Klucz

Cykl: Engelsfors (tom 3)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Nyckeln
chamariz

W ENGELSFORS ZBLIŻA SIĘ KONIEC. Minął niespełna miesiąc od tragedii na sali gimnastycznej w liceum w Engelsfors, lecz Wybrańcy nie mają czasu, żeby dojść do siebie. Niebawem ich świat znowu stanie na głowie. Pytania znajdą odpowiedzi, tajemnice zostaną wyjawione, a lojalność będzie wystawiona na ciężką próbę. Czasu jest coraz mniej, a Wybrańcy mogą być pewni tylko jednego – że wszystko się...

W ENGELSFORS ZBLIŻA SIĘ KONIEC.

Minął niespełna miesiąc od tragedii na sali gimnastycznej w liceum w Engelsfors, lecz Wybrańcy nie mają czasu, żeby dojść do siebie. Niebawem ich świat znowu stanie na głowie. Pytania znajdą odpowiedzi, tajemnice zostaną wyjawione, a lojalność będzie wystawiona na ciężką próbę. Czasu jest coraz mniej, a Wybrańcy mogą być pewni tylko jednego – że wszystko się zmieni. Klucz to ostatnia część trylogii o miasteczku Engelsfors. Poprzednie dwa tomy, Krąg i Ogień odniosły ogromny sukces zarówno wśród krytyków, jak i czytelników.

źródło opisu: http://bookgeek.pl/2014/10/16/zapowiedz-klucz-mats...(?)

źródło okładki: http://bookgeek.pl/2014/07/29/zapowiedz-klucz-mats...»

Sklep
Format
Cena

• Arystokratka w ukropie
  • Dotrzymana obietnica
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo

8,13 (16 ocen i opinii)
Dotrzymana obietnica
Jill Anderson

7,22 (27 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Ginekolodzy
Jürgen Thorwald

7,8 (61 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Rachel3 | 2014-12-12

Seria "Engelsfors" to równia pochyła. Pierwsza część interesująca, druga też, ale już nieco mniej, a trzecia jeszcze gorzej. Ponadto, drażniły mnie feministyczne tendencje - świat ratują niemal wyłącznie dziewczyny, postacie męskie albo umierają (w tym mój ulubiony bohater), albo są słabe i nic nie robią (hm, w sumie też mój ulubiony bohater), albo są po przeciwnej stronie barykady (tu też na pół biedy dałoby się go zaliczyć). Dorzućcie do tego jeszcze wątek lesbijski i już zupełnie nie chce mi się czytać... a zważcie, że jestem kobietą i powinnam czuć się wyróżniona.

Podsumuję jednym zdaniem: "GDZIE TE CHŁOPY?"

DaggerFighter | 2013-02-07

Czekam na to z niecierpliwością.

Anna-mojeksiążki | 2015-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2015

„Klucz” zamyka trylogię o Wybrańcach z Engelfors. Wybrańcy to grupa czarownic, które władają żywiołami, a ich celem jest zapobiegnięcie apokalipsie . Ponownie spotykamy więc Annę-Karin, Vanessę, Lineę i Mino, które i tym razem zostaną wystawione na ciężką próbę.

Wybrańcy stworzyli krąg, aktualnie z siedmiu osób pozostało cztery. Niepozorna grupa nastolatków władająca żywiołami nie zdołała utrzymać przy życiu wszystkich swoich członków. Dziewczyny walczą, jednak apokalipsa zbliża się nieubłaganie. Świat ludzi do świata demonów oddziela cienka granica, portal, tymczasem trzy spośród żywiołów, które miały pomóc w jego zamknięciu zostały utracone. Dziewczyny mają przed sobą nie lada zadanie do wykonania, szukają wyjścia, choć sytuacja wydaje się być beznadziejna. Zostaje powołana nowa grupa Wybranych, jednak czarownice nie potrafią im zaufać…. Sytuacja zmienia się, kiedy Mino odłącza się od nich i zaczyna współpracować z Radą. Czy uda im się zjednoczyć siły i przeciwdziałać...

Martinen | 2015-03-01
Na półkach: 2015, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2015

Jestem pełna podziwu dla autorów, którzy w tak wyśmienity sposób obmyślili całą historię, rozgrywającą się w tej trylogii. "Klucz" jest doskonały w każdym calu to niesamowita książka. Od samego początku, aż po sam jej koniec ciągle coś się dzieje, nie ma ani chwili nudy. Pojawiają się nowe postacie, wydarzają się rzeczy dramatyczne i niezwykłe (wiele razy zdumiona podczas czytania robiłam wielkie oczy, lub mruczałam sobie pod nosem coś w stylu "Wow!", "O kurde!"), odkrywane są nowe, zaskakujące tajemnice. Komu można ufać? Gdzie kryje się prawda? Z tym wszystkim muszą się zmierzyć główne bohaterki, które są świetnie skonstruowanymi postaciami. Nie mogę również pominąć faktu, że autorzy w świetny i dojrzały sposób przedstawiają problemy z jakimi muszą borykać się dzisiejsze nastolatki. Za to również wielki plus. "Klucz" ląduje oczywiście na półce "Ulubione" i...POLECAM! Ten kto sięgnie po książki z tej trylogii na pewno się nie zawiedzie!

Madeline_Black | 2015-02-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2015

Całkiem znośne zakończenie trylogii. Co prawda lekko przydługawe i momentami nudne, ale można na to przymknąć oko. Z tłumaczeniem niestety już gorzej. Pełno błędów: powtórzeń, pomieszania imion itp. Widać, że robione na szybko. Generalnie, co do historii, spodziewałam się czegoś dużo mroczniejszego, a i rozwinięcie niektórych wątków było średnio interesujące.

eR_ | 2015-02-01

Niestety finał rozczarowuje.
Ani to zaskakujące,ani nie wyjaśniające wszystkiego.
Tak jakby autorzy znudzili się przy poprzednich tomach i chcieli jak najszybciej skończyć.

Julls | 2015-04-22
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Cudowna książka. W chwili, kiedy skończyłam ją czytać, zrobiło mi się smutno, że to już ostatnia część o czarownicach z miasteczka Engelsfors.

Podsumowując całą serię- sam pomysł nie wydał mi się zbytnio oryginalny, lecz akcja toczy się bardzo wartko i książki czyta się bardzo, bardzo szybko, głównie dzięki prostemu językowi i brakowi większych opisów. We wszystkich 3 częściach nie brak zaskakujących zwrotów akcji i niespodzianek.

Jednak rzeczą, która mnie najbardziej w całej serii urzekła, były postacie. Autorom po mistrzowsku udało się wykreować szereg zupełnie różnych, nie "przesłodzonych", bardzo realistycznych postaci. Historia każdej z nich była dla mnie fascynująca. Nietrudno było mi właściwie wyobrazić sobie każdą postać- po przeczytaniu całej serii mam wrażenie jakbym znała Minoo, Annę-Karin, Vanessę, Linneę, Idę, Rebekę i wielu innych naprawdę. Jakbym ja sama była częścią tego magicznego świata. Fascynowały mnie wewnętrzne zmiany, jakie zachodziły w...

aliska | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Podsumowując Klucz to najsłabsza ze wszystkich części trylogii i wcale nie jest zadowalającym zakończeniem. Niedopracowana, pełna błędów, których nie da się już naprawić. Jestem naprawdę zawiedziona, bo mogła być to fenomenalna trylogia, którą polecałabym każdemu. Nie będę Wam jednak odradzała sięgnięcia po tę książkę, bo czytałam kilka recenzji, gdzie dziewczyny pisały, że jest to naprawdę dobra i warta uwagi książka. Sami musicie zdecydować. Ale jeśli się zawiedziecie, pamiętajcie - ja ostrzegałam!

Tinkerbelle | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Trudno mi ocenić tę powieść. Za dużo Linno i Vanessy to po pierwsze. Sam pomysł na zakończenie - ciekawy. Rzec by można, poprawnie napisane zakończenie. Przeczytałam z dużym zainteresowaniem, ale zabrakło tego "czegoś" nie do końca uchwytnego, co przyprawia czytelnika o wypieki na twarzy.

Poboczna uwaga: Klucz, który jak i całość trylogii uważam za dość mocną jak na książkę dla młodego czytelnika, znaleźć można na półce w księgarni z literaturą dla dzieci i młodzieży, natomiast Czerwona Królowa, którą kupiłam tego samego dnia, ze swoją infantylną fabuła przynależy do półki "literatura obca". I gdzie tu sens?

salander | 2014-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Całą sage oceniam wybitnie(!) Długo czekałam aż pojawi się trzecie cześć. Co mogę o niej powiedzieć? Pochłonęłam ją nie wiem kiedy (cały weekend na uczelni ją czytałam zamiast słuchać na wykładach i ćwiczeniach)
Książka ma to do siebie, że nie jest przesłodzona, dziewczyny nie są idealne i ciągle jest gorze .... a zakończenie? Czyżby szykowały się dalsze losy wybrańców? :) bardzo bym tego chciała

Krąg
    Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren