W mroku tajemnic

Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Cykl: Mikael Brenne (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Skjellig grunn til mistanke
Barbara

Mikael Brenne dowiaduje się o tragicznej śmierci kolegi po fachu. Policja obstaje przy samobójstwie, ale Brenne postanawia bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Z czasem zyskuje pewność, że nie tylko śmierć Bjørna Grovena wymaga wyjaśnienia, jego śledztwo utyka jednak w martwym punkcie. Mikael czuje, że błądzi po omacku, a mimo to nie może się już zatrzymać. Tym razem stawką w grze jest nie tylko...

zyskuje pewność, że nie tylko śmierć Bjørna Grovena wymaga wyjaśnienia, jego
śledztwo utyka jednak w martwym punkcie. Mikael czuje, że błądzi po omacku,
a mimo to nie może się już zatrzymać. Tym razem stawką w grze jest nie tylko jego
reputacja, lecz także życie ludzi, na których mu zależy.
W mroku tajemnic to trzecia powieść Chrisa Tvedta, nowego klasyka kryminału rozgrywającego
się na sali sądowej.
Swoją trzecią książką Chris Tvedt ponad wszelką wątpliwość udowadnia, że uplasował
się u góry tabeli norweskiej ekstraklasy powieści kryminalnej.
Sindre Hovdenakk, „VG”
Chris Tvedt tworzy kryminały wysokiej jakości. Pisze zwięźle i dobrze, a szczególnie
przekonywające i pełne empatii są jego opisy wyrzutków społeczeństwa. Tvedt unika
karykaturalności tak powszechnej w tym gatunku. Nie ma tu głupiego policjanta ani
zaglądającego do kieliszka śledczego. Jest za to zaangażowany norweski adwokat
o zdolnościach analitycznych, całkiem zwyczajnym życiu prywatnym i dramatycznej
przeszłości. I to wystarczy. Aż nadto.
Sven Egil Omdal, „Stavanger Aftenblad”

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: http://nk.com.pl/files/pobierz_katalog/nk_katalog_...»

Pablos | 2013-04-14
Na półkach: [2013]
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Dramatyczna końcówka poprzedniej książki, której bohaterem jest Mikael Brenne spowodowała, że prawnik wpadł w głębokie kłopoty. Nikt nie jest na tyle twardy, by nie odczuwać skutków tak wielu strasznych, wykańczających zarówno fizycznie, jak i psychicznie wydarzeń. Mikael się stoczył, dopadła go depresja, stracił miłość swego życia oraz dar, dzięki któremu został tak sławnym adwokatem. Tak bardzo się w tym wszystkim pogubił, że nie dość, iż dopadają go ataki paniki, to jeszcze w przeciwieństwie do czytelnika nie wie o co chodzi. Równo w połowie książki (Kindle pokazywał dokładnie 50%) doskonale wiedziałem jakim torem pójdzie fabuła, a nawet kto jest w sprawę uwikłany i kto jest mordercą. Jedynym wytłumaczeniem dla Autora, który nie dopilnował intrygi jest właśnie chęć pokazania ograniczeń człowieka znajdującego się w rozsypce. Gdyby "W mroku tajemnic" było moim pierwszym spotkaniem z Mikaelem, byłoby także spotkaniem ostatnim. Jednak ponieważ jako czytelnik już to i owo z bohaterem...

Klaudia | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Po raz kolejny nie zawiodłam się ! Zawroty akcji, rzeczywiste opisy wciągają czytelnika. Jestem najbardziej na tak.

Mani | 2013-10-13
Przeczytana: 2013 rok

Chris Tvedt został okrzyknięty gwiazdą skandynawskiego kryminału. Akcja jego książek rozgrywa się na sali sądowej, a głównym ich bohaterem jest Mikael Brenne, adwokat zajmujący się w głównej mierze sprawami ciężkiego kalibru.

Życie Mikaela w jednej chwili przewraca się do góry nogami. Odchodzi od niego ukochana kobieta, a jego najlepszy przyjaciel popełnia samobójstwo. Czy na pewno? Mężczyzna wraz z żoną zmarłego postanawia dowiedzieć się prawdy, sprawa utyka jednak w martwym punkcie. W międzyczasie adwokat dostaje nową sprawę - ma bronić chłopaka, który jest oskarżony o zabójstwo swojego młodszego brata. Sprawa wydaje się być skazana na porażkę, a Mikael za wszelką cenę chce uniewinnić swojego klienta. Czy dotrzyma danego przyjaciółce słowa?

Powieść Chrisa Tvedt'a jest wielowątkowa. Mikael zajmuje się kilkoma rzeczami na raz, tu szuka poszlak dotyczących przyjaciela, tam przygotowuje się do sprawy klienta, pomiędzy mamy też przedstawione jego życie prywatne, dzięki czemu jego...

Beate | 2014-05-13
Na półkach: 2014
Przeczytana: 09 maja 2014

Bardzo ciekawy kryminał, szybko się go czyta. Parę zbrodni powiązanych ze sobą (początkowo myślałam, że nie mają nic wspólnego ze sobą co mi się nie podobało, główny bohater - adwokat zaczął pomagać przy rozwikłaniu jednej zagadki - śmierci swojego kolegi z pracy i tak jakby o niej zapomniał, zajął się obroną chłopaka oskarżonego o zamordowanie brata. Na szczęście pomyliłam się, zbrodnie były ze sobą powiązane)podsumowując polecam jak najbardziej:)

Isztar | 2013-06-25
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Szczerze przyznam, że nie czytałam poprzednich części tej serii. Korzystając z niezwykłej okazji postanowiłam sięgnąć po kryminał, choć do tej pory nie był to mój ulubiony nurt w literaturze. Czasem trzeba po prostu dojrzeć do takich utworów i u mnie właśnie to jest chyba ten czas, by poszerzyć swoje horyzonty.

Mikael to człowiek po przejściach, próbujący poradzić sobie z depresją, a do tego musi poukładać na nowo swoje życie zawodowe i prywatne - to wiele jak dla jednej osoby, na dodatek wszystko dzieje się w bardzo krótkich odstępach czasu. Nic dziwnego, że nie od razu wszystko idzie po myśli Mikaela. Jednak z czasem jest coraz lepiej. Do pomocy ma uroczą asystentkę Synne, która bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki. Razem próbują poradzić sobie ze spotykającymi ich problemami. A nie wszystkie przeszkody, jakie stawia im życie są łatwe do przeskoczenia, są też takie, których nie da się tak po prostu ominąć. Długa i pełna niespodzianek droga przed nimi. Autor pokazał jak...

Reacher90 | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Wróciłem do Tvedta po długiej przerwie i jak zwykle nie zawiodłem się. W tej książce parę wątków łączy się ze sobą, problemy osobiste głównego bohatera, przeplatają się losy jego bliskich i pojawiają się osoby, które na pierwszy rzut oka nie odegrają żadnej roli w tej historii. Brawo za budowanie napięcia, polecam.

Dreptak | 2014-09-18
Na półkach: 2014
Przeczytana: 18 września 2014

niestety, każdy kolejny tom przygód mecenasa Brenne oceniam coraz niżej;

Meggi | 2015-06-16
Na półkach: Ulubione