Czarownica piętro niżej

Okładka książki Czarownica piętro niżej Marcin Szczygielski
Okładka książki Czarownica piętro niżej
Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Bajka Cykl: Czarownica piętro niżej (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czarownica piętro niżej (tom 1)
Bajka
2013-03-06
2013-03-06
dla dzieci opowiadania bajki Magda Wosik

Okładka książki Szkieletnicy Marta Krzywicka, Marcin Szczygielski
Szkieletnicy Marta Krzywicka, Ma...
Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...

Marcin Szczygielski napisał magiczną i pełną przygód powieść dla młodszych dzieci, która zachwycić może dorosłego czytelnika. Autor stopniowo odkrywa przed czytelnikiem tajemnice starej kamienicy, ale pozostawia element niedopowiedzenia, by cały czas intrygować.
W opowieści magia przenika codzienność, wprowadzając Maję do świata fascynującego, zadziwiającego, nieco strasznego...Dziewczynka na początku próbuje racjonalnie tłumaczyć pewne zjawiska, ale nieoczekiwanie dla samej siebie poddaje się przygodzie. Towarzyszą jej kot, lisica (vel wiewiórka) i Marek. Zwierzęta mówią ludzkim głosem, Marek łobuzuje. Niewątpliwą atrakcją są również Zdradliwe Lilie, łysawa Monterowa i duch Oskar.

Czy wakacje bez telewizora, z nudną ciabcią w nudnym mieście mogą okazać się ciekawe dla dziewczynki, która "sypie" cytatami z seriali, które namiętnie ogląda? Pan Szczygielski na każdej stronie Czarownicy... udowadnia, że TAK. Rezolutna i zainteresowana wszystkim, co ją otacza Maja przekonuje się o tym na własnej skórze, przeżywając najlepsze (nie mam co do tego wątpliwości) lato w życiu. Okazuje się, że wystarczy jedno spotkanie z gadającym kotem, by uruchomić lawinę cudownych i magicznych zdarzeń. Wyobraźnia dziecka nie zna granic, nawet jeśli została na chwilę zalepiona "mądrościami" telewizji śniadaniowej.

Mnie książka Marcina Szczygielskiego totalnie zauroczyła.

My zaczęliśmy od "Klątwy dziewiątych urodzin", ale tu cieszyliśmy się ze spotkania z kotem i Foksi:) trochę mniej było Monterowej, która byrlowała w dalszej części, ale z córcią bardzo polubiliśmy póki co całą serię!

Seria zapowiada się bardzo ciekawie. Przeczytałam jednym tchem. Lecę do biblioteki po kolejną część. Dorośli też mogą znaleźć wiele przyjemności w tej lekturze ;)

Zaczęło się "w miarę", ciekawie, ale z czasem zrobiła się nie tyle co dziwna to nawet chora. Nie doczytaliśmy do końca.

W różnych miejscach natykałam się na pozytywne recenzje tej książki, ale jakoś nie mogłam się do lektury przekonać. I to był błąd. Rację mieli ci co chwalili, bo rzeczywiście i rozrywka zacna, i treść ciekawa, i świat przedstawiony spójny, i pouczenia nie uwierają czytelnika w zęby. A już włożenie w usta dziewięciolatki tekstów żywcem wziętych z telenoweli, które ta namiętnie ogląda, jest zabiegiem iście diabolicznym. A jaki efekt humorystyczny daje?! Wprost nie można się powstrzymać  i człowiek parska śmiechem, nieważne duży, czy mały. Okazuje się, że wakacje z babcią, to niezły odjazd. Niech informacja, iż jeszcze w trakcie czytania tego tomu zaczęłam się rozglądać za kolejnymi posłuży wam za recenzję i polecenie. Nie róbcie mojego błędu, nie odkładajcie tej książki na później.

Książka pt. ,, Czarownica piętro niżej" Marcina Szczygielskiego jest książką bardzo wyjątkową. Opowiada o niezwykłych i dziwnych wydarzeniach, których świadkiem jest ośmioletnia Maja. Polecam ją zwłaszcza osobom, które kochają książki w których magia przeplata się z normalnym światem, a rzeczy zwykłe z niezwykłymi.

Kiedy jest się dzieckiem czas upływa bardzo wolno, ale najgorsze, kiedy za oknem pada deszcz, a ty nie masz perspektyw na dobrą zabawę. Kiedy trafia się do miejsca, w którym nie ma nawet porządniej pralki, tv lub innych udogodnień wtedy niech się zlitują nad nami wszelkie dziwne ustrojstwa, duchy skrzypiące deski i inne dziwne paranormalne zjawiska. Tę serię zobaczyłam u Uli na profilu #ksiegarniatrzykropki i zainwestowałam swoje siły w zdobyciu całości dla mojej Helenki (no dobra o sobie też pomyślałam),Zanim zacznę pisać i śmiać się do Was z tego, co w pierwszym tomie was czeka musicie wiedzieć, że cała seria składa się z siedmiu tomów.
1. Czarownica piętro niżej.
2. Tuczarnia motyli
3. Klątwa dziewiątych urodzin.
4. Bez piątej klepki.
5. Pomylony narzeczony
6. Co jedzą czarownice?
7. Jasny Gwint
Zanim zaczniecie czytać pierwszy tom musicie zabezpieczyć się w kubek z ulubioną herbatą i wielką miskę ulubionych dodatków słonych lub słodkich, bo trochę posiedzicie z naszą Mają u Ciabci na wakacjach we wsi, w której wszystko zdarzyć się może m.in. spotkanie ze zdradliwymi liliami gadającym kotem lub wiewiórka która twierdzi, że jest lisem oraz z uwięzionym na strychu duchem, któremu trzeba pomóc wrócić do ciała, ale w jaki sposób? To już sami przekonacie się czytając tę książkę. Przyznaję bez bicia, że od pierwszej kartki uśmiech nie schodził mi z buzi. Chłonęłam każdy rozdział jak mantrę na dobry nastrój.
Wyobraźcie sobie cisza w całym domu, a tu nagle mój głęboki śmiech z tego, w jaki sposób nasza Maja mówi, jak reaguje, co robi i w jakie kłopoty się pakuje. Moja Helenka nieraz mówiła do mnie, że „Ona jest taka niepoprawna”, ale jakże słodka w tej całej swojej dziwności. Zakochałam się i nie wstydzę się tego. Książka przeznaczona w kategorii wiekowej 8+, ale bądźmy szczerzy każdy dorosły, czy młodzież znajdzie tutaj coś dla siebie.
Polecam z całego serca. Idealna na zakończenie roku szkolnego, bo 1 tom zaczynamy od wakacji, w których Maja i Ciabcia mają wiele do zaoferowania.

Mhm...

Rodzice wysyłają Maję do ,,ciabci" na wakacje. Maja jest strasznie nie zadowolona... okazuje się, że babcia nie ma nawet telefonu! Ale czy to znaczy, że wakacje Mai będą nudne?

Sama książka jest naprawdę ciekawa, szybko się ją czyta. Główna bohaterka jest czasami lekko irytująca, ale sama w jej wieku podobnie się zachowywałam.

Skrótem - fajna książka dla 8-9 latek, ale dla trochę starszych też. Jakieś dziecko może się utożsamiać z Mają.

7/10

Mhm...

Skrótem - fajna książka dla 8-9...

Odrzuca po kilku pierwszych stronach. Pełno stereotypów: mama gruba ( co z tego, że w ciąży),tylko objada się, płacze i ogląda seriale. Tata nieudacznik. A córeczka marzy o bogactwie...no nie. Coś strasznego. Masakra. Nie polecam, ale to moje zdanie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Majka będzie długo pamiętać te niezwykłe wakacje. Dlaczego? Po pierwsze została starszą siostrą, ponieważ na świecie pojawiła się malutka Alicja, a po drugie… Dziewczynka spędziła niezapomniane sześć tygodni u ciabci. Dobrze przeczytaliście, to nie błąd ani żart psotnego chochlika. Kim była ta starsza kobieta? Dlaczego Majka musiała sama tak długo zostać w Szczecinie? Czego tam doświadczyła? To książka, która wciąga i bawi do łez nie tylko młodych czytelników. Warto dodać, że autor w ciekawy sposób połączył w niej świat realny ze szczyptą fantastyki, a to dopiero pierwszy tom cyklu. Polecam!

• Dla dzieci
  • Dziecięce