Magdalena 
Nałogowa książkocholiczka, szczególnie horrorów i książek sci-fi <3
28 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 3 dni temu
Teraz czytam
  • Cienie Ziemi
    Cienie Ziemi
    Autor:
    Ostatni tom bestsellerowej trylogii Beth Revis. Kontynuacja "W otchłani" oraz "Miliona słońc". Uczestnicy misji docierają do nowej Ziemi, lecz towarzyszy im poczucie prz...
    czytelników: 2223 | opinie: 117 | ocena: 8,1 (766 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-12 19:21:36
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam, ♥ Sci-fi/dystopia/antyutopia
Autor:
Cykl: W otchłani (tom 3)
 
2018-08-12 19:18:11
Autor:
Cykl: W otchłani (tom 2)

"Milion Słońc", to ścisła kontynuacja powieści "W Otchłani". Akcja powieści zaczyna się w chwili, gdy Starszy zostaje dowódcą statku. Jego pierwszą decyzją jest odstawienie fidusa - środka powodującego u ludzi uległość i zaćmienie, którym była faszerowana warstwa robotnicza społeczności. Jak można się domyśleć, nastroje bardzo się pogorszyły. Starszy wraz z Amy odkrywają kolejne mroczne... "Milion Słońc", to ścisła kontynuacja powieści "W Otchłani". Akcja powieści zaczyna się w chwili, gdy Starszy zostaje dowódcą statku. Jego pierwszą decyzją jest odstawienie fidusa - środka powodującego u ludzi uległość i zaćmienie, którym była faszerowana warstwa robotnicza społeczności. Jak można się domyśleć, nastroje bardzo się pogorszyły. Starszy wraz z Amy odkrywają kolejne mroczne tajemnice statku i historii jego podróży. Między czasie zwaśniona ludność wszczyna bunt.
W tej części nie ma chwili na nudę, cały czas coś się dzieje, a kolejne tajemnice coraz bardziej wciągają.
"Milion Słońc" czytało mi się świetnie, bez reszty zatraciłam się w tej historii. Koniec jak zwykle zaskakuje i pozostawia czytelnika z niedosytem.

pokaż więcej

 
2018-08-12 19:04:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ♥ Sci-fi/dystopia/antyutopia
Autor:
Cykl: W otchłani (tom 1)

"W otchłani" to powieść sci-fi, której akcja toczy się na statku kosmicznym. Jedna z młodych dziewczyn -Amy, która została zamrożona, aby przespać całą podróż do nowego świata, zostaje brutalnie obudzona. Ledwo uchodząc z życiem, od tego czasu musi zmierzyć się nie tylko z drwinami mieszkańców urodzonych na statku, ale również z despotycznymi rządami Najstarszego. Znajdziemy tu również wątek... "W otchłani" to powieść sci-fi, której akcja toczy się na statku kosmicznym. Jedna z młodych dziewczyn -Amy, która została zamrożona, aby przespać całą podróż do nowego świata, zostaje brutalnie obudzona. Ledwo uchodząc z życiem, od tego czasu musi zmierzyć się nie tylko z drwinami mieszkańców urodzonych na statku, ale również z despotycznymi rządami Najstarszego. Znajdziemy tu również wątek romansu, bowiem Amy zakochuje się w przyszłym dowódcy statku - Starszym. Cała powieść podzielona jest na wydarzenia widziane oczami Amy, na przemian ze Starszym.
Muszę przyznać, że z początku powieść nie wywołała u mnie zachwytu. Wydawała mi się strasznie naiwna, wręcz infantylna. Z czasem jednak czytało mi się coraz lepiej, bym pod koniec całkowicie zmieniła o niej zdanie. Nic bowiem co na początku wydawało się takie oczywiste nie było takie jak się wydawało, a rzeczywistość okazała się zaskakująca. Powiem więcej, tak bardzo "wsiąkłam" w książkę, że od razu po jej przeczytaniu musiałam sięgnąć po tom II.
Podsumowując, uważam, że "W otchłani", to naprawdę dobra powieść, trzeba jej jednak dać szansę, bo z początku nie powala. Jednak zakończenie historii wynagradza z nawiązką początkowy niesmak i sprawia, że chce się więcej i więcej. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-23 12:33:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-20 20:24:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ☆ Horror, ♥ Thriller
Autor:

"Martwa Strefa", choć jej nazwa może być myląca, jest bardziej thrillerem okraszonym motywem "nadprzyrodzonym", niż horrorem.
Książka opowiada historię Johnnego, który po wypadku samochodowym na ponad cztery lata zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu miewa wizje, których doświadcza po dotknięciu przedmiotu lub osoby. Czasem widzi przeszłość, czasem ukryte sekrety danej osoby w teraźniejszości, a...
"Martwa Strefa", choć jej nazwa może być myląca, jest bardziej thrillerem okraszonym motywem "nadprzyrodzonym", niż horrorem.
Książka opowiada historię Johnnego, który po wypadku samochodowym na ponad cztery lata zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu miewa wizje, których doświadcza po dotknięciu przedmiotu lub osoby. Czasem widzi przeszłość, czasem ukryte sekrety danej osoby w teraźniejszości, a niekiedy również przyszłość. Jego dar staje się dla niego utrapieniem i jest powodem wielu kłopotów, aż w końcu jedna z wizji doprowadza go do nieuchronnego.
Powieść bardzo mi się podobała, przeczytałam ją jednym tchem.
Co nietypowe u Kinga, akcja zaczyna się już na pierwszych stronach powieści, co prawda potem lekko zwalnia, ale mimo to, cały czas utrzymuje czytelnika w napięciu. Wątek polityczny nie wadził, a wręcz dodał smaczku historii. Zakończenie powieści, jak to zwykle bywa u Kinga, zgrabnie połączyło wszystkie wątki i zostało zapięte na ostatni guzik.
"Strefę Mroku" zabrałam ze sobą na wakacje, ale ze względu na jej klimat, poleciłabym ją na długie, zimowe wieczory.

pokaż więcej

 
2018-07-20 19:59:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Seria: Gaiman

"Chłopaki Anansiego" opowiada historię Grubego Charliego, który ma bardzo niezwykłego ojca. Poza tym, że od dziecka musiał się za niego wstydzić, jego ojciec jest bogiem i to nie byle jakim, a bogiem pająków. Wkrótce po pogrzebie ojca, Charlie dowiaduje się, że ma również brata, który szybko staje się dla niego bardzo niewygodnym gościem w domu.
Jak to u N. Gainmana bywa, "Chłopaki Anansiego"...
"Chłopaki Anansiego" opowiada historię Grubego Charliego, który ma bardzo niezwykłego ojca. Poza tym, że od dziecka musiał się za niego wstydzić, jego ojciec jest bogiem i to nie byle jakim, a bogiem pająków. Wkrótce po pogrzebie ojca, Charlie dowiaduje się, że ma również brata, który szybko staje się dla niego bardzo niewygodnym gościem w domu.
Jak to u N. Gainmana bywa, "Chłopaki Anansiego" to powieść, która stanowi wybuchowy mix różnych gatunków literackich. Znajdziemy tu wątki obyczajowe, fantasy, trochę horroru i mitologii. Wszystko stanowi zgrabną historię, którą miło i szybko się czyta. Fajna, lekka lektura, idealna na upalne popołudnia.

pokaż więcej

 
2018-07-16 15:26:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-16 15:26:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-16 15:22:26
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-14 15:30:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, ♥ Sci-fi/dystopia/antyutopia

„Arkadia" to jedno z moich książkowych odkryć post apo napisane przez polską autorkę. Historia opowiada o dziewczynie, która trafia do więzienia w świecie, gdzie większość Europy została zatopiona przez morza i oceany, zakład zamknięty znajduje się natomiast na pozostałej po Polsce części wyspy z dala od pozostałej części kraju. Należy tu zaznaczyć, że powieść osadzona jest jedynie w czasach i... „Arkadia" to jedno z moich książkowych odkryć post apo napisane przez polską autorkę. Historia opowiada o dziewczynie, która trafia do więzienia w świecie, gdzie większość Europy została zatopiona przez morza i oceany, zakład zamknięty znajduje się natomiast na pozostałej po Polsce części wyspy z dala od pozostałej części kraju. Należy tu zaznaczyć, że powieść osadzona jest jedynie w czasach i realiach post apokaliptycznych, sama historia skupia się na realiach życia w więzieniu, w którym osadzone są jedynie kobiety (zakład zamknięty dla mężczyzn znajduje się na oddalonym od wyspy krańcu państwa). Wszystkie osadzone od razu po przetransportowaniu przechodzą przez tzw. ciemnię, która wymazuje wszystkie ich wspomnienia. Kobiety nie wiedzą za co zostały skazane, jedynie kolor uniformu dzieli je na te mniej i bardziej niebezpieczne. Nasza główna bohaterka została zamknięta z morderstwo, jednak nic więcej nie pamięta.
Muszę przyznać, że powieść bardzo przypadła mi do gustu, autorka stworzyła świetny, przygnębiający i lekko „brudny "klimat opowieści. Świat wykreowany przez autorkę jest klaustrofobiczny i zamknięty, nie tylko ten w więzieniu, co jest oczywiste, ale również ten za murami, odcięty od ważniejszych bastionów kultury i życia społecznego.
Poza tym mamy tu motyw romansu, co prawda lesbijskiego, ale przy tym nie gorszącego i w sumie w damskim zakładzie zamkniętym nawet na miejscu.
Uważam, że „Arkadia" to naprawdę udana próba ujęcia świata przyszłości na terenach obecnej Polski, całkowicie realny zarówno z uwagi na położenie geograficzne jak i coraz bardziej zmieniający się klimat globalny. Podobało mi się też ujęcie zalania naszego kraju imigrantami z krajów azjatyckich, które zostały zatopione i gładkie wdrożenie ich w realia polskiego społeczeństwa.
Książkę mogę polecić z czystym sumieniem, nie jest może to jakieś wybitne dzieło, ale warto ją przeczytać z czystej ciekawości.

pokaż więcej

 
2018-06-25 21:29:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Wypożyczone, ❤ Absolutnie kocham!, ☆ Horror
Autor:

„Dom na wzgórzu”, jak ja lubię takie horrorki... ale zacznijmy od początku. Bohaterem powieści jest Ollie, który przeprowadza się wraz z żoną i córką do gotyckiej posiadłości. Jak można się domyśleć dom ma bardzo bogatą i przerażającą historię. Książka Jamesa zawiera w sobie wszystko to, co w horrorach najlepsze. Jest stary przerażający dom, są duchy, są niewyjaśnione zdarzenia, w końcu obłęd... „Dom na wzgórzu”, jak ja lubię takie horrorki... ale zacznijmy od początku. Bohaterem powieści jest Ollie, który przeprowadza się wraz z żoną i córką do gotyckiej posiadłości. Jak można się domyśleć dom ma bardzo bogatą i przerażającą historię. Książka Jamesa zawiera w sobie wszystko to, co w horrorach najlepsze. Jest stary przerażający dom, są duchy, są niewyjaśnione zdarzenia, w końcu obłęd głównego bohatera i makabra. Tutaj praktycznie w każdym rozdziale coś się dzieje, nie ma chwili na nudę. Autor zapewnia nam emocje od pierwszych, do ostatnich kart powieści. Być może nie jest to epickie, wyrafinowane dzieło, za to na pewno esencjonalny horror w stu procentach. Mnie nie raz przyprawiła o ciarki na plecach. Styl pisania autora również jest bardzo przystępny i przyjemny. „Dom na wzgórzu” wszystkim fanom horrorów zapewni wiele godzin rozrywki i emocji, a ja mam tylko cichą nadzieję, że autor pokusi się jeszcze o kolejną powieść z tego gatunku.

pokaż więcej

 
2018-06-25 20:34:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ekranizacje, Posiadam

Do przeczytania „Lolity" zabieram się kilka lat. Postanowiłam jednak, że koniecznie muszę ją przeczytać, w końcu to klasyk. Jedno co można o niej z całą pewnością stwierdzić to, że jest bardzo kontrowersyjna. Nie ukrywajmy w końcu główny bohater to pedofil, zauroczony młodziutkimi dziewczętami w wieku 10 - 12 lat. Z drugiej strony jest to również opowieść o miłości, ogromnej, wypalającej i... Do przeczytania „Lolity" zabieram się kilka lat. Postanowiłam jednak, że koniecznie muszę ją przeczytać, w końcu to klasyk. Jedno co można o niej z całą pewnością stwierdzić to, że jest bardzo kontrowersyjna. Nie ukrywajmy w końcu główny bohater to pedofil, zauroczony młodziutkimi dziewczętami w wieku 10 - 12 lat. Z drugiej strony jest to również opowieść o miłości, ogromnej, wypalającej i toksycznej. Główny bohater zakochał się bowiem w Lolicie, która poza faktem, iż jest rozkapryszoną, pyską nastolatką okazała się również niezłą intrygantką. Cała powieść jest swoistą odą do Lolity, wychwalającą jej zalety, jak również i wady.
Po skończeniu lektury miałam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony temat trudny i bulwersujący, z drugiej strony nie da się ukryć, że główny bohater zakochał się miłością szczerą i wręcz do bólu. Sam odbiór powieści też był paraboliczny. Pierwszą połowę książki pochłonęłam jednym tchem, druga zaś połowa okazała się nużąca i ciężka do przebrnięcia.
Mimo wszystko uważam, że warto było przeczytać „Lolitę” i z całą pewnością stwierdzam, że jeszcze nigdy nikt tak pięknie nie pisał o miłości pedofilskiej. W pewnej chwili można było się wręcz zatracić i zapomnieć, że główny bohater to dorosły mężczyzna, który zakochuje się kilkunastoletnim dziecku. Tak samo jak można było zapomnieć, że ta pewna siebie, ordynarna i seksowna nastolatka to tak naprawdę tylko 12 letnie dziecko, zagubione we własnej tożsamości. Pomimo faktu, że książka ma już trochę lat, jej tematyka pozostaje nadal aktualna, można by powiedzieć że jest ponadczasowa. Takie sytuacje zdarzają się przecież i dzisiaj i będą zdarzać się w przyszłości.

pokaż więcej

 
2018-06-10 17:13:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Fall Away (tom 1) | Seria: Editio Red
 
2018-06-10 17:12:49
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-10 17:12:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
579 154 1407
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (43)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd