Wynajęcie

Okładka książki Wynajęcie Natalia Fiedorczuk
Okładka książki Wynajęcie
Natalia Fiedorczuk Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
239 str. 3 godz. 59 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Fundacja Bęc Zmiana
Data wydania:
2012-10-18
Data 1. wyd. pol.:
2012-10-18
Liczba stron:
239
Czas czytania
3 godz. 59 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362418152
Tagi:
mieszkania wynajem Polska album zbiór tekstów
Średnia ocen

6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 7 (43) / lipiec 2021 Oliver Balch, Patrycja Bukalska, Jacek Dehnel, Natalia Fiedorczuk, Tomasz Gorazdowski, Magdalena Kicińska, Tomasz Kontny, Zuzanna Kowalczyk, Ania Morawiec, Paweł Pieniążek, Mikołaj Ratka, Mateusz Roesler, Michał Szczęch, Miłosz Szymański, Marcin Wicha
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Oliver Balch, Patry...
Okładka książki Życie seksualne rodziców. Jak budować długoterminowe związki partnerskie Natalia Fiedorczuk, Zofia Rzepecka, Dawid Rzepecki
Ocena 7,3
Życie seksualn... Natalia Fiedorczuk,...
Okładka książki Rosół Natalia Fiedorczuk, Aleksandra Gołębiewska, Alicja Szwinta-Dyrda
Ocena 7,9
Rosół Natalia Fiedorczuk,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
26 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
55
29

Na półkach:

Ciężko mi jednoznacznie ocenić tę książkę. Zdjęcia sprawiły, że z dreszczem zażenowania i wstydu wróciłam myślami do wynajmowanych przez siebie na przestrzeni lat różnych pomieszczeń, jednak w warstwie tekstualnej chciałam przeczytać więcej o zjawiskach. Myślę, że to dobry punkt zaczepienia do dalszych badań socjologicznych, bo mimo wszystko książkę dobrze się czyta (a ogląda raczej z bólem zębów ze względu na koszmarne - celowo - zdjęcia).

Ciężko mi jednoznacznie ocenić tę książkę. Zdjęcia sprawiły, że z dreszczem zażenowania i wstydu wróciłam myślami do wynajmowanych przez siebie na przestrzeni lat różnych pomieszczeń, jednak w warstwie tekstualnej chciałam przeczytać więcej o zjawiskach. Myślę, że to dobry punkt zaczepienia do dalszych badań socjologicznych, bo mimo wszystko książkę dobrze się czyta (a...

więcej Pokaż mimo to

avatar
60
2

Na półkach:

Zgrabny album bez odkrywczych myśli.
Każdy kto spędził choć chwilę szukając mieszkania na wynajem w jednym z większych miast polski dojdzie do podobnych, przygnębiających wniosków...

Zgrabny album bez odkrywczych myśli.
Każdy kto spędził choć chwilę szukając mieszkania na wynajem w jednym z większych miast polski dojdzie do podobnych, przygnębiających wniosków...

Pokaż mimo to

avatar
398
288

Na półkach:

Kto miał do czynienia z wynajmowanie mieszkania, ten sięgając po tę książkę z pewnością zauważy jak bliska jest ona smutnej prawdy. Bo choć w większych polskich miastach nie brak rozwoju i zmian zbliżających je do zachodnich standardów, mieszkania , niestety pozostają daleko w tyle.
Podobno od pewnego czasu moda na PRL powraca - Polacy już pozbyli się kompleksów i potrafią spojrzeć na nią z nijakim dystansem. W mieszkaniach do wynajęcia te klimaty nie są jednak tak zachwycające jak kluby czy restauracje przerobione na ten styl. Może i są miejsca w których starocie wygladają ciekawie i wnoszą nutkę nostalgii do codzienności, lecz tak naprawdę kto z nas chciałby mieć w domu starą wersalkę cioci-kloci, prl-owską meblościankę, wraz ze starym dywanem,serwetą pod grubym zakurzonym telewizorem, staroświeckie firanki i setki innych ,,gustownych" drobiazgów tego typu? Oczywiście nie można niczego przestawić (o pozbyciu się nie wspominając). Osobiście wynajmowałam mieszkanie dwa razy i udało mi się trafić na normalnych właścicieli, w miarę otwartych na drobne zmiany, jednak pamiętam oglądanie mieszkań i zdaję sobie sprawę jakie są nasze polskie realia i standardy. Pamiętam mieszkanie w którym sufit był na wysokości 150cm , gdzie trzeba by było chodzić w kucki (o czym właściciel nie raczył poinformować w ogłoszeniu) czy Panią która nie zgodziła się na przeniesienie kanap do piwnicy ( w każdym pokoju były po trzy).
Książka jest bardzo realistyczna, zarazem smutna i zabawna -bo tak naprawdę te absurdy czasem aż śmieszą. Z pewnością oglądając pokoje przeznaczone na wynajem trudno uwierzyć, że mamy XXI wiek.

Kto miał do czynienia z wynajmowanie mieszkania, ten sięgając po tę książkę z pewnością zauważy jak bliska jest ona smutnej prawdy. Bo choć w większych polskich miastach nie brak rozwoju i zmian zbliżających je do zachodnich standardów, mieszkania , niestety pozostają daleko w tyle.
Podobno od pewnego czasu moda na PRL powraca - Polacy już pozbyli się kompleksów i potrafią...

więcej Pokaż mimo to

avatar
764
66

Na półkach:

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Nawet nie wiem jak ją ocenić. Czytanie jej jest bardzo przyjemne, oglądanie - tylko dla najtwardszych. Strasznie poszarpało moje poczucie estetyki. Smutne ale prawdziwe, a przez to przerażające. Rzeczywiście mamy problem z wystrojem wnętrz w Polsce. Wciąż wisi w powietrzu charakterystyczny zapaszek PRLu (piszę to ja - studentka mieszkająca przez 10 miesięcy w roku w wynajętym mieszkaniu).
Wydaje mi się że to pozycja tylko dla masochistów. Osobiście nie wiem czy byłabym skłonna ją kupić i postawić na swojej półce. Chociaż muszę przyznać - nie daje mi spokoju od kilku dni, od kiedy tylko ją zobaczyłam. Taki zbiór koszmarnych fotografii uderza czytelnika z całą siłą i naprawdę daje do myślenia. Ta publikacja może być pierwszym krokiem do naprawy naszych mieszkań i zastanowienia się nad naszym poczuciem estetyki.
Mimo wszystko polecam. Warto do niej zajrzeć, bo wiele nam uświadamia.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Nawet nie wiem jak ją ocenić. Czytanie jej jest bardzo przyjemne, oglądanie - tylko dla najtwardszych. Strasznie poszarpało moje poczucie estetyki. Smutne ale prawdziwe, a przez to przerażające. Rzeczywiście mamy problem z wystrojem wnętrz w Polsce. Wciąż wisi w powietrzu charakterystyczny zapaszek PRLu (piszę to ja - studentka...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    115
  • Przeczytane
    33
  • Posiadam
    14
  • Reportaż
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • 2023
    1
  • Podróznicze i reportażę
    1
  • 2015
    1
  • Socjologia
    1
  • Miasto
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wynajęcie


Podobne książki

Przeczytaj także