Okładka książki Requiem dla Bostonu

literatura amerykańska
typ
papier
Ag2S
6.55 (38 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Książka wydana również pod tytułem "Akta Danzigera". Nad malowniczym jeziorem wśród lasów Maine, w domku w pobliżu cichego miasteczka, zostają znalezione zwłoki zastrzelonego mężczyzny - Roberta Danzigera, znanego prokuratora okręgowego w najtrudniejszym, najbardziej przestępczym okręgu Bostonu. Dlaczego Ben Truman, młody policjant z sennego miasteczka, w którym popełniono zbrodnię, decyduje się...

Książka wydana również pod tytułem "Akta Danzigera".

Dlaczego Ben Truman, młody policjant z sennego miasteczka, w którym popełniono zbrodnię, decyduje się pojechać do Bostonu, by obserwować postępy śledztwa?

Bostońska policja szybko znajduje podejrzanego – bandytę, którego Danziger miał na celowniku. Lecz widząc zakulisowy taniec policjantów i gangsterów, Ben postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. Zwłaszcza kiedy natrafia na dawno zapomnianą sprawę morderstwa i zemsty sprzed lat.

Przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą, krwawa tajemnica wychodzi na jaw, lecz w mieście narkotykowych gangów, skorumpowanych gliniarzy i pogrzebanych sekretów wydziału zabójstw najbardziej szokujące odkrycie dopiero czeka na ujawnienie…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

Przeczytana: kwiecień 2013

Gośka | 2013-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 października 2013

Ben Truman jest bohaterem idealnym. Zwykły facet, który zrezygnował ze swojego życia, by zająć się chorą matką. Student historii, który stał się szefem komisariatu w małym miasteczku w stanie Maine. Policjant z trzyletnim stażem, który nie ma pojęcia o prawdziwej pracy policji. Wzbudzający sympatię od pierwszej chwili, absolutnie nie idealny, czasami wręcz śmiesznie nieporadny, jednak z czasem totalnie zaskakujący.

Podczas rutynowej kontroli domków wczasowych Ben natrafia na zwłoki prokuratora z Bostonu. Rusza machina systemu prawnego, jednak Ben jako małomiasteczkowy gliniarz zostaje wykluczony ze śledztwa. Jemu jednak zależy na rozwiązaniu zagadki tej śmierci, która jak się okazuje zatacza coraz szersze kręgi. Wyrusza więc do Bostonu, by wraz z emerytowanym policjantem Kelly'm poznać prawdę. A prawda jest zakopana daleko w przeszłości, chroniona przez wielu ludzi związanych z organami ścigania.

William Landay potrafi być bardzo dosadny. Świetnie opisuje świat policjantów i prokurat...

Martyna | 2014-07-19
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 lipca 2014

Całkiem dobra książka o ponurym, ciężkim klimacie. Jej największym plusem z pewnością jest główny bohater Ben Truman, młody i niedoświadczony szef policji z małego miasteczka, a także bardzo zaskakujące zakończenie. Autor świetnie oddał świat skorumpowanych, mających mroczne tajemnice gliniarzy, którzy rządzą się swoimi prawami. Brutalność tego świata jest wstrząsająca i ma wpływ na każdego kto się z nim zetknie, zmuszając czasami do dramatycznych rzeczy i wyborów.

Piotr | 2013-07-28
Przeczytana: 20 lipca 2013

Znakomity, przemyślany debiut. O tym, że raz wprawiona spirala zła z czasem zatacza coraz szersze kręgi, a zatrzymać można ją tylko w jeden sposób.

RedBerry | 2014-02-08
Na półkach: 2014, Przeczytane

Ben policjant z małego miasteczka, były student historii, który zostaje wciągnięty w sprawę zabójstwa prokuratora z Bostonu. Historia pokazująca jak przeszłość miesza się z teraźniejszością o zaskakującym zakończeniu. Jak najbardziej polecam.

Dominika | 2014-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2014

Dzięki tej książce przekonałam się, że jednak lubię kryminały :) Książka, moim zadaniem, rewelacyjna, trzyma w napięciu i z każdą stroną staje się coraz ciekawsza :)

marlutto | 2014-07-20

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku