Esteban

Książka opisuje, jak wygląda specyficzna część naszej kultury dnia codziennego - mieszkania do wynajęcia. Co takiego jakość wynajmowanych przestrzeni, ich wystrój, sposób umeblowania mówi o społeczeństwie? Wynajęcie to publikacja przedstawiająca zdjęcia mieszkań do wynajęcia zebrane przez Natalię Fiedorczuk w czasie kilkuletniego doświadczenia w poszukiwaniu mieszkań do wynajęcia....

Wynajęcie to publikacja przedstawiająca zdjęcia mieszkań do wynajęcia zebrane przez Natalię Fiedorczuk w czasie kilkuletniego doświadczenia w poszukiwaniu mieszkań do wynajęcia. Fotografiom towarzyszą teksty analizujące problematykę związaną z wynajmowaniem mieszkań autorstwa socjologów badających tę tematykę: Marka Krajewskiego, Rafała Drozdowskiego, Filipa Schmidta i Marty Skowrońskiej.

źródło opisu: http://funbec.eu/sklep.php?aid=5536

źródło okładki: http://www.beczmiana.pl/nowydizajn.php#nowydizajn5406

lotosu_kwiat | 2017-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2017

Kto miał do czynienia z wynajmowanie mieszkania, ten sięgając po tę książkę z pewnością zauważy jak bliska jest ona smutnej prawdy. Bo choć w większych polskich miastach nie brak rozwoju i zmian zbliżających je do zachodnich standardów, mieszkania , niestety pozostają daleko w tyle.
Podobno od pewnego czasu moda na PRL powraca - Polacy już pozbyli się kompleksów i potrafią spojrzeć na nią z nijakim dystansem. W mieszkaniach do wynajęcia te klimaty nie są jednak tak zachwycające jak kluby czy restauracje przerobione na ten styl. Może i są miejsca w których starocie wygladają ciekawie i wnoszą nutkę nostalgii do codzienności, lecz tak naprawdę kto z nas chciałby mieć w domu starą wersalkę cioci-kloci, prl-owską meblościankę, wraz ze starym dywanem,serwetą pod grubym zakurzonym telewizorem, staroświeckie firanki i setki innych ,,gustownych" drobiazgów tego typu? Oczywiście nie można niczego przestawić (o pozbyciu się nie wspominając). Osobiście wynajmowałam mieszkanie dwa razy i...

MsSurrealist | 2013-09-16
Przeczytana: wrzesień 2013

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Nawet nie wiem jak ją ocenić. Czytanie jej jest bardzo przyjemne, oglądanie - tylko dla najtwardszych. Strasznie poszarpało moje poczucie estetyki. Smutne ale prawdziwe, a przez to przerażające. Rzeczywiście mamy problem z wystrojem wnętrz w Polsce. Wciąż wisi w powietrzu charakterystyczny zapaszek PRLu (piszę to ja - studentka mieszkająca przez 10 miesięcy w roku w wynajętym mieszkaniu).
Wydaje mi się że to pozycja tylko dla masochistów. Osobiście nie wiem czy byłabym skłonna ją kupić i postawić na swojej półce. Chociaż muszę przyznać - nie daje mi spokoju od kilku dni, od kiedy tylko ją zobaczyłam. Taki zbiór koszmarnych fotografii uderza czytelnika z całą siłą i naprawdę daje do myślenia. Ta publikacja może być pierwszym krokiem do naprawy naszych mieszkań i zastanowienia się nad naszym poczuciem estetyki.
Mimo wszystko polecam. Warto do niej zajrzeć, bo wiele nam uświadamia.

d_st | 2018-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2018