Czerwony Barbarossa

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: ALFA
Barbarossa Red
Adam

Jak dotąd - o ile nam wiadomo - wywiad wschodni nie zdołał jeszcze zwerbować żadnego zachodniego urzędnika na szczeblu ministerialnym. Nie doszło również do zwerbowania głowy państwa, co byłoby wypadkiem ekstremalnym. Tego rodzaju operacja jest bez wątpienia zadaniem niezwykle trudnym, ale dla KGB i innych, podobnych organizacji najzupełniej możliwym do wykonania. Zdarzało się jednak, że agenci wywiadu wschodniego zajmowali bardzo wysokie stanowiska na zachodzie.

źródło opisu: Wydawnictwo Alfa, 1992

źródło okładki: skan własny