Klucz

Mats StrandbergSara Bergmark Elfgren Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Engelsfors (tom 3) literatura młodzieżowa
Nyckeln
literatura młodzieżowa
literatura szwedzka literatura młodzieżowa

Okładka książki Potwór i ludzie Mats Strandberg, Sofia Falkenhem
7,0
Potwór i ludzie Mats Strandberg, So...
Okładka książki Potwór i cyrk Mats Strandberg, Sofia Falkenhem
7,8
Potwór i cyrk Mats Strandberg, So...
Okładka książki Nocny potwór Mats Strandberg, Sofia Falkenhem
7,5
Nocny potwór Mats Strandberg, So...
Okładka książki Klucz Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren
7,8
Klucz Mats Strandberg, Sa...

Na półkach: , , , , , , ,

chyba najważniejsze w tym cyklu to że jedna z bohaterek zakochuje się w byłej dziewczynie swojego chłopaka... trup się ściele poza tym gęsto, nikt nikogo nie lubi i w ogóle

Engelsfors
Siedmioro nastolatków obdarzonych niezwykłą mocą.
W noc Krwistego Księżyca jakaś nieprawdopodobna siła przywiodła ich w to samo miejsce.
Tam poznali swojego przewodnika, Nicolausa.
To początek mocy, budzących się do życia... nie tylko tych dobrych.
Jest sześć żywiołów.
Ziemia. Ogień. Powietrze. Woda. Metal. Drewno.
Jest jeszcze inny rodzaj mocy, bardzo silnej,...

,,Klucz'' to ostatni tom trylogii Engelsfors.

Fabuła:
Rozpoczyna się kolejny rok szkolny.Do miasteczka przyjeżdza osoba,która po raz drugi została pobłogosłąwiona przez Demony.Teraz szuka zemsty na osobach,przez które nie wypalił jej poprzedni plan.Minoo przechodzi do innego kręgu i ćwiczy swoją moc.Pozostałe Wybrane nie są pewne czy to dobry pomysł.Uważają że ich ...

Cała trylogia Engelsfors jest moim zdaniem niesamowita. Poznajemy w niej historie sześciu całkowicie różnych dziewczyn, które, w związku z pewnymi wydarzeniami, muszą zacząć współpracować. Bohaterki znały się wcześniej tylko z widzenia i szczerze mówiąc, nic nie wskazuje na to, aby miały znaleźć nić porozumienia. Ale świat nie uratuje się przecież sam.
Pomimo iż magia...

Muszę przyznać autorom, że jeśli chodzi o fabułę i kreowanie postaci, to odwalili naprawdę kawał dobrej roboty... ale zakończenie według mnie to tragedia! Nawet nie chodzi o to, że wszystko było tak oczywiste i do przewidzenia. Po drugiej części trochę zawiodłam się tym w jaką stronę rozwinęła się akcja i nie byłam zbyt chętna do kończenia trylogii. Aczkolwiek postanowiłam...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Długo się zbierałam aby przeczytać te wielkie tomiszcze. Później długo mi zajęło jej przeczytanie. Męczyła mnie.
Znalazłam kilka błędów, pomylone imiona, a zakończenie jakby było na odwal za przeproszeniem. Nie jestem zadowolona z rozwiązania sprawy.

Aż muszę skomentować jedną rzecz: bardzo mi przypadła według mnie wyrazistość/realność postaci, których zachowania mogłabym spokojnie odszukać w swoich wspomnieniach/obserwacjach innych.

Ta część była najgorsza ze wszystkich trzech. Nie podobał mi się koniec i ogółem była jakaś nudniejsza, ale i tak miło się ją czytało i całą trylogia była ciekawa.

Książka sama w sobie jest bardzo dobra, mam tylko wąty do tłumacza: czy tylko mnie denerwowało powtarzające się słowo "lecz", za to brak (a przynajmniej ja żadnego nie zauważyłam) "ale"?

Dyskusje

1 541