Magdalena 
Nałogowa książkocholiczka, szczególnie horrorów i książek sci-fi <3
28 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Miasto kości
    Miasto kości
    Autor:
    Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są na...
    czytelników: 35796 | opinie: 2056 | ocena: 7,81 (20460 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-29 15:17:54
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam, ♥ Sci-fi/dystopia/antyutopia
Cykl: Dary Anioła (tom 1) | Seria: Ze Świata Nocnych Łowców
 
2018-09-29 15:14:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Wypożyczone, ☆ Horror
Cykl: Wojownicy Nocy (tom 2)

"Śmiertelne sny" to druga część z serii "Wojowników Nocy". Każda z części opowiada inną historię, inni są też wojownicy, ale łączy ich jedno: mieszanka wybuchowa fantasy-horroru i motyw wędrowania przez sny.
Głównym bohaterem jest chłopiec, który zasypiając, śni koszmary o pewnym potworze -Cieniu. Niestety Cień jest tak silny, że nie pozostaje w marzeniach sennych chłopca, ale staje się...
"Śmiertelne sny" to druga część z serii "Wojowników Nocy". Każda z części opowiada inną historię, inni są też wojownicy, ale łączy ich jedno: mieszanka wybuchowa fantasy-horroru i motyw wędrowania przez sny.
Głównym bohaterem jest chłopiec, który zasypiając, śni koszmary o pewnym potworze -Cieniu. Niestety Cień jest tak silny, że nie pozostaje w marzeniach sennych chłopca, ale staje się całkiem realny, wychodzi ze snu, bestialsko mordując osoby w najbliższym otoczeniu. Jedynymi osobami zdolnymi z nim walczyć, są Wojownicy Nocy, bohaterowie naznaczeni mocą Ashapoli, dzięki której wychodzą z ciała. Za dnia zwykli śmiertelnicy, w nocy wojownicy uzbrojeni w psychiczną moc, mogą wchodzić w sny innych ludzi, by zniszczyć czające się tam realne zło.
Razem z nimi, po raz kolejny możemy zanurzyć się w chorej wyobraźni autora, przemierzając koszmary, rozsypujące się psychodeliczne światy. Jak zwykle biję pokłony przed wyobraźnią Mastertona. Powieść bardzo mi się podobała, zapewniając kilka godzin świetnej rozrywki. "Śmiertelne sny", to kolejna ciekawa pozycja w dorobku autora, z którą warto się zapoznać.

pokaż więcej

 
2018-09-29 14:59:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ♥ Sci-fi/dystopia/antyutopia

"Dzień w którym umarłam", to young-adultowska powieść fantasy. Pomimo tego, nie jest infantylna, spodoba się również dorosłemu czytelnikowi. Książka opowiada historię Diletty, która ma pewien dar - widzi zmarłych, a jak szybko się okazuje, również inne nadprzyrodzone zjawiska i istoty. Diletta, zupełnie przypadkowo została naznaczona przez demona, a po śmierci w tragicznym wypadku sama staje... "Dzień w którym umarłam", to young-adultowska powieść fantasy. Pomimo tego, nie jest infantylna, spodoba się również dorosłemu czytelnikowi. Książka opowiada historię Diletty, która ma pewien dar - widzi zmarłych, a jak szybko się okazuje, również inne nadprzyrodzone zjawiska i istoty. Diletta, zupełnie przypadkowo została naznaczona przez demona, a po śmierci w tragicznym wypadku sama staje się demonem. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny...
Świat aniołów i demonów w powieści został ciekawie nakreślony, nie mamy tu typowego podziału na dobrych i złych. Te dwa walczące ze sobą obozy są raczej jak dwa różniące się narody, każdy z nich ma swoje wady i zalety. Tutaj anioły nie są do końca dobre, a demony złe, a to kim po śmierci stają się niektóre dusze nie wynika z ich dobrych i złych uczynków. Oczywiście, -i tutaj wielka pochwała dla autorki, -demony nie są znowuż jakimiś przesłodzonymi istotkami, są złośliwe, egistyczne i bezczelne... ale ileż w nich uroku.
Akcja powieści jest bardzo dynamiczna, dąży nieubłaganie do chwili, gdy nasza główna bohaterka będzie musiała się opowiedzieć za którymś z wrogich obozów.
Książkę czytało mi się szybko, przyjemnie i lekko. Chwilami wciągała niesamowicie, czasem akcja zwalniała, ale cała fabuła została tak zgrabnie nakreślona, że chwile oddechu nie nużyły czytelnika. Ja spędziłam z nią miłe chwile i uważam, że dla fanów fantasy może stanowić ciekawą, godną uwagi pozycję.

pokaż więcej

 
2018-09-13 21:39:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Wypożyczone, ❤ Absolutnie kocham!, ♥ Thriller

„Przesyłka” czyli psychodeliczny thriller w każdym calu.
Jeśli choć przez chwilę wątpiłam w to, że S. Fitzek jest mistrzem thrilleru psychologicznego, to ta powieść rozwiała moje wszelkie wątpliwości.
„Przesyłka” opowiada historię kobiety, która została zgwałcona w pokoju hotelowym przez nieznanego sprawcę. Wszelkie ślady, a raczej ich brak, wskazują na to, że takie wydarzenie wcale nie miało...
„Przesyłka” czyli psychodeliczny thriller w każdym calu.
Jeśli choć przez chwilę wątpiłam w to, że S. Fitzek jest mistrzem thrilleru psychologicznego, to ta powieść rozwiała moje wszelkie wątpliwości.
„Przesyłka” opowiada historię kobiety, która została zgwałcona w pokoju hotelowym przez nieznanego sprawcę. Wszelkie ślady, a raczej ich brak, wskazują na to, że takie wydarzenie wcale nie miało miejsca, a naszej bohaterce nikt nie wierzy, ani mąż, ani najbliżsi. Kobieta po przeżytej traumie popada w nerwicę lękową i agorafobię (lęk przed światem zewnętrznym, lęk przed opuszczeniem domu), do tego stopnia, że już swojego mieszkania nie opuszcza. Wraz z rozwojem wydarzeń popada w coraz większą paranoję, coraz bardziej zanurzając się w obłęd. Tylko co, w sytuacji, kiedy jej podejrzenia zaczynają się sprawdzać?
„Przesyłkę” czytało mi się bardzo dobrze, pochłonęła mnie całkowicie. Klimat powieści jest klaustrofobiczny, duszny i przepełniony psychozą. Finał historii, jak to zwykle u Fitzeka bywa, jest wisienką na torcie a zarazem bombą wybuchową. Myślałam, że choć raz w jego powieści udało mi się przewidzieć rozwiązanie, okazało się jednak, że po raz kolejny zostałam przez autora wodzona za nos, a na koniec całkowicie wyprowadzona w pole. Kolejny punkt dla Pana, Panie Fitzek, mi pozostaje tylko bić pokłony.

pokaż więcej

 
2018-08-28 19:59:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Wypożyczone, ☆ Horror
 
2018-08-28 19:57:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Wypożyczone, ☆ Horror
 
2018-08-28 19:54:57
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Katie Maguire (tom 1)
 
2018-08-28 19:32:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ❤ Absolutnie kocham!, ☆ Horror

"Duch ognia", czyli Masterton w szczytowej formie.
Akcja powieści zaczyna się w chwili, gdy troje zamaskowanych napastników porywa, a następnie brutalnie gwałci kobietę. Gdy kobieta przytomnieje, zauważa, że na miejscu zdarzenia pojawił się chłopiec, który mówi do niej mamo, zaczyna się przytulać, pozostając głuchy na jej wołanie o pomoc. W pewnej chwili cały staje w płomieniach, podpalając...
"Duch ognia", czyli Masterton w szczytowej formie.
Akcja powieści zaczyna się w chwili, gdy troje zamaskowanych napastników porywa, a następnie brutalnie gwałci kobietę. Gdy kobieta przytomnieje, zauważa, że na miejscu zdarzenia pojawił się chłopiec, który mówi do niej mamo, zaczyna się przytulać, pozostając głuchy na jej wołanie o pomoc. W pewnej chwili cały staje w płomieniach, podpalając przy tym kobietę, spalając ją doszczętnie. W okolicy dochodzi do serii takich napaści, a sprawami zaczyna się zajmować inspektor pożarowy Ruth Cutter, nasza główna bohaterka. Kolejne odkrycia miejsc zbrodni i tajemnicze okoliczności, są coraz bardziej przerażające.
Muszę przyznać, że powieść czytało mi się wybornie, pochłonęłam ją w dosłownie dwa dni. Pełna akcji, z wątkiem kryminalnym, ale jak to zwykle u Mastertona, nieszczędząca brutalnych, a wręcz obrzydliwych scen horroru. "Duch Ognia", to jedna z kilku moich ulubionych powieści autora, którą długo będę wspominać. Wciągająca, momentami przerażająca, a przy tym napisana lekko, przez tą książkę po prostu się płynie. Wszystkim fanom gatunku mogę polecić z czystym sumieniem.

pokaż więcej

 
2018-08-28 19:29:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Sprzedane przez ojca", to prawdziwa historia dwóch dziewczynek, mieszkających w Anglii, których matką jest angielka, a ojcem Jemeńczyk. Dziewczynki wraz z przyjacielem ojca, mają pojechać do Jemenu na wakacje, poznać swoją rodzinę i tradycje. Wakacyjny wyjazd, okazuje się jednak trwającym wiele lat koszmarem, dziewczynki bowiem wyjechać już nie mogą - zostały sprzedane i zmuszone do małżeństw... "Sprzedane przez ojca", to prawdziwa historia dwóch dziewczynek, mieszkających w Anglii, których matką jest angielka, a ojcem Jemeńczyk. Dziewczynki wraz z przyjacielem ojca, mają pojechać do Jemenu na wakacje, poznać swoją rodzinę i tradycje. Wakacyjny wyjazd, okazuje się jednak trwającym wiele lat koszmarem, dziewczynki bowiem wyjechać już nie mogą - zostały sprzedane i zmuszone do małżeństw z młodszymi od siebie Jemeńczykami. Codziennie muszą znosić ciężkie prace w małej Jemeńskiej wsi, w której brakuje podstawowych wygód, jak bieżącej wody czy elektryczności. Codziennie są też zmuszane do "małżeńskiego" pożycia, które dla nich, są po prostu wielokrotnym gwałtem.
Historia dziewczynek jest bardzo poruszająca, tym bardziej, że wydarzyła się naprawdę. W książce znajdziemy również autentyczne zdjęcia.
Co prawda w powieści zabrakło mi dokładniejszych opisów niektórych zdarzeń, domyślam się jednak, że były one tak bolesne dla autorki, że nie była ona w stanie o tym pisać.
Uważam, że powieść warto jest przeczytać, by zdać sobie sprawę, jak wygląda życie kobiet w Jemenie, jak są traktowane i zmuszane do ciężkich prac ponad ich siły, co dla nas Europejczyków jest nie do wyobrażenia.

pokaż więcej

 
2018-08-19 22:19:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ❤ Absolutnie kocham!, ♥ Thriller

Mroczna, wciągająca, obsesyjna... taki opis widnieje na okładce książki „Co kryją jej oczy" i to naprawdę pierwszy raz, kiedy zgadzam się z nim w zupełności.
Powieść podzielona jest na wydarzenia widziane oczami Adele – pięknej, bogatej dziewczyny, bez pamięci zakochanej w swoim mężu i Louise, zdolnej i atrakcyjnej, która uwikłała się w romans z jej mężem. Poza kochanką szybko staje się...
Mroczna, wciągająca, obsesyjna... taki opis widnieje na okładce książki „Co kryją jej oczy" i to naprawdę pierwszy raz, kiedy zgadzam się z nim w zupełności.
Powieść podzielona jest na wydarzenia widziane oczami Adele – pięknej, bogatej dziewczyny, bez pamięci zakochanej w swoim mężu i Louise, zdolnej i atrakcyjnej, która uwikłała się w romans z jej mężem. Poza kochanką szybko staje się również najbliższą przyjaciółką Adele. Tym gorzej, gdy Adele okazuje się nie tylko słodką i piękną dziewczyną...
Muszę przyznać, że poziom psychodeli tej powieści oszołomił mnie, a czytałam już wiele powieści tego typu. Ta jednak sprawiła, że czytając ją wieczorem przy lampce, czułam niepokój a wręcz lęk. Jestem koneserką horrorów a jednak żaden nie sprawił, że czułam się tak nieswojo , jak przy tej powieści, że już nie wspomnę, że nie mogłam po niej zasnąć. Mogłabym rzec, że ta książka, to nie tylko thriller psychologiczny, ale również dreszczowiec i to naprawdę konkretny. W dodatku powieść jest tak napisana, że nie można się od niej wprost oderwać, przeczytałam ją w dwa wieczory. Zakończenie „Co kryją jej oczy" dosłownie rozwalił mnie na łopatki i muszę powiedzieć, że od dziś zostaję nową fanką autorki.
Dla mnie, to thriller idealny, nietuzinkowy, z zakończeniem, które wieńczy dzieło, niczym wisienka na torcie. Z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu, aczkolwiek nie radzę czytać jej po zmroku, chyba, że macie naprawdę mocne nerwy.

pokaż więcej

 
2018-08-19 21:54:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ♥ Sci-fi/dystopia/antyutopia
Autor:
Cykl: W otchłani (tom 3)

„Cienie Ziemi" to ostatnia z kosmicznej trylogii powieść, jak zwykle pełna intryg i zaskoczeń. Nasi bohaterowie wreszcie lądują na Centauri-Ziemi, jednak ich ziemia obiecana nie okazuje się rajem. Starszy zostaje zdyskredytowany do roli zwykłego kolonisty, natomiast ojciec Amy przejmuje władzę, jako najwyższy rangą wojskowy. Jedno jest pewne, nie będzie im łatwo, a kolejno odkrywane tajemnice... „Cienie Ziemi" to ostatnia z kosmicznej trylogii powieść, jak zwykle pełna intryg i zaskoczeń. Nasi bohaterowie wreszcie lądują na Centauri-Ziemi, jednak ich ziemia obiecana nie okazuje się rajem. Starszy zostaje zdyskredytowany do roli zwykłego kolonisty, natomiast ojciec Amy przejmuje władzę, jako najwyższy rangą wojskowy. Jedno jest pewne, nie będzie im łatwo, a kolejno odkrywane tajemnice nowej ziemi, tylko utrudnią sprawę.
Tak jak poprzedni tom, „Cienie Ziemi" czytało się lekko i szybko, podobało mi się, że autorka tym ostatnim tomem zgrabnie zakończyła historię, a wszystkie wątki połączone są w taki sposób, jakby od samego początku wszystko zaplanowała. Książka wypełniona jest po brzegi akcją, nie ma tu chwili na nudę. I choć pod koniec trochę domyślam się zakończenia, to i tak czytanie tej książki przyniosło mi wiele frajdy.

pokaż więcej

 
2018-08-19 17:20:37
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-12 19:18:11
Autor:
Cykl: W otchłani (tom 2)

"Milion Słońc", to ścisła kontynuacja powieści "W Otchłani". Akcja powieści zaczyna się w chwili, gdy Starszy zostaje dowódcą statku. Jego pierwszą decyzją jest odstawienie fidusa - środka powodującego u ludzi uległość i zaćmienie, którym była faszerowana warstwa robotnicza społeczności. Jak można się domyśleć, nastroje bardzo się pogorszyły. Starszy wraz z Amy odkrywają kolejne mroczne... "Milion Słońc", to ścisła kontynuacja powieści "W Otchłani". Akcja powieści zaczyna się w chwili, gdy Starszy zostaje dowódcą statku. Jego pierwszą decyzją jest odstawienie fidusa - środka powodującego u ludzi uległość i zaćmienie, którym była faszerowana warstwa robotnicza społeczności. Jak można się domyśleć, nastroje bardzo się pogorszyły. Starszy wraz z Amy odkrywają kolejne mroczne tajemnice statku i historii jego podróży. Między czasie zwaśniona ludność wszczyna bunt.
W tej części nie ma chwili na nudę, cały czas coś się dzieje, a kolejne tajemnice coraz bardziej wciągają.
"Milion Słońc" czytało mi się świetnie, bez reszty zatraciłam się w tej historii. Koniec jak zwykle zaskakuje i pozostawia czytelnika z niedosytem.

pokaż więcej

 
2018-08-12 19:04:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ♥ Sci-fi/dystopia/antyutopia
Autor:
Cykl: W otchłani (tom 1)

"W otchłani" to powieść sci-fi, której akcja toczy się na statku kosmicznym. Jedna z młodych dziewczyn -Amy, która została zamrożona, aby przespać całą podróż do nowego świata, zostaje brutalnie obudzona. Ledwo uchodząc z życiem, od tego czasu musi zmierzyć się nie tylko z drwinami mieszkańców urodzonych na statku, ale również z despotycznymi rządami Najstarszego. Znajdziemy tu również wątek... "W otchłani" to powieść sci-fi, której akcja toczy się na statku kosmicznym. Jedna z młodych dziewczyn -Amy, która została zamrożona, aby przespać całą podróż do nowego świata, zostaje brutalnie obudzona. Ledwo uchodząc z życiem, od tego czasu musi zmierzyć się nie tylko z drwinami mieszkańców urodzonych na statku, ale również z despotycznymi rządami Najstarszego. Znajdziemy tu również wątek romansu, bowiem Amy zakochuje się w przyszłym dowódcy statku - Starszym. Cała powieść podzielona jest na wydarzenia widziane oczami Amy, na przemian ze Starszym.
Muszę przyznać, że z początku powieść nie wywołała u mnie zachwytu. Wydawała mi się strasznie naiwna, wręcz infantylna. Z czasem jednak czytało mi się coraz lepiej, bym pod koniec całkowicie zmieniła o niej zdanie. Nic bowiem co na początku wydawało się takie oczywiste nie było takie jak się wydawało, a rzeczywistość okazała się zaskakująca. Powiem więcej, tak bardzo "wsiąkłam" w książkę, że od razu po jej przeczytaniu musiałam sięgnąć po tom II.
Podsumowując, uważam, że "W otchłani", to naprawdę dobra powieść, trzeba jej jednak dać szansę, bo z początku nie powala. Jednak zakończenie historii wynagradza z nawiązką początkowy niesmak i sprawia, że chce się więcej i więcej. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-23 12:33:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
586 161 1479
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (43)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd