Czarownica piętro niżej

Okładka książki Czarownica piętro niżej
Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Bajka Cykl: Czarownica piętro niżej (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czarownica piętro niżej (tom 1)
Bajka
2013-03-06
2013-03-06
dla dzieci opowiadania bajki Magda Wosik

Kiedy jest się dzieckiem czas upływa bardzo wolno, ale najgorsze, kiedy za oknem pada deszcz, a ty nie masz perspektyw na dobrą zabawę. Kiedy trafia się do miejsca, w którym nie ma nawet porządniej pralki, tv lub innych udogodnień wtedy niech się zlitują nad nami wszelkie dziwne ustrojstwa, duchy skrzypiące deski i inne dziwne paranormalne zjawiska. Tę serię zobaczyłam u Uli na profilu #ksiegarniatrzykropki i zainwestowałam swoje siły w zdobyciu całości dla mojej Helenki (no dobra o sobie też pomyślałam), Zanim zacznę pisać i śmiać się do Was z tego, co w pierwszym tomie was czeka musicie wiedzieć, że cała seria składa się z siedmiu tomów.
1. Czarownica piętro niżej.
2. Tuczarnia motyli
3. Klątwa dziewiątych urodzin.
4. Bez piątej klepki.
5. Pomylony narzeczony
6. Co jedzą czarownice?
7. Jasny Gwint
Zanim zaczniecie czytać pierwszy tom musicie zabezpieczyć się w kubek z ulubioną herbatą i wielką miskę ulubionych dodatków słonych lub słodkich, bo trochę posiedzicie z naszą Mają u Ciabci na wakacjach we wsi, w której wszystko zdarzyć się może m.in. spotkanie ze zdradliwymi liliami gadającym kotem lub wiewiórka która twierdzi, że jest lisem oraz z uwięzionym na strychu duchem, któremu trzeba pomóc wrócić do ciała, ale w jaki sposób? To już sami przekonacie się czytając tę książkę. Przyznaję bez bicia, że od pierwszej kartki uśmiech nie schodził mi z buzi. Chłonęłam każdy rozdział jak mantrę na dobry nastrój.
Wyobraźcie sobie cisza w całym domu, a tu nagle mój głęboki śmiech z tego, w jaki sposób nasza Maja mówi, jak reaguje, co robi i w jakie kłopoty się pakuje. Moja Helenka nieraz mówiła do mnie, że „Ona jest taka niepoprawna”, ale jakże słodka w tej całej swojej dziwności. Zakochałam się i nie wstydzę się tego. Książka przeznaczona w kategorii wiekowej 8+, ale bądźmy szczerzy każdy dorosły, czy młodzież znajdzie tutaj coś dla siebie.
Polecam z całego serca. Idealna na zakończenie roku szkolnego, bo 1 tom zaczynamy od wakacji, w których Maja i Ciabcia mają wiele do zaoferowania.

Mhm...

Rodzice wysyłają Maję do ,,ciabci" na wakacje. Maja jest strasznie nie zadowolona... okazuje się, że babcia nie ma nawet telefonu! Ale czy to znaczy, że wakacje Mai będą nudne?

Sama książka jest naprawdę ciekawa, szybko się ją czyta. Główna bohaterka jest czasami lekko irytująca, ale sama w jej wieku podobnie się zachowywałam.

Skrótem - fajna książka dla 8-9 latek, ale dla trochę starszych też. Jakieś dziecko może się utożsamiać z Mają.

7/10

Mhm...

Skrótem - fajna książka dla 8-9...

Odrzuca po kilku pierwszych stronach. Pełno stereotypów: mama gruba ( co z tego, że w ciąży), tylko objada się, płacze i ogląda seriale. Tata nieudacznik. A córeczka marzy o bogactwie...no nie. Coś strasznego. Masakra. Nie polecam, ale to moje zdanie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Majka będzie długo pamiętać te niezwykłe wakacje. Dlaczego? Po pierwsze została starszą siostrą, ponieważ na świecie pojawiła się malutka Alicja, a po drugie… Dziewczynka spędziła niezapomniane sześć tygodni u ciabci. Dobrze przeczytaliście, to nie błąd ani żart psotnego chochlika. Kim była ta starsza kobieta? Dlaczego Majka musiała sama tak długo zostać w Szczecinie? Czego tam doświadczyła? To książka, która wciąga i bawi do łez nie tylko młodych czytelników. Warto dodać, że autor w ciekawy sposób połączył w niej świat realny ze szczyptą fantastyki, a to dopiero pierwszy tom cyklu. Polecam!

Na początku nie chciało mi się czytać, ale jak tylko zaczęła nie mogłam się oderwać. Bardzo szybko się rozkręciła

Całkiem spoko rozrywka, ale wątek fantastyczny ze zwierzętami wszystko zepsuł

Całkiem spoko rozrywka, ale wątek fantastyczny ze zwierzętami wszystko zepsuł

Książka na długo zapada w pamięć

Książka na długo zapada w pamięć

Ta książka z pewnością zasługuje na miano oryginalnej. Przy pierwszym odruchu może się wydawać, że jest to historia dla dzieci, jednak ja poleciłabym ją raczej - mającym dystans i niestarającym się być na siłę dorosłym - nastolatkom. "Czarownica piętro niżej" ma w sobie to wszystko co powinna w sobie mieć dobra książka o zwariowanych czarownicach - humor, miłość, przygody oraz liczne katastrofy! Charakter serii jest bardzo luźny, jednak sam pomysł - wręcz przeciwnie. Wciągająca, czasem dramatyczna akcja idealnie kontrastuje z wesołym i przyjemnym zachowaniem postaci. Serdecznie polecam ją osobom, które lubią się czasem pośmiać i z przymrużeniem oka patrzą na swój wiek!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciekawa propozycja,

Bardzo ciekawa propozycja,

Książka pt. ,, Czarownica piętro niżej" Marcina Szczygielskiego jest książką bardzo wyjątkową. Opowiada o niezwykłych i dziwnych wydarzeniach, których świadkiem jest ośmioletnia Maja. Polecam ją zwłaszcza osobom, które kochają książki w których magia przeplata się z normalnym światem, a rzeczy zwykłe z niezwykłymi.