Łowca szczurów

Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Cykl: Mikael Brenne (tom 4)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rottejegeren
Barbara

W 1944 roku norweski ruch oporu wykonuje egzekucję na donosicielu. Sześćdziesiąt trzy lata później pewien morderca wychodzi z więzienia po odbyciu długiego wyroku i kieruje się w stronę rodzinnego miasta. Ma tam rachunki do wyrównania… Z kolei Mikael Brenne podejmuje się oczyszczenia z podejrzeń chorej psychicznie nastolatki, oskarżonej o podpalenie domu i zabicie dziadka. Śledztwo naprowadza...

z podejrzeń chorej psychicznie nastolatki, oskarżonej o podpalenie domu i zabicie dziadka. Śledztwo naprowadza go na trop wydarzeń z czasów wojny, jednak nikt nie chce mówić głośno o tym, co się wtedy stało…

źródło opisu: http://nk.com.pl/lowca-szczurow/1856/ksiazka.html

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2013

Mocny thriller, znakomicie napisany trzymający na wysokim poziomie zaskoczył mnie i pisarz skandynawski.
Bardzo lubię takie książki czytać zachwycona jestem.
Historia opowiada o mordertstwie dziadka dziewczyny, który został podpalony w swojej chacie niewinną dziewczynnę oskarzyli o to niesłusznie.
Akcja doskonała i fabuła książki również jestem pod ogromnym wrażeniem bardzo dobry thriller czytało się super godny polecenia!!!!

Pablos | 2013-09-23
Na półkach: Przeczytane, [2013]
Przeczytana: 22 września 2013

Książki Chrisa Tvedta bardzo kojarzą mi się z powieściami Jamesa Thompsona. Tu Norwegia, tam Finlandia, tu adwokat, tam policjant - a obu panów poznałem tylko dlatego, że na ebooki tak często są promocje. Każdy z pisarzy potrafił przedstawić swojego bohatera tak, by chciało się poznawać dalsze jego losy, zarazem przy każdym z nich miałem się czego czepiać pisząc opinię.

Kto czytał wcześniejsze książki Tvedta, a szczególnie tom drugi: “Na własną rękę” doskonale wie, że Mikael Brenne nie jest takim typowym adwokatem, który pracuje głównie na sali sądowej. Wręcz przeciwnie, pracuje przede wszystkim poza budynkiem wymiaru sprawiedliwości, a to, co go kręci to samo poszukiwanie prawdy. “Łowca szczurów” zapewni mu zagadkę, która znowu powoduje skojarzenie z Jamesem Thompsonem i jego ‘Bielą Helsinek”. Motywem przewodnim bowiem będzie tu szeroko rozumiany nazizm, z tym, że nie oparty na wydarzeniach dzisiejszych, powrócimy bowiem do przeszłości i rzucimy okiem na czas drugiej wojny...

moody | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ksiązka która według mnie może nie jest wybitnym dziełem ale napewno jest jednym z lepszych kryminałów jakie ostatnio udało mi sie przeczytać. Wartka, szybka akcja, no i ciekawe zaskakujące czytelnika zakończenie, kiedy już myślimy ze wiemy wszystko. Jedyne co mi przeszkadzało to oparcie tematu ksiązki na wydarzeniach wojennych, mam wrażenie że jest to nagminnie wykorzystywany temat w kryminałach skandynawskich , ale poza tym całośc jest godna polecenia:)

Meggi | 2015-07-16
Przeczytana: 10 lipca 2015

Brenne jakoś zmiękł w tej części...

Rhenarion | 2017-07-16
MaCzu | 2017-05-03