Zwierzę Kulturowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Psychologii Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Cultural animal : human nature, meaning and social life
978-83-01-16468-3
psychologia społeczna
KateCosta

Książka stanowi połączenie psychologii kulturowej i ewolucyjnej. Omawia powiązania między myśleniem, pożądaniem i działaniem. Poszukuje odpowiedzi na pytanie o uniwersalną podstawę bycia człowiekiem.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Łukasz | 2013-02-14
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Wielokrotnie zadawane pytanie o wpływ środowiska na kształtowanie się osobowości człowieka doczekało się w książce Baumeistera kolejnego ujęcia . Nie jest to bynajmniej kolejny zbiór dobrze znanych opracowań, które proponuje się często studentom w ramach studiów. Czytelnik, dzięki przejrzystości tekstu i wielu obrazowym przykładom, może z zaciekawieniem zagłębić się w psychikę człowieka w działaniu, prześledzić mechanizmy jego reakcji na bodźce środowiska i postarać się lepiej zrozumieć pragnienia i emocje człowieka w kontekście kultury. Książka, choć podejmuje problem nurtujący psychologów od dziesiątek lat, ujmuje temat w świeży i lekki sposób, nie tracąc przy tym na rzetelności, co jest dużym atutem tej publikacji. Wielu z nas zastanawia się co to znaczy być człowiekiem, reagować po ludzku, być ludzkim itp. Baumeister próbuje na te pytania odpowiedzieć, jednocześnie prowokując do osobistej refleksji. Do zakupu skłoniła mnie inna pozycja z serii Biblioteka Psychologii...