestem bardzo rozczarowana książką. Spodziewałam się różnych wskazówek, wielu motywacji, aniżeli "gotowych" przeprowadzonych doświadczeń... niestety lektura kompletnie nie przypadła mi do gustu. Bardzo długi czas zajęło mi jej przeczytanie...

Zdecydowanie warto sięgnąć po tą pozycje w temacie siły woli. Książa nie tylko zawiera fascynujące badania na temat ludzi i psychologii osiągnięć, lecz także wiele anegdot. Szczególnie, że autorzy postanowili odświeżyć koncept z 19 wieku dotyczący samodyscypliny i dodali mu nieco 21-wiecznej nowoczesności.

Jedyny zarzutu to długość. Książka mogła mieć o 100 stron mniej.

Jestem troszkę rozczarowana tą lekturą. Założeniem książki miało być naukowe spojrzenie na siłę woli, jednakże w moim odczuciu temat nie został wyczerpany do końca. Autorzy prawie w ogóle nie poświęcili uwagi motywacji i nawykom. A przecież nie od dziś wiadomo, że siła woli wyczerpuje się nieznaczne, gdy dana czynność jest już nawykowa, a żeby stała się nawykowa potrzeba...

Fenomenalna! Napisana lekko i prosto, ale w pełni merytorycznie. Autorzy operują bardzo przyjaznym stylem, przekazują wiedzę w logicznym porządku oraz przystępnie. W "sile woli" pojawia się odniesienie do wielu badań oraz historii z których Baumaister oraz Tierney sprawnie wyciągają wnioski. Gdyby tylko każda psychologiczna książka była napisana w ten sposób :).

Roy Baumeister zajmuje się psychologią społeczną, a w szczególności kwestiami związanymi z samokontrolą. Jego eksperyment, w którym badani byli częstowani czekoladkami lub rzodkiewkami, a następnie mieli rozwiązywać zadania jest jednym z częściej przywoływanych w literaturze i który stał się jednym z kamieni milowych w badaniach nad naszą słabą lub silną wolą. Wspólnie z...

Żaden bełkot motywacyjny, lecz bardzo konkretna naukowa pozycja, w której ilość przypisów (których zresztą i tak nikt nie czyta) zdecydowanie przekracza ilość rozdziałów. Naukowcy od lat próbują zmierzyć i zważyć świat, choć jak wiadomo - jest on dość trudny do analizy. Wiele aspektów wciąż trudno jest oszacować, również silna (lub słaba) wola nie posiada żadnej,...

Bardzo fajna książka. Polecam wszystkim ukierunkowanym na rozwój osobisty. Liczne opisy doświadczeń ukazujące jak wielkie znaczenie ma siła woli. Jeśli chcesz polepszyć swoje życie to ta książka jest obowiązkową pozycją. Dowiedz się jak skutecznie rzucić palenie czy przestać palić, w jaki sposób wydajniej pracować oraz lepiej wychowywać dzieci.
Jak dla mnie książka dała...

Dyskusje

• Rozwój