Zagadki babci

Okładka książki Zagadki babci
Sylwia ChutnikRoksana Jędrzejewska-Wróbel Wydawnictwo: Frajda literatura dziecięca
literatura dziecięca
Frajda
2022-11-09
2022-11-09
literatura polska babcia antologia

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Same fajne babcie w tej książeczce... Wzruszające i mądre historie, nie tylko dla dzieci.

Książka zawiera wątki homoseksualne (opowiadanie Sylwii Chutnik "Dwie babcie"),więc jeśli ktoś chce nie uświadamiać dziecka zbyt wcześnie, to warto się wstrzymać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka, która nawiązuje do babć. Siedem opowiadań ukazujące babcie, które potrafią nas jeszcze zaskoczyć nie jeden raz. Książka odczarowuje wizerunek seniora młodemu czytelnikowi.

Nie, nie i jeszcze raz nie.
Babcia to jest archetyp więzi. Babcia to Dusza. Babcia to Miłość, a nie narzędzie propagandy. "Siedem opowiadań pełnych czułości, ciepła i humoru"... raczej pełne przemycanej dzieciom lewackiej ideologii.
Dziękuję bardzo. Lub, jakby z sarkazmem powiedziała moja świętej pamięci Babcia: "jak nie wiem co".

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Sięgając po tę książkę chyba miałam co do niej całkiem inne oczekiwania. Oczekiwania, które niestety nie zostały zaspokojone.
Tym razem z przykrością muszę stwierdzić, że książka nie bardzo przypadła mi do gustu. Może nie była zła, bo to byłoby za dużo powiedziane, ale niestety nie była też dobra. Wraz z córką mamy podobne zdanie.

Ta książeczka bardzo nam się dłużyła. Mimo, iż jest ona króciutka to czytaliśmy tylko po historii lub dwóch dziennie. Więcej to było dla nas za wiele niestety.....

Historie zawarte w opowiadaniach opowiadają o babciach, zarówno tych prawdziwych jak i trochę wymyślonych ;)
Mi niestety zabrakło w stylu pisania takiej nutki zachęcenia. Czytałam aby czytać, ale bez żadnych emocji. No niestety.... Ta książka nie wpasowała się w nasze gusta :(

Polecam abyście sami sięgnęli i się przekonali czy Wam się spodoba. Może akurat ;)

Ta książeczka bardzo nam się dłużyła....

"Zagadki Babci" to antologia siedmiu opowiadań, w których główną rolę odgrywają babcie i ich pociechy. Historie są rozmaite. Z poczuciem humoru, z zagadkami, ale i takie nawiązujące do przemyśleń.
~
Historyjki obrazują rolę babć, która w życiu jest bardzo ważna.

"Bombowa babcia" to historia, w której Eliza dowiaduje się o tajnej i bardzo pożytecznej misji swojej babci dla świata.

"Moją babcia jest wilkołakiem" to historyjka, w której Ignacy odkrywa, że babcia jest wilkołakiem, ale tym DOBRYM!

"Dwie babcie" to zaś opowieść o tym, jak w życiu Karoliny pojawiły się dwie babcie.

"Przyszywana babcia" to opowiadanie w którym Jagoda stwarza pozory przed całą klasą, że ma odjechaną babcię, która w rzeczywistości nie istnieje. Jednak przyjdzie jej pomoc w postaci przyszywana babci Malwiny.

"Niedziela" to historia, w której babcia Basia jest jak MacGyvere i najlepiej z całej rodziny gra w scrabble.

"Nauka chodzenia" to opowieść, której babcia Hania ulega wypadkowi, jej kość w udzie zostaje pęknięta. Z pomocą wnuczki babcia zamierza się w niedługim czasie zabrać się za rehabilitację.

"Puzzle" to poruszająca historia, w której rodzina zauważa u babci Janeczki coraz większe problemy z pamięcią.

Polecam. Bardzo lekka i przyjemna książka na wspólne czytelnicze wieczory z dzieckiem. Jest też bardzo ładna i przejrzysta 😊.

~
Historyjki obrazują rolę babć, która w życiu jest bardzo ważna.

Bardzo mądra książka dla dzieci pokazująca, jak różne babcie są na świecie. Wspaniała ❤️

Dzisiaj krótko o ciekawej antologii dla dzieci w której główny prym wiodą babcie. Różnorodne opowiadania pełne sekretów i miłości, ale także ważnych kwestii jak ekologia, homoseksualizm, stereotypy, choroba oraz akceptacja.

Czy tytułowe babcie mają odmienne poglądy i problemy niż młodsze pokolenia? Co zrobi dziewczynka która nie ma babci?

Kolorowe, przyjemne dla oka ilustracje (choć mogłoby być ich więcej) są idealnym dodatkiem do treści, która ukazuje babcie w różnych odsłonach, a która zadowoli starsze dzieci przy wieczornej lekturze.

Kolorowe, przyjemne dla oka...

Tytuł: "Zagadki babci"
Autor: zbiór opowiadań
Data premiery: 09.11.2022r.
Wydawnictwo: Frajda

"Zagadki babci" to zbiór opowiadań. Specjalnie szukałam na necie dla jakich dzieci jest ta książka i jakie ma oceny na lubimy czytać.
Nie ukrywam, że mam z nią trochę problem.
Niby przekazuje fajne wartości o babciach... O szacunku do starszych osób... O spędzaniu czasu ze swoimi babciami... porusza ważne tematy...
Ale mnie to jakoś nie chwyciło za serce. Wręcz uważam, że niektóre opowiadania są trochę za trudne dla małych dzieci i mogą ich nie zrozumieć. Myślę, że jak już jest to pozycja dla dzieci dużo starszych niż 5-7 lat.
W "Zagadkach babci" znajdziemy opowiadania, które dotyczą babci stającej w obronie wycięcia ulubionego drzewa; babci wilkołaka (nie, babcia nie była wilkołakiem! Zajmowała się badaniami nad wilkami); babci związanej z inną babcią; babci, która traciła pamięć🥺; babci, która udawała babcię dla kogoś innego itd...
Brzmi dobrze, ale tak jak pisałam...
Jakoś mnie ten zbiór opowiadań nie ujął za serce, aczkolwiek Was zachęcam byście sami się przekonali czy warto:-)

Tytuł: "Zagadki babci"
Autor: zbiór opowiadań
Data premiery: 09.11.2022r.
Wydawnictwo: Frajda

Nie ukrywam, że mam z nią trochę problem.

Mam dla Was propozycję świetnej książki dla dzieci.

Jeszcze zdążycie kupić przed świętami w księgarniach stacjonarnych.

"Zagadki babci" to siedem opowiadań, czterech autorek i trzech autorów.
W środku znajdziecie opowiadania o babciach z pięknymi ilustracjami. Bohaterami powieści są babcie i ich wnuki. Kto ma babcie ten jest ogromnym szczęściarzem.
To idealna książka dla dzieci, bo pokazuje, że trzeba doceniać babcie. Można od nich dostać wiele cennych wskazówek oraz dostać porady i usłyszeć interesujące historie.
Tę książeczkę polecam dzieciakom i ich rodzicom, by uczyły dzieci szacunku do starszych osób i doceniły, że mają babcie.
Warto czytać dzieciakom takie wartościowe książki.
Gorąco polecam!

Mam dla Was propozycję świetnej książki dla dzieci.

Jeszcze zdążycie kupić przed świętami w księgarniach stacjonarnych.

"Zagadki babci" to siedem opowiadań, czterech autorek i trzech autorów.
To idealna książka...

• W planach ebook